Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 481 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Atopijski Dermatitis , Terapija i Saveti
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 11:19 pm
Postovi: 5
Stvari stoje ovako . Muskarac sam , 18 godina , jos malo pa 19 . Atopijski D. mi je dijagnostiran jos u najranijem detinjstvu , ali do skorijeg perioda nisam imao velikih problema sa njim . Radio sam alergo-test i otkrio da mi od hrane nista ne smeta ( hvala Bogu ) , ali sam iz dosadasnjeg iskustva zakljucio da imam alergijske reakcije na Vunu , kao i na grinje ili Prasinu ( skolski uslovi su nazalost takvi ) . Bio sam kod nekolicine dermatologa i koristio razne terapije , vecinom na bazi kortiko-steroida pri burnijim reakcijama i hidratantne kreme za regularnu negu koze. Do ove zime promene na kozi nisu bile toliko vidljive , ali ove zime se stanje pogorsalo u jednom pogledu . Lice mi je prilikom odlaska u skolu ili bilo kakvih izlazaka iz kuce bilo dosta izlozeno hladnoci i vetru , tako da je dolazilo do perutanja koze. Da pojasnim , koza bi se preljustila , ispod bi ostao gladak epitel koji bih ja namazao kremom i sledeceg dana ista prica . Kroz protekle godine sam od vecine dermatologa dobijao odgovore da ce vremenom koza da se masti , kako zbog puberteta , tako i zbog seksualnih odnosa koji bi trebalo da regulisu i povecaju rad lojnih zlezda koje bi vlazile kozu . Sudeci po godinama , vec sam u poodmakloj vazi puberteta , a seksualne odnose sam imao , tj imam . Predeli na kojima je crvenilo izrazeno su vecinom prevoji , tj zglobovi ruku , nadlaktice i predeo sa zadnje strane kolena . Primetio sam da su promene izrazenije zimi nego leti , verovatno zbog manjeg lucenja znoja i slicnog koji bi trebalo da potpomazu vlazenju koze.
Preparati koje sam koristio do sad su : Sinoderm (krem i mast ) , Elocom , Atopic ( sa 5 i 10% Uree) , i u skorije vreme Elidel . Svrab se pojacava pri nervozi , ili u situacijama kada se oznojim , a tusiranje mi nije dostupno u periodu od 1/2h ili vise . Trudim se koliko je u mojoj moci da ublazim efekte AD-a , do sebe nosim samo pamucne stvari , redovna higijena kako licna tako i prostorija u kojima sam , izbegavam prostorije u kojima se pusi ... Voleo bih ako bi neko strucan mogao da me uputi u neke nove metode i koliko zaista stvari koje radim i koje su mi preporucene pomazu . I da , jos jedno pitanje ... Koliko zaista suncanje pomaze u ovoj situaciji ( u ogranicenim kolicinama naravno ).
Svaki savet koji dodje u ovom pravcu je dobrodosao , videvsi nekoliko slicnih topica sa slicnom temom dobio sam ideju kako da se borim protiv ovog , ali kako je svaki slucaj poseban za sebe , tako su verovatno i metode kojima se AD suzbija . Izvinite zbog dugackog post-a , bice mi drago da podelim jos neke informacije ( ako je potrebno ) , u cilju resavanja ovog problema , jer koliko vidim , ovde se nalazi veliki broj kompetentnih osoba u ovoj oblasti , tako da je svaki savet i vise nego pozeljan . Hvala na strpljenju i citanju ovog . =)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 12:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 8:41 pm
Postovi: 87
Lokacija: tu i tamo
I ja mučim muku sa istim ali kod sina, koji ima 6 meseci ali se pojavilo od 2.og meseca šivota. Mazali smo Elocom krem i povuklo se, ali se odmah pojavilo na drugim mestima. Najviše po nogama i rukama. Lice smo za sad sanirali ali ne sumljam da se neće vratiti.

Ja sam čula za kolekciju Mustela za atopične promene. Nameravam da mu kupim uljanu kupku i kremu. Znam slučajeve da je pomogla kod male dece. Neznam da li bi mogao i ti da je koristiš. Inače je dosta skupo....krema je oko 2000-3000 din.

Ali sve vredi probati samo da ne zaglavimo sa čestim kortikosteroidima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 2:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 8:43 am
Postovi: 11
Da li ste probali kolekciju Linola? Imaju jako dobru kupku, koja je namenjena za tretiranje koze sa atopskim dermatitom.
Ima visoku koncentraciju gama linolenske kiseline, koja nedostaje osobama sa atopskom konstitucijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 11:19 pm
Postovi: 5
tomba je napisao:
Da li ste probali kolekciju Linola? Imaju jako dobru kupku, koja je namenjena za tretiranje koze sa atopskim dermatitom.
Ima visoku koncentraciju gama linolenske kiseline, koja nedostaje osobama sa atopskom konstitucijom.


Nisam jos , ali definitivno hocu . Trenutno koristim Johnsons Baby Care kupku , sa neutralnom pH vrednoscu jer mi je nekolicina sapuna/kupki do sad dodatno isushivala kozu , tako da sam resio da uzmem nesto "neznije" . Jel bi mogao/la da mi das neku okvirnu informaciju o ceni i velicini pakovanja , cisto da bih znao sta da trazim . Hvala unapred . Kao sto vec rekoh , svaki savet je koristan .

@bomini , hvala takodje , nadam se da ce tvom sinu biti bolje uskoro uz propisnu terapiju.AD hvala bogu nije toliko ozbiljan , samo je izuzetno naporan i nepredvidiv , tako da moze da iritira coveka ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 6:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 11:19 pm
Postovi: 5
tomba je napisao:
Da li ste probali kolekciju Linola? Imaju jako dobru kupku, koja je namenjena za tretiranje koze sa atopskim dermatitom.
Ima visoku koncentraciju gama linolenske kiseline, koja nedostaje osobama sa atopskom konstitucijom.


Nisam jos , ali definitivno hocu . Trenutno koristim Johnsons Baby Care kupku , sa neutralnom pH vrednoscu jer mi je nekolicina sapuna/kupki do sad dodatno isushivala kozu , tako da sam resio da uzmem nesto "neznije" . Jel bi mogao/la da mi das neku okvirnu informaciju o ceni i velicini pakovanja , cisto da bih znao sta da trazim . Hvala unapred . Kao sto vec rekoh , svaki savet je koristan .

@bomini , hvala takodje , nadam se da ce tvom sinu biti bolje uskoro uz propisnu terapiju.AD hvala bogu nije toliko ozbiljan , samo je izuzetno naporan i nepredvidiv , tako da moze da iritira coveka ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 1:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 11:56 pm
Postovi: 67
Kad sam ja bila kod moje kozmetičarke Gordane, koja je viši estetičar, čula sam od nje jako dobre preporuke za tu kolekciju Linola, a toj devojci jako verujem jer se zaista razume!

Ona vodi centar za negu i lečenje kože, kose i nutricionizam, na Vračaru, i imala je dosta klijenata, sa atopskim dermatitom, čak sam videla i slike male dece, starosti og godinu do tri :(

Jedno vreme je bilo jako teško naći tu liniju, a znam da mi je pričala da postoji ta uljana kupka, šampon, losion, i nekoliko vrsta krema, sve sa linolnom kiselinom, u bolje snabdevenim apotekama, pa probajte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 1:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 11:56 pm
Postovi: 67
Poslaću ja mejl mojoj kozmetičarki pa kad mi odgovori, a redovno čita poštu i odgovara, odmah ću ti napisati kolika su pakovanja i okvirne cene po apotekama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 1:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 11:56 pm
Postovi: 67
Poslaću ja mejl mojoj kozmetičarki pa kad mi odgovori, a redovno čita poštu i odgovara, odmah ću ti napisati kolika su pakovanja i okvirne cene po apotekama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 4:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 11:19 pm
Postovi: 5
natalivud je napisao:
Poslaću ja mejl mojoj kozmetičarki pa kad mi odgovori, a redovno čita poštu i odgovara, odmah ću ti napisati kolika su pakovanja i okvirne cene po apotekama.


Hvala ti puno , zeljno iscekujem tvoj odgovor . Mozda ce nalazenje biti problem , ali pretpostavljam da cena nece, jer se moji kao i ja vode polisom : "Sta ce ti novac , kad ne mozes zdrav da uzivas u njemu " , tako da tu ne vidim neke probleme ... barem ih nije bilo do sad =]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 4:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2009 4:31 am
Postovi: 30
Sto bi narod rekao: KAD IMA VOLJE, IMA I NACINA!
Samo napred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 3:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 11:56 pm
Postovi: 67
Evo mene po dogovoru, primila sam povratni mejl:

1) LINOLA FETT OLBAD, uljna kupka
Koristi se kao redovna kupka u pomocnom tretmanu kod suvih i perutajucih dermatoza, kao sto su atopski dermatitis i psorijaza, kao i za negu osetljive koze;

Pakovanja su od 200ml i 400ml, u proseku ovo manje pakovanje je oko 500,00 dinara, po apotekama iskljucivo!

2) LINOLA LOTION, losion koji sadrzi linolnu kiselinu i cickovo ulje
Povecava vlaznost koze, i daje se za lecenje suve koze sa perutanjem, neurodermatitisa, staracke koze, ihtioza, psorijaza..

Pakovanje je od 200ml, i cena je oko 1600,00 ( ista kolicina i cena je i za LINOLA mleko, koje se koristi za jos suvlju kozu);

3) LINOLA GAMMA, hidrantna krema sa uljem iz semena zutog nocurka u koncentraciji od 20%
Koristi se za lecenje poremecaja suve koze u akutnom i hronicnom stadijumu, kada je potrebno povecanje vlaznosti, kod atopskog dermatitisa, moze i za negu koze odojcadi;

Pakovanje je od 50ml

4) LINOLA UREA, krem koji sadrzi 12% uree
Koristi se za negu je suve koze i kao dodatno sredstvo u terapiji ekcema, neurodermatitisa i psorijaze;

Pakovanje je od 75ml

5) LINOLA FETT, masna krema sa linolnom kiselinom
Koristi se za lecenje poremecaja na suvoj kozi, atopski dermatitis, psorijaza, i za negu suve i osetljive koze odojcadi i odraslih;

Pakovanje je od 50ml

6) LINOLA, hidrantna krema sa linolnom kiselinom
Koristi se za lecenje poremecaja na masnoj kozi, i oboleloj i dehidriranoj, kao i za negu koze nakon suncanja

Pakovanje je od 50ml, i cena je oko 350,00 dinara

7) LINOLA SHAMPOO, blag sampon sa linolnom kiselinom
Kod ekstremno suve koze glave sa perutanjem, kod zapaljenja i neprijatnog svraba, preporucuje se kod svih oblika neurodermatitisa a zbog blage formulacije mogu ga koristiti i odojcad i stariji;

Pakovanje je od 200ml.


Iskopirala sam ceo tekst (bas je detaljan) koji sam dobila u mejlu, pa ga prouci, i probaj da nadjes tu kolekciju po bolje snabdevenim apotekama.
A posle toga napisi tvoje iskustvo da znamo!
Sa srecom!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 11:19 pm
Postovi: 5
Hvala na pomoci . Ne mogu da ti opisem koliko si mi olaksala . Gledao sam dosta po jos nekim forumima i video da dosta ljudi preporucuje ovo . Nadam se da je efektivno kao sto zvuci ubedljivo . Moram samo da se raspitam jer koliko sam shvatio postoje 2 vrste kupke. Jedna koja se koristi 2 puta nedeljno po 1-2 kapi mozda jer je izgleda koncentrovana ili sta vec , i druga koja moze da se koristi za svakodnevno tusiranje . Cim dobijem vise informacija o ovoj kolekciji i efektima koji se ispoljavaju , evo mene opet =]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 4:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 11:56 pm
Postovi: 67
Drzim ti palceve :)
Nisam upoznata sa te dve vrste kupki, a iz ovog mejla vidim da se pominje samo ta jedna, za redovno tusiranje, ali proveri!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2009 4:00 am
Postovi: 29
Moja sestra ima suvu kozu i znam da koristi tu kupku, i to jako dugo, a pre toga je isprobavala razne gelove i neka cuda, ali mislim da joj odgovara ta Linola. Ne bi ona toliko dugo nju koristila, da nije tako :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 1:01 pm
Postovi: 17
Ja sam probala Linola gamma kremu, odlicna je !!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 481 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: