Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 453 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bubuljice u obliku plikova
PostPoslato: Uto Avg 15, 2017 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 15, 2017 5:52 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima. Imam mali problem i nadam se da ću ovde uspeti da pronadjem resenje ili barem savet.

U poslednje vreme mi se, ponekad, na licu pojavi nešto poput plika. Uglavnom tokom noći, "bukne", pojavi se ispupčenje ispunjeno tečnošću, koja postepeno iscuri. Koža se posle dan-dva smiri, a nakon svega ostaje trag u obliku kružića, koji se skori, kao kod zarastanja bilo koje druge rane, nakon guljenja kože, ogrebotine i sl. Posle 6-7 dana i on nestaje, a ožiljka ne bude. Međutim, jako je iritantno i predugo se zadržava na licu, posebno ako se desi da se novi javi čim se prethodni povuče.

Najčešće se javljalo tokom zime, da bi usledila pauza od 4-5 meseci, a onda je pre mesec dana počelo ponovo, povremeno. U početku sam mislio da je u pitanju ujed insekta, pošto najčešće primetim i "centar" plika, kao da je mesto ujeda. Međutim, kasnije sam počeo da sumnjam da je to u pitanju. Zanimljivo je da se gotovo uvek javlja na istim mestima, i to na dve-tri tačke na licu.

Nisam kompetentan, pa ne znam da li u pitanju može biti reakcija na hranu, piće, da li je možda neka alergija ili gljivica, mogu samo da nagađam. Inače, nemam i nisam ni u adolescenciji imao nekih problema sa bubuljicama, osipima, aknama.

Ukoliko neko može da mi pomogne, bio bih mu zahvalan. Svakako, hvala unapred na izdvojenom vremenu i eventualnom odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice u obliku plikova
PostPoslato: Sre Avg 16, 2017 11:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нажалост немам никакву идеју осим да одеш код инфектолога. Немој да идеш код кожног јер они све лече кортикостероидима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 453 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: