Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 642 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 43  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Uto Sep 22, 2009 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 30, 2009 2:18 am
Postovi: 9
Cuo sam da je napravanje nad cajem od kamilice dobro za bubuljice (ustvari protiv njih :lol: ) Dal je to tacno ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Sub Sep 26, 2009 4:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 6:20 pm
Postovi: 82
ja imam par bubuljica na celo od ljeti...nestanu neke stvore se druge i tako a nikad prije nisam imao, sad imam par sitnih i jedna malo veca, to sam cistio hidrogenom, i mazao hidrociklinom sad skoro da su nestale, ali ih ne diram...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 25, 2009 1:31 pm
Postovi: 2
I ja se vec 10 god.borim sa aknama.Rezultata nikakvih nema.Nekad se samo lice malo smiri,nekad opet bukne.Dosadili su mi i doktori i kreme i mazanje,umivanje,obloge i sve to.Skoro mi je jedna doktorica propisala Roaccutan i neku kremu koja se pravi u apoteci(pantenol,jekoderm,didermal,vitamin A,cinkova pasta).To sam koristila 15 dana i efekat je postao vidljiv.Ja presretna.Kad onda,baksuz,zatrudni.Cim sam doktoru spomenula Roaccutan savjetovao mi je prekid trudnoce.Potrazila sam i druga misljenja i bilo je isto,Tako sam i uradila.To je bilo prije nekih mjesec dana,Sad cekam da prodje jos neko vrijeme pa da zatrudnim.To bi mi bilo drugo dijete,a onda bih krenula ponovo sa Roaccutanom.Sad trenutno nista ne koristim.
Da li je neko imao slicno iskustvo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 10:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Nevena, ako si vec koristila Roaccutan trebalo je da koristis zastitu, ne znam kako ti to lekari nisu rekli! Ja trenutno mazem Airol i jako mi prija!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 10:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Skoro mi se odjednom pojavilo nekoliko vecih "vodenih" bubuljica po licu i telu. Imam 30 godina i nemam problematicno lice. Sve sam uspeo istisnuti tako da je sva "voda" izasla, medjutim jedna nekih 2cm ispod oka nikako da nestane...prvo sam je mazao Enbecinom, a onda sam je cedio, i to dva puta, jer posle prvog puta zamirila koza ali ispod je ostala bubuljica. Posle drugog puta mi se koza opet zacelila, vidi se malo crvenila, ali je ispod ipak ostala bubuljica, iako sam je uspeo smanjiti cedjenjem.

Da li imate neku preporuku sta da radim? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Ned Mar 28, 2010 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2009 4:33 pm
Postovi: 3
E, ovako... malo sam odužila ovo, ali čisto da podijelim iskustvo i postavim par pitanja.

Ja imam 21 godinu, do prije godinu dana lice mi je bilo skroz čisto...onda malo pomalo, sve gore i gore. :( Dermatolog je sumnjao na mikrocistične jajnike, pa sam to provjerila i utvrdila da nemam takvo što. Nije ni od stresa jer sam pratila kada mi iskaču bubuljice i shvatila da nema veze s tim. Znam da mi se pojavi u tzv. kritičnom periodu, i za vrijeme ciklusa. Ali nekad i između togA.

Koristila sam sledeće (ništa mi nije pomoglo):
Differin gel, Doroslovac, Cinkov puder, razne kremice Niveine, sve od Puzzle...i druge razne proizvode koje su mi savjetovali dermatolozi, kozmeticar i prijatelji...i nista... :cry:
Od Doroslovca mi je potpuno izgorjelo lice i prsa i ramena,jer sam ga tu stavljala...oporavljala sam se mjesec dana od toga...natečenost, crvenilo, perutanje, svrab, bubuljica na bubuljici.
e, da pila sam i antibiotik, Doksicilin, 2 kutija, pa prestala, pa nekad nakon par mejseci opet dvije kutije, ali nista ni od toga.

Sada koristim za umivanje Garnier Pure gel za čišćenje sa cinkom, salicid acidom, itd.
Nekad se umijem Puzzle sapunom sa sumporom. Za čišćenje cijelog lica na koristim Afroditin tonik bez alk.sa kamilicom, kremu Vichy Normaderm (non comedogneic) i za isušivanje koristim Benzaknen 10% gel, koji nanosim samo na bubuljicu. A na oziljke stavljam pavlovicevu mast. Mogu reći da je lice dosta bolje nego je bilo.
Ali i dalje dva-tri puta mjesecno iskoce po 2-3 velike bubuljice koje ostave velike smeđe fleke... i To je ono što me jako nervira...
Osim toga osjetim da mi se lice puno masti...pore su jako proširene i imam male potkožne bubuljice, koje čine da mi lice izgleda neravno...ne vide se na običnoj svjetlosti, ali kad god poksam da ih istisnem u njima se nađe bijeli čepić...

Ne znam šta da koristim da smanjim zamašćivanje lica... Umivam se tri-četiri puta dnevno...da li pretjerujem? Da li ima nešto da se smanji to zamašćivanje. Možda neke maske od gline ne bi bile loše, ali ne znam koliko često to da stavljam?

Što se tiče tog roacutana, da li mi ga preporučujete? meni je više dosadilo ići oko dermatologa,pregledi puno kostaju, a nema efekta nikakvog... potrošila sam brdo para za godinu dana...
Da li je roacutan antibiotik, i koliko dugo se mora piti, posto mi želudac slabo podnosi jake lijekove? Koliko zaista djeluje? I koja mu je cijena?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Ned Mar 28, 2010 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2009 4:33 pm
Postovi: 3
I samo da kažem još da mi se akne, velike i crvene koje ostavljaju fleke javljaju iskljucivo na obrazima, onako dijagonalno od uha do brade (celo, nos, dio oko nosa i brada su mi cisti) Jedno vrijeme sam imala akne samo po krajevima lica, prema vratu, a sada po sredini obraza... MOžda i to nešto govori.:) I imam po leđima, ali to i preživljavam nekako jer mi leđa sunce i more ocisti:)

Zaboravila sam da kazem da koristim klindamicin losion, ali ne znam koliko cesto da ga stavljam, posto sam njega dobila na savjet farmaceuta u apoteci, a ne od dermatologa...


Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 21, 2009 1:33 am
Postovi: 24
RENY

Imam 20.godina i slucaj koji je dosta slican tvom..meni su do pre 2-3 godine pocele da izlaze..do tada mi je lice bilo ok,sasvim podnosljivo,a sad ima dana kada ne bih izlazila iz kuce :-? Ja sam promenila dva dermatologa,i koristila iste proizvode kao i ti..primetila sam da mi je dosta pomogao Garnier-3u 1,mislim da se tako nekako zove,super mi iscisti lice,odmasti i mitisera ima dosta manje,ciljano na bubuljicu mazem flogocid ili cinkovu pastu a na celo lice mazem pantenol kremu...meni fleke dosta prave problem,jer kad ne bi bilo njih,lice bi mi bilo sasvim ok..za njih ne znam sta da koristim..ponekad koristim i vichy normaderm kremu i meni ona npr dosta odmasti lice..cak mi i suvo dodje posle mazanja iste :o
I ja sam se razmisljala o roakutanu jer me akne bukvalno unistavaju,mada doktor mi je rekao da nisam slucaj za roakutan..a ako mazes puder kupi vichyjev normateint,to ti je zelena kolekcija za problematicnu kozu i mogu ti reci da je super..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Pon Mar 29, 2010 6:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
ja sam probala novu SVR kolekcija se zove,protiv bubuljica za jako osetljivu kozu,protiv bubuljica.......eto da preporucim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 03, 2011 12:04 am
Postovi: 9
Pozdrav,


Zanima me kako bih mogao da zakažem pregled kod doktora Milojevića i zna li neko koliko košta pregled?

Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 1:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 5:34 pm
Postovi: 58
Izgubljen je napisao:
Pozdrav,


Zanima me kako bih mogao da zakažem pregled kod doktora Milojevića i zna li neko koliko košta pregled?

Unapred hvala.

Ja sam dr.Milojević.Izvolite, zakažite pregled.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 1:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 5:34 pm
Postovi: 58
Hahahahahahaa....šalim se, naravno.Idite kod dermatologa.Nije čika Miloje jedini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 03, 2011 12:04 am
Postovi: 9
Kog dermatologa bi mi ti preporučio u Beogradu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 1:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 5:34 pm
Postovi: 58
Izgubljen je napisao:
Kog dermatologa bi mi ti preporučio u Beogradu?

Odgovorio sam Vam na "temi bubuljice".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Pet Mar 04, 2011 2:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2011 1:44 am
Postovi: 2
Kako je to tuzno. Sad sam negde procitala da se akne vracaju i nakon lecenja i da se mogu zadrzati i u cetrdesetim i pedesetim godinama.. znaci nikad izlecen kako treba :(

Isla sam kod dermatologa, i najpre Zorac gel 0.05 3 meseca, pa Skinoren, pa Adaferin-
sve po 3 meseca. Mazala uvece, a ujutro hidratantni krem. Na upaljene promene Klindamicin, za ciscenje suspenzija Aknefugoxidwash tako nesto :D i lepo mi se iscistilo lice, bila sam super zadovoljna. Vec godinu dana nista ne koristim jer nemam pravo kod tog dermatologa vise da idem, imam preko 26 god :D, a ovi kojima pripadam su mi ipak daleko.. Daleko je od onog pocetnog stanja, ali bojim se da ce kad tad opet biti isto. Receno mi je da sve sto se stavlja na lice, moze i na ledja. I sad cu malo na svoju ruku opet sve iste ove preparate..

Mene zanima da li koza brze stari kad koristimo sve ove preparate jer dosta isusuju kozu,
mazacemo se ceo zivot, treba i za akne i antiejdz proizvode istovremeno da mazemo... uzas.
puno pozdrava dragim sapatnicima, ljubim vas :oops:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 642 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: