Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
vma ili vmc slavija,znacu u ponedeljak gde sam rasporedjena.
zasto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 11:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Zato sto je volontiranje ukinuto?! Odnosno nikada nije ni bilo dozvoljeno nego su se ljudi snalazili......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
stvarno ne znam da li je ili nije dozvoljeno.Meni je bitno da radim bilo sta sto ima veze sa medicinom pa makar to bilo i za Dz.
Mozda je u vojnom zdravstvu drugacije od civilnog...
Ja sam podnela molbe u svaki dom zdravlja i bolnice i klinike i samo su mi se oni javili Bogu hvala sa pozz odgovorom
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 4:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Volontiranje u zdravstvu i prosveti ne postoji, mozete zvati Ministarstvo zdravlja i to proveriti, i ne trebate zahvaljivati Bogu sto cete negde raditi besplatno nesto za sta ste se 6 ili vise godina skolovali, a sada treba da odradjujete stvari umesto nekog ko za to prima platu , jer se volontiranje najcesce svodi na to!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 10:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Dobro, sto ste i vi sad takvi? Sigurno zna sta znaci volontiranje! Zena je lepo rekla da posle svih godina studiranja nije nista mogla da nadje, pa bolje i ovo da malo obnavlja znanje i nauci nesto novo, nego da sedi kuci i ceka, ni sama ne zna sta?
Lepo je pricati price nekom ko je poceo da gubi svaku nadu, stavite se u tu poziciju, pa razmislite...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 7:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Nije stvar u tome da li je neko ovde zakeralo ili nije, prosto je volontiranje nesto sto u zdravstvu kao i mnogim drugim bransama ne postoji. Koliko god situacija bila teska ne sme se ici ispod granice dostojanstva i moralnosti, jer se volontiranjem ruse prava i pacijenata i ustanove, kolega i sebe samog, da nema posla-nema, ali volontiranje nije resenje nego potez iz ocaja kojim se krsi zakon i mozda cak neko dovodi i u situaciju da sudski odgovara. Hajde neka neko bude sudija volonter ili profesor volonter, ne moze, jer njegove ocene ne bi bile validne ili njegove sudske odluke nebi imale nikakvog znacaja i tezine, pa se u pitanje dovodi i kredibilitet i strucnost i kvalitet navedenih ocena ili odluka. Razumem ja to, kontakt sa strukom i sl, ali to jednostavno ne moze, vec se mora naci nacin ta se mladi lekari ukljuce u sistem i budu placeni za to, a za pocetak ne moramo upisivati 2000 studenata medicine koliko je ove godine upisamo u celoj Srbiji kada imamo 3000 lekara na birou!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 16, 2008 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
:-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 16, 2008 10:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
:-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 16, 2008 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 2:46 pm
Postovi: 44
8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 18, 2008 11:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
volontiranje de facto postoji, i cak sta vise u nekim ustanovama citave sluzbe "drze" volonteri. volonteri su uglavnom studenti-postdiplomci i zakonski su pokriveni tim svojim indexom, jer "skupljaju pacijente za rad".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 3:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Da se neke sluzbe baziraju na volonterima, to jeste tacno i je jezivo koliko je strasno, jer su ti temelji jedne radne jedinice na mladim ljudima koji nisu placeni, a da su postdiplomci pokriveni svojim radovima, nisu!!!!
Volonteri nemaju nikakav papir cime bi dokazali svoje postojanje u nekoj zdravstvenoj ustanovi , nikada nista ne potpisuju, overavaju, prepisuju i sl, ali sve to rade umesto svojih tzv. mentora, ali kada bi doslo do neke npr istrage volenter kao da tu nikada nije ni bio. I da ne optvaram pitanje toga sta ako nesto krene po zlu ko ce snositi krivicu za volontera? Kako kada on i ne postoji?!
Mislim da ne trebate nikako opravdavati volontiranje jer je to lose i po sistem i po pacijente i koloktiv zaposlenik i po samog volontera, ali svakako da se treba naci resenje za mlade lekare koji su zeljni i rada i znanja ali ima se zza to treba platiti makar zvanicni minimalac jer to su ljudi o d 25-35 godina i oni moraju od necega da zive!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 7:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ja ne opravdavam volontiranje, samo objasnjavam kako stvari funkcionisu.
volonter ne postoji zakonski i ako bi se nesto dogodilo, bio bi odgovoran onaj ciji je pecat upotrebljen, kao i nacelnik odeljenja.
volonteri su daleko strucniji od svojih vrsnjaka-profesorske dece, koji cesto nikada ne ovladaju svim znanjima koje njihovo radno mesto zahteva, i u tom smislu ne bi trebalo pacijenti da se plase.
ovo drustvo se prema mladim lekarima odnosi prakticno FASHISTICKI- arijevci (prof. dca, podanici G17, itd..) mogu sve-ostalo ne mogu nista!
birajuci izmedju sedenja kod kuce ili prodaje lekove-i sam sam izabrao da budem volonter, jer tako sticem znanja koja ce mi koristiti ukoliko budem prinudjen da odem u inostranstvo.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: