Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Celavost (mozda zadnji put)
PostPoslato: Uto Feb 01, 2005 4:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 01, 2005 4:43 am
Postovi: 7
Mislim da ova tema zanima mnoge muskarce, a neke ce nazalost tek zanimati. Ja bih hteo da postavim prvo par pianja za koje nisam siguran, prvo od koga se nasledjuje celavost, sa majcine ili sa oceve strane? Da li u slucaju da vam je otac celav, i vi cete biti sigurno? Preparati koji se reklamiraju, da li su cista prevara ili pomazu pri lecenju, i koliko pomazu, ako je genetski zacrtano da cete biti celavi, sta tu pomazu preparati? Kako se najbolje neguje kosa, sta joj je potrebno da bi bila zdrava? Ja imam 22 godine i oduvek sam imao zaliske (makar tako mi se cini), ali posto je moj otac celav, odjednom sam poceo da se opterecujem da cu poceti da celavim. Zalisci mi nisu veliki, ali posto je gustina kose tu manja izgledaju k'o zalisci, znaci nisam skroz celav tu. Takodje me interesuje, kako se obavlja presadjivanje kose i da li to iko radi kod nas.
I zeleo bih da ljudi koji su strucni daju odgovore, jer u "narodnu medicinu" nikad nisam verovao a i inace zna se da bi ljudi dali dali sve da budu zdravi, pa nazalost to neki koriste.
Sajt vam je super, pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 02, 2005 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 29, 2004 3:19 pm
Postovi: 20
vise je nego ocigledno da se na ovom forumu potpuno ignorisu poruke u kome se naglasava uticaj ISHRANE na dobijanje, tok ili sprecavanje odredjenih bolesti. Pogledaj moj post u vezi kose i koze:

http://php.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=1155

Cak iako niko ne veruje da je ishrana veoma veliki problem naseg drustva, mnogo je bolje da se neku poruku reaguje, nego da se ignorise.

Tebi preporucujem da, osim promene u nacinu ishrane, koristis i tinkturu od belog luka koju ces utrljavati na mestima gde nemas kosu. Ako su mom dedi, koji ima 70 godina, i koji je 85% celav, pocele da rastu dlacice na mestima gde je utrljavao tonik, VELIKA JE VEROVATNOCA da ce se to dogoditi i mladjem coveku. Po meni je inteligentnije prvo probati prirodnim sredstvima, nego sto ces odmah navaliti na hemijske preparate. Druga stvar, ljudi ocekuju da ce se desiti cudo za 3 dana. Meni su se promene na kosi i kozi pojavile tek posle 15-20 dana od kada sam promenio nacin ihrane, kako sam opisao u gore navedenom postu.

Citiraj:
I zeleo bih da ljudi koji su strucni daju odgovore, jer u "narodnu medicinu" nikad nisam verovao a i inace zna se da bi ljudi dali dali sve da budu zdravi, pa nazalost to neki koriste.


za tebe bi bolje bilo da malo procitas neku knjigu koju su napisali uceni ljudi o prirodnim preparatima, cajevima, ishrani i nutricionizmu, nego da unapred odbacujes dobronamerne savete "nestrucnih" ljudi koji su imali slicne probleme, i koji su ih resili prirodnim sredstvima. Nisam ja nikakav strucnjak, samo prenosim pozitivna iskustva. Ko razume, shvatice.

Ajd' u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 02, 2005 12:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
miloje,ja se slazem sa tobom,od kada sam procitala tvoj post (jos kad si ga postavio) u vezi Omega 3 masnih kiselina stalno o njima razmisljam,pogotovo jer sam odavno cula da su dobre za kozu.
Htela bi da probam sa njima,ali ne jos jer je meni sada suva koza od tretmana jednog jakog leka,a imam u vidu Omega 3 tablete za kasnije.

spook,takodje sam procitala na serbiancaffe diskusiji gde jedna osoba opisuje svoj uspeh utrljivanjem belog luka(prethodno olupanog) na glavu,pogotovo tamo gde je kosa proredjena,stavis maramu i drzis par sati,ona kaze da pecka,i da se oseca (sto i nije cudo)ali da su rezultati neverovatni.....pa ti ipak prvo razmisli o tome...
usadjivanje kose izgleda ocajno...
svako dobro

sara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 03, 2005 8:37 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Genetika je veoma znacajna zato se i tkzv muska celavost i zove alpoecija ANDRO GENETICA- muski polni hormoni na fizioloskom nivou kod genetski predisponiranih dave dlaku i ona postaje sve tanja. MOzda probati sa minox-preparatom kombinacija minoxidila i tretinoina koji deluje kod oko 30 5 ljudi dok se maze. Presadjivanje je radio moj decko u MENS SANA klinici kod dr Lekica. Nije naivno i skupo je ali njemu vec 2 godine 913 busencica od po 3 dlake lepo raste i on je zadovoljan a meni je bio lep i bez kose

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 13, 2005 3:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
Kao prvo, ako je opadanje uslovljeno genetski, što ti opadne do 24-5 godine opalo je, i to je to. Moj otac je ćelav, ali ja sam recimo nasledio samo malo veće zaliske mada mislim da su više stečeni obzirom da mi je prošle godine od Foltene ampula počela da niče kosa na zaliscima (sumnjam da bi da je nasledno!!!).
Za beli luk sam čuo da čini čuda ali nisam probao (mada hoću).
Stres je jedan od najvećih uzroka opadanja kose posle genetike!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 13, 2005 5:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2005 5:41 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
'Nije naivno i skupo je ali njemu vec 2 godine 913 busencica od po 3 dlake lepo raste i on je zadovoljan a meni je bio lep i bez kose'

:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opadanje kose
PostPoslato: Ned Feb 13, 2005 5:43 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Sve biljke koje podsticu cirkulaciju (rubefacijensi) mogu se koristiti i kod opadanja kose (BELI LUK, PAPRIKA,SLACICA). Za kosu se najcesce upotrebljava tinktura belog luka ili paprike. Medjutim, nekima smeta miris a neki dobiju dermatitis usled iritacije.
Sto se ishrane tice, ne treba zanemariti zdrave principe ishrane, ali u ovom savremenom drustvu, malo je hrane koja je zaista zdrava, prvenstveno mislim na hranu oslobodjenu od pesticida, zatim meso koje u sebi ne sadrzi hormone i antibiotike.
Kao dodatak ishrani, na nasem trzistu je u ponudi mnogo preparata koji se koriste u razlicite svrhe.
Preporucio bih Vam Ecomer capsule. Po sastavu su alkil gliceroli dobijeni iz ulja ajkule. Deluju prvenstveno na imunitet, ali takodje imaju povoljno dejstvo i na kozu i njene adnekse. Cink, helirani, u obliku tableta, takodje povoljno deluje kod promena na kozi kosi.
Konsultujte jos jednom dr Goranu i ako ne insistirate iskljucivo na biljnim preparatima protiv opadanja kose, poslusajte njen savet vezano za terapiju.
Pozdrav i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 13, 2005 11:45 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Ima razlicitih vidova opadanja kose, neki su ireverzibilni i dlaka ponovo ne raste a neki su reverzibilni. dlaka moze ponovo da izraste. Mozda je najbolje da pre bilo kakve ideje za terapiju uradimo triholoski pregled. Obavezno je da se kosa ne pere bar dva dana pre pregleda i da se dan pre pregleda ne ceslja. rae se pull test i trihogram. Dijagnosticke metode sa prilicno velikom sigurnoscu mogu da daju prognozu da li nesto ima sanse da se ponovo popuni dlakom ili ne. Mozete se javiti i na besplATNI PREGLED U DERMATOKOZMETSKO SAVETOVALISTE, UTORKOM. MISLIM DA JE 553 557, ALI NISAM SIGURNA. pROVERICU I JAVICU vAM SE

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 13, 2005 11:48 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
IZGLEDA DA JE TELEFON SAVETOVALISTA 557 553

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 3:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 3:32 am
Postovi: 2
Meni je od rodjenja jako retka kosa i tanka. Pokusavao sam i sa belim lukom i utrljavanjem ali bez uspeha. Genetski cak nemam predispozicije za celavost i kosa mi ne opada.
Da li za mene ima sanse da uradim presadjivanje (samo ne znam odakle) da mi kosa bude gusca i ravnomerno gusta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 10:38 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
mozda nove tehnike nadogradnje kose u vidu kapilarnih proteza u vasem slucaju mogu biti resenje. To su jednostavne i netraumatske metode , a mogu znatno doprineti lepom izgledu.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 11:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 3:32 am
Postovi: 2
Hvala na odgovoru!
Da li moze malo vise informacija o tim protezama? Ili bar kako se to u inostranstvu zove (na engleskom), da bih pogledao na internetu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 1:30 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Pogledajte na DRVais ili Panjkovic ili...

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 19, 2005 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 19, 2005 4:35 pm
Postovi: 1
MILOJE koliko ima istine u tom toniku od bijelog luka molim te odgovori


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Tinktura belog luka
PostPoslato: Sub Feb 19, 2005 5:11 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Moze da pomogne, ali mislim da ne mnogo!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: