Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 642 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 19, 2008 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 12:37 pm
Postovi: 4
i da..od doroslovca ce ti poslije 20 ak dana koza da se uzasno isusi, narocito dio ispod ociju, skoro kao poslije dercoma, pa cim vidis da zateze ti izbaci doroslovac i stavi obloge od kamilice, 3 dana 6 puta dnevno po 15 minuta i doroslovac nikad vise. ali je manje tragicno, tj brze prodje nego ovo cudo sa dercomom.
ne ukapirah, jesi li ti jos otecena? ili ti se to smirilo potpuno i vratila si se na fazu/ otprilike isto, mozda malo bolje nego kad si pocela da koristis Dercom

sad ja tebe gnjavim...ali shvatas me :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 4:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 2:09 pm
Postovi: 328
Zanima me da li je differin gel isto sto i adapalen gel?
Znam da je adapalen glavni sastav diferina, ali me interesuje koja je onda razlika izmedju ova dva gela?
Koristila sam diferin pre, i uzasno lose sam odreagovala na njega pa sam prestala da ga koristim. Sada mi je novi dr dao adapalen gel pa se plasim da mi reakcija ne bude ista kao i na diferin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 12:37 pm
Postovi: 4
ja bih ti preporucila da ti vidis i treceg doktora, od viska glava ne boli, i sve mu potanko objasnis. Licno, ako bih se odlucila da ga koristim prvo bih probala na 1 mjestu, minimum 7 dana, da vidim hoce li biti neke negativne reakcije (btw..na tezi nacin naucila da 2 dana probanja nisu dovoljna)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 8:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Differin je adapalene.
Doroslovac se ne koristi u savremenoj dermatologiji.
Sa datim predlogom se slazem. Kada niste zadovoljni s jednim dermatologom, odnosno data terapija nije dala rezultate posle odredjenog vremena (dajte bar neko razumno vreme), nadjite drugog dermatologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 9:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 2:09 pm
Postovi: 328
Stvar je u tome da mi je ovaj novi dr dao sada da koristim adapalen. Cula sam samo pohvale. Mada je meni koza osetljiva, i plasim se da mi ne odreaguje burno. Rekao mi je da stavljam na celo lice jer imam fleke. U apoteci su mi rekli da prvi dan kad ga stavim da ga skinem posle sat vremena, drugi dan posle dva sata, treci tri , i posle toga da ga drzim na licu celu noc. I rekli su mi da peruta kozu, sto je normalna reakcija. Ali meni se recimo taj differin nista nije svideo, a prosla dr mi je rekla da tako mora i da treba izdrzati. Da je ta terapija dobra. Iako sam tada odustala,sada sam odlucila sam da cu adapalen stavljati u jako tankom sloju kako mi je i receno. Volela bih kad bi mi neko strucan rekao nesto vise o ovoj terapiji adapalenom. Da ga uporedi sa diferinom, i da mi kaze posle koliko vremena se mogu ocekivati rezultati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 9:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 8:43 am
Postovi: 59
Posle nedelju dana ocekuj rezultate uz crvenilo i perutanje koje moras izdrzati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 10:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 2:09 pm
Postovi: 328
Jesi ga ti koristio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 10:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Za bubuljice se, kao po pravilu, daje neki lek iz grupe retinoida (tretinoin, adapalene, tazarotene).
Kao sto sam rekla, adapalene je Differin i on najmanje "iritira" kozu od gore pomenutih. Svi lekovi iz grupe retinoida prave suvocu koze, i zato na kozu treba naneti neku kremu koja ce da je ucini vlaznom. To treba da odredi dermatolog koji je video pacijenta.
A da, stavlja se u tankom sloju 1x dnevno (najbolje uvece) i moze da se ostavi tokom cele noci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 2:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Differin daje pocetno pogorsanje,tako pise na njihovom sajtu,a meni je doktorka rekla da to znaci da lek deluje,jer on cisti navodno kozu i sve ono sto bi izaslo u narednih nekoliko meseci izadje odmah,na sajtu takodje pise da se efekti vide posle 8-12 nedelja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 3:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 2:09 pm
Postovi: 328
Da, to za differin znam, i meni je dr tako rekla jos pre.
Stvar je u tome sto ja poslednjih 2 meseca koristim neku tecnost koja mi je sve mitesere izbacila na povrsinu, ali bukvalno. Tako da mi je sad lice upaljeno. Bila sam na kontroli i dr mi je rekao da to dobro napreduje, verovatno u smislu da deluje. I rekao je da posle ta 2 meseca umesto te tecnosti poscnem da koristim adapalen. Koliko sam razumela on treba da ukloni fleke, oziljke i slicno.
Ne znam, nadam se da ce mi pomoci. Za njega uglavnom cujem samo pohvale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 5:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Meni je doktorka rekla da deluje na fleke i oziljke,pa sam ovde procitao da ne deliuje,pa sam opet negde "iskopao" da ipak deluje jer promovise sintezu kolagena i vrsi piling.Ja ga koristim skoro 3 meseca i iskreno ne vidim povoljsanje sto se tice oziljaka,a rekao bih da je za fleke dobar.Mislim da je ipak dobar hemijski piling najefikasniji sto se tice fleka i oziljaka,a sada je i vreme odlicno za njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 12:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Tako je. Differin (adapalene) je dobar za bubuljice i fleke, ali sigurno ne moze da zameni hemijski piling. Naravno, hemijski piling treba da radi dermatolog.
Moje pohvale Shomy, vidim da si dosta stvari procitao i koncizno napisao. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 1:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 2:09 pm
Postovi: 328
Hvala ti puno na odgovoru!
Jesu dobri rezultati adapalena? Koliko vremena treba da se dobiju bas prvi rezultati? Tj. da li vredi izdrzati sve lose reakcije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 2:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 8:43 am
Postovi: 59
Inace prve rezultate sam video posle prve nedelje (par dana gore-dole) uz crvenilo i ljustenje koze ali je posle sve islo na bolje. Koristio sam ga proslog leta i imao sam dobre rezultate sa njim ali sam tad morao da prekinem terapiju jer sam isao na more. . Moj problem sa aknama je malo duzi i tezi pa sam presao na jacu terapiju jer mi se sve smucilo, dosao sam do situacije kada sam poceo da se krijem po autobusima od drustva !?!? Ali tebi ce sigurno pomoci ako nemas vecih problema sa licem. Mozes uz njega da koristis plavi sebamed sapun 2 puta dnevno i pantenol krem gel po potrebi pa pitaj tvog lekara za misljenje. Cao i javljaj rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 5:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ja bih uz differin koji se koristi uvece,kao dnevnu negu ubacio normaderm,a za umivanje za pocetak eucerin gel.I bilo bi dobro jednom nedeljno piling.Jako dobra svar za lokalnu negu je murad,stavlja se samo na upale,ima u apotekama uzorak 7.5ml,da ne kupujes bzwz.Naravno opet se konsultuj sa dermatlogom,jer dobar dermatolog je najbolje resenje svakako.Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 642 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: