Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Akne
PostPoslato: Čet Nov 03, 2005 7:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2005 7:51 pm
Postovi: 18
Lokacija: Kruševac
Pozdrav svima,
Imam 27 godina i još uvek veliki problem sa bubuljicama.Naime,od svoje 14. godine imam bubuljice koje su u početku potkožne,jako tvrde i bolne a zatim nakon određenog vremena pri najmanjem pritisku pucaju i izlazi veoma gust,žut gnoj bez mirisa.Javljaju se po obrazima,dok po čelu imam mitisere.Pojava nije vezana za menstruaciju i konstantna je,pa se čak nije smirilo ni nakon porođaja.
Koristila sam razne antibiotske kreme,aloe vera gel,Tea tree oil,razne maske za problematičnu mešovitu kožu,kao i tonike i losione.Kožni lekar mi je prepisao jedino krečno mleko i neku kreme koja se spravlja u apoteci po njegovom receptu.
Jedino što mi je kratkotrajno pomagalo i očistilo kožu je Solkoseril mast koju sam koristila na svoju ruku.
Problem je što svaki preparat koji koristim pomaže jedno određeno vreme,a nakon toga ne.
Molim za neku vašu preporuku i pomoć.OČAJNA SAM!!!
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 04, 2005 12:42 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
iz tvog opisa ne znam da li imas uglavnom sekundarne akne a nemas beloglave i crnoglave komedone. takodje ne znam od kada su ti se akne pojavile da li su klasicne akne vulgares ili akne juveniles. Ako ti nije veliki problem fotografisi promene i posalji fotografiju na mejl- mogucnosti teledermatologije su zaista ogromne. Teledermatolski program testirali smo vis eod godinu i po dana i aktivno ucesrtvujemo u konzilijumima svetskog teledermatoloskog udruzenja. Ako problem ne moze da resi jedan dermatolog konsultuje se srpski forum a dalje i svetski forum. Naravno tu se obavezno ukljucuje i medicinska nega otud telekozmetika.

Zavisno od klinicke slike akni bilo bi diobro kombinovati optimalan odnos komedolitickih i keratolitickih proigrama uz obaveznu hidrataciju kokja je preduslov da se ne desi u stilu drzi vodu dok majstori odu.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 04, 2005 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2005 7:51 pm
Postovi: 18
Lokacija: Kruševac
zdravo!
naime,celo,nos i brada su mi prekriveni mitiserima,bez bubuljica.na obrazima su akne koje sam opisala najpribliznije.nemaju bele i crne vrhove,vec kada sazru pucaju pri najmanjem pritisku.
pojavile su se u 14. godini i od tada se javljaju stalno.
vise lice na cireve i mozda je to najbolji opis bubuljica, koje mi se javljaju.
dijagnoza koznog lekara je bila akne juveniles!terapija mi je bila :tecni azot,krecno mleko i krema spravljena u apoteci ,po lekarevom receptu.napominjem da mi to nije pomoglo ni najmanje,cak su se javile fleke od krecnog mleka,koje sam uspela da otklonim solkoseril mascu.
molim za savet:da li je preporucljivo da opet koristim solkoseril mast,posto mi je ona pomogla,ali ovaj put sa jos nekim proizvodom?koje mi vi konkretno proizvode preporucujete?
nazalost,trenutno ne mogu da posaljem sliku.skener mi je u kvaru!
unapred zahvalna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 7:43 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
pokusaj sa benzoilperoksid eritromicin gelom i Hyfac gelom za umivanje ali bi mozda trebalo i nesto u opstoj terapiji. Ako si u mogucnosti dodji u savetovaliste zakazi na 557 553. Da li su hormoni u redu

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 7:46 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Solcoseril mast moze biti dobra za oziljke ali je masna i komedogena za akne a ne resava ni osnovni problem skod akni otapanje keratinskog cepa koji zatvara izvodni kanal lojne zlezde pa se prave lojne bisage-beloglavi komedon koji kasnije prska ispod koze i prave se sve ostale gadne promene

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2005 7:51 pm
Postovi: 18
Lokacija: Kruševac
Hvala za savet,svakako ću probati.Nažalost,zbog obaveza je trenutno neizvodljivo da dođem u savetovalište jer živim u Nišu a imam bebu od 5 meseci.Naravno,kada situacija to bude dozvolila a ja se u međuvremenu ne rešim ovih napasti eto mene kod Vas!!!!Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 08, 2005 8:06 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
U Nisu imas ekipu izuzetnih dermatologa, ja bih iz Beograda dosla kod njih da se lecim. Mislim da je prof Paravina sada u penziji, ali je mozes uloviti, a tu ti je i Prof Milenko, Ivana Binic, pa i mladi lavovi kao napr dr Aca, moje teledermatolosko cedo.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 08, 2005 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2005 7:51 pm
Postovi: 18
Lokacija: Kruševac
Gde konkretno mogu da ih nađem,npr. Vašeg dr Acu ili nekok drugog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 15, 2005 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2005 7:51 pm
Postovi: 18
Lokacija: Kruševac
Molim Vas za još jedno mišljenje.
Tražila sam u apoteci Benzoil peroksid eritromicin gel i Hyfac gel ali mi kažu da toga nema u ovom delu Srbije i da se veoma teško nabavlja.Kao optimalnu zamenu preporučili su mi :
-Multivitaminski tonik
-Gel za umivanje
-Aktivnu kremu sa uljem čajevca
(sve Vitaskinovo)
Koliko je to zaista zamena za Vašu preporuku i mogu li da probam to da koristim?
Vodiću se Vašim mišljenjem,pa još jednom molim za odgovor.
Unapred zahvalna

_________________
Ja sam samo medicinska sestra ali praksa je čudo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 16, 2005 2:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2005 7:51 pm
Postovi: 18
Lokacija: Kruševac
Hvala

_________________
Ja sam samo medicinska sestra ali praksa je čudo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: