Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Epidural ili carski rez
PostPoslato: Pet Jun 16, 2006 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 12:24 pm
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Trenutno sam u 35. nedelji trudnoce, sve je ok i vec smo pomalo nestrpljivi. Pre 4 godine sam zracena tokom terapije zbog Morbus Hodgkina. Sada sam u dilemi oko nacina porodjaja. Sigurno cu poslusati lekara u kojeg imam poverenja ali bih htela i vas da cujem Sta mislite o mojoj dilemi? . Pozdrav za sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 16, 2006 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 10, 2006 12:05 pm
Postovi: 3
Ako je moguce,iskreno ja sam za prirodim putem da se zena porodi.
Bez obzira koliko je lekar strucan bas ne bi zelela da mi neko cacka oko kicme. A sekcija bas i ne jer ostaju oziljci posebno ako nemate nekog pa da odradi lepo tj. da pazi kad sije.
PS bol se brzo zaboravi kad ugledate malog andjela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 17, 2006 4:57 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Majo........niko ne CHACHKA ljudima oko kicme bez razloga. U savremenom svijetu 95% zena se poradja ( vaginalno ) sa epiduralnom anestezijom i komplikacije vezane za aplikaciju epidurala/ spinala su vrlo, vrlo, vrlo rijetke. U mojoj bolnici sve carske rezove osim hitnih ( kada se beba mora poroditi u roku od 3 minute ) se rade u spinalu.

Dakle cackanje nije dobar termin za opis aplikacije regionalne anestezije...i takodje carski rez se radi istom tehnikom /ili vrlo slicno svuda u svijetu. I radi se zbog medicinskih indikacija, a ne zato sto pacijentkinja ne zeli da se poradja vaginalno, bar u Kanadi. Znam da se kod nas sve kupuje, pa i da postoje ginekolozi koji na listi procedura prodaju i carski rez, sto se protivi mom klinickom iskustvu, ali znate ono...svaka roba....
Srecno.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 17, 2006 4:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Ako nema indikacija za sekciju(carski rez) nemoj ga raditi.Koliko sam video po sajtovima a pogotovo kod nas tendecija je smanjenja broja sekcija sem ako stvarno ne postoji razlog za to.Ucestanost komplikacija posle sekcije su sve vece pa su cak po pojedinim bolnicama napravljeni konzilijumi koji odlucuju da li ce se ici na vaginalni porodjaj ili carski rez gde indikacije za cerski rez stvarno treba da su debelo obrazlozene od strane doktora koji to predlaze.Ne znam gde si planirala porodjaj u svakom slucaju uradi onako kako ti tvoj doktor predlozi mada je najbolje pustiti prirodu da odradi svoje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 18, 2006 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 12:24 pm
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Hvala na misljenjima. Svakako da cu poslusati svog doktora ali sam htela imati jos informacija. Sutra ulazim u 36. nedelju.
Pozdrav za sve
Vesna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 3:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 2:04 pm
Postovi: 87
Lokacija: Beograd
" Zašto vaditi zub bez anestezije ako može sa njom?". To je isto i sa epiduralnom. Mada, ja sam se prvi put porađala bez epiduralne, moja anestezija je bio moj suprug koji je prisustvovao porođaju, i to bih svima od srca preporučila!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 108 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: