Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 642 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Pon Nov 14, 2011 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 07, 2011 11:05 am
Postovi: 5
mislim da nisu sve bubuljice istog porijekla, stoga ne moze svakome pomoci isti lijek. najbolje da te pregleda strucnjak - doktor dermatolog. oni mogu reci o kojem tipu se bubuljica radi (da li su tu zbog hormonalnog poremecaja ili zbog mozda alergije neke ili neceg treceg - nije isto). bez puno lutanja, prvo utvrdi kod doktora o kojoj vrsti akni je rijec, pa tek onda trazi lijek. bez toga, lutas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Pet Jul 27, 2012 5:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 5:20 am
Postovi: 1
Ovako :D Imala sam dosta problema oko bubuljica na licu i ledjima jos od 11/12 godina, i kao sto i svi radimo, trosimo novac na svakakve beskorisne proizvode, i gubimo zivce. Imala sam problematicno lice ( Ne bas jako problematicno, kakvih ima moje je i bilo dobro ) ali mislim da jedino celo nije bilo popunjeno dosadnim bubuljicama, mucila sam se sa takvim licem oko 5 godina :O Bila kod raznih dermatloga, i odlucila na kraju da odem na VMA (vojna medicinska akademija) Bg. Bila na pregled, koji je kostao cini mi se 1000 dinara, ali nisam sigurna, dokotor kod kog sam bila, mi je pogledao lice, i dao mi je neke tablete i par krema ( Tablete se mogu koristiti samo ako imate recept, nije namenje za par akni ! ) To sam koristila 6 meseci, i proslo je i na licu i na ledjima. :) Ja sam PREZADOVOLJNA, bila sam potpuno izgubila nadu da cu ikad imati lice bez akni, sad izadje po koja u PMS-u -.- :D Ostale su mi samo neke flekice po licu, i par oziljaka :) Cula sam da je kantarionovo ulje jako dobro za fleke i oziljke, trenutno to koristim, vredi pokusati :) A ako imate malo bubuljica po licu, aknefug je odlican ! :) I da, obavezno jedite sto vise povrca, i sto zdravija ishrana, manje masti i gaziranih sokova :) Nadam se da sam bar malo pomogla. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Sub Jan 16, 2016 10:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jan 16, 2016 10:32 pm
Postovi: 59
Ko dr Zorice Hajzler ne razumem ko uopšte ide, ni gore osobe ni gore doktorke. :evil: Moju je devojku umalo uništila, da devojku nisam odveo u NS kod drugog doktora na konsultacije sad ne znam šta bi bilo sa njom, verovatno bi izgubila mogućnost i da jednog dana ima dete. A sve je počelo kad je devojka dobila uput za lečenje na VMA kod nje, otišla je da zakaže i prvi termin je bio tek za 6 meseci, stojeći tako u redu i razmišljajući da li će moći doći tad zbog ispita, kaže joj jedan dečko kako ta doktorka ima privatni salon, ako joj je već hitno daće joj broj pa nek zakaže tamo. I tako ona ode kod nje. Kaže nigde naziva salona, ni na interfonu, u salonu odnosno kući tri prostorije, preprljave i zagušljive od dima, dr bez odela čim ju je videla rekla joj je kako joj je lice baš buknulo i da ona tu ne može ništa pomoći sem da joj prepiše Roacuttan, 6 meseci da ga pije bez prestanka, ukupno da popije nekih 8 000 mg, pa kad joj se sredi lice, a kao hoće sigurno i zauvek, da joj dođe na koji piling. Dobila je potom papir sa dijagnozom acne vulgaris i rečima "Ovaj pregled vas košta 4500 din." Zgrožen sam sad uopšte kad razmislim kroz šta je moja devojka prošla za dva meseca te terapije, ja nažalost tad nisam bio u Bg i nisam bio upućen u dešavanje, ali kad sam došao i video je usledio je šok za mene, lice prepuno cističnih akni, bukvalno jedna na drugu, koža na rukama i telu bela i suva, ispucala do krvi, ona malaksala, sa barem 8kg manje, i sa ciklusom koji je kasnio tri sedmice. Zgrožem sam i što i jedna takva poznata doktorka i dan danas drži u svojoj kući salon i kao leči pacijente sa paprenim cenama usluga. I ovom prilikom govorim svima devojkama, najiskrenije, da ni u ludilu ne idu kod ove doktorke i doktora kao što je ona. Ne idite, ne pristajte na ovakvo lečenje Roacuttanom jer je izuzetno opasno i može vam samo naškoditi, uništiti još više i kožu ali i organizam. :x I ne opterećujte se mnogo aknama i bubuljicama, kad se srede hormoni i one će prestati iskakati, u najgorem slučaju kad se verite kao moja devojka, tj. od jutros verenica. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Ned Sep 25, 2016 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 25, 2016 5:34 pm
Postovi: 1
Samo sam htela da kazem svima, da, kada koristite ovu mast za oci zvanu hluorofenikol ili kako vec, nikako ne smete da se izlazete suncu!!!!!Radi se o tome da mast reaguje sa sunccem i stvaraju se tamne fleke koje je tesko ukloniti :-?
Inace mast je odlicna za potkozne bubuljice jer je jaka, namazite je pred spavanje, ujutru ocistite lice, i za dva do tri dana bubuljica ce nestati. Nemojte je koristiti da mazete veca podrucja i stalno ili nor kao preventivu jer ce koza da vam postane imuna, a dobra je stvar kad je hitno potrebno resiti se one velike i potkozne!
:P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Sub Okt 08, 2016 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 08, 2016 2:20 pm
Postovi: 4
Ovako, jeste da imam svega 15 godina ali imam dosta iskustva sa ovime. Jos od svoje 11-12 godine imam jako velikih problema sa bubuljicama. U pocetku sam mislila da nece biti potrebe da preduzimam nista, medjutim, sa vremenom stanje na mom licu se pogorsavalo. Trazila sam na internetu neke preparate, uzimala, davala dosta novca, ali uzalud. Sve je bilo isto, nista se nije menjalo. Onda, posle dosta vremena, saznala sam za Koto Dermu, i zakazala prvi pregled. U pocetku, stanje se za nijansu popravilo. Dobijala sam jako veliku dozu preparata, ali nista. Evo, posle 8 meseci, toliko potrosenog vremena, novca i svega. Nista nije pomoglo. Sta vise, pojavila mi se alergija na licu. Nista od njihovih preparata nije prirodno, i to mom licu jako smeta. Verujem da nisam jedina sa ovakvim iskustvom. Zakazala sam pregled na VMA i nadam se da ce mi pomoci. Ako neko ima ikakvog iskustva, ili pitanja neka mi napise. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Sub Okt 08, 2016 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 08, 2016 2:20 pm
Postovi: 4
Dosta toga sam pokusala vezano za bubuljice i nista mi nije pomoglo. Vredi li zakazivati na VMA i kakva su vasa iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Ned Okt 09, 2016 10:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Vredi.
Samo zakazi kod dr Zeljka Miljuskovic ili dr Lidije Sekulovic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Ned Okt 09, 2016 3:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
tamsi je napisao:
Dosta toga sam pokusala vezano za bubuljice i nista mi nije pomoglo. Vredi li zakazivati na VMA i kakva su vasa iskustva?

Једина помоћ је да из исхране избациш апсолутно сву хемију.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Ned Okt 09, 2016 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 08, 2016 2:20 pm
Postovi: 4
Verujem da si imao iskustva sa ovime. To znaci da ne treba da jedem slatkise, i grickalice, jel da? I znas li mozda da li mogu negde da pronadjem spisak sa stvarima koje ne bih smela da jedem? Hvala ti puno sto si nasao vremena da mi odgovoris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Ned Okt 09, 2016 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 08, 2016 2:20 pm
Postovi: 4
Shomy je napisao:
Vredi.
Samo zakazi kod dr Zeljka Miljuskovic ili dr Lidije Sekulovic.


Hvala na preporuci. Hocuu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Pon Okt 10, 2016 9:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имаш списак на мом сајту. Овде сам написао шта сам избацио из исхране http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ishrana а овде оно шта једем http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ishrana_2

То је уједно оно што бих и теби препоручио.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Sre Jul 03, 2019 8:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 03, 2019 8:25 am
Postovi: 6
Tablete protiv akni - https://rs.nonacne.com Nonacne su zaista uspešno sredstvo protiv promena na koži u vidu akni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 642 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: