Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Cene lekova
PostPoslato: Pon Mar 05, 2007 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 9:26 pm
Postovi: 2
Najjeftiniji lekovi za vestacku oplodnju su u jednoj apoteci u Sarajevskoj ulici, koja je u Maxi centru (Gonal F- 2600, Menopur- 1630, Suprefact- 1280, itd..). Nadam se da ce vam ova informacija biti korisna, s obzirom da su razlike u cenama ogromne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 07, 2007 3:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Korisna informacija :D 8)

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 9:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 17, 2007 9:58 am
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Javljam se prvi put na ovaj forum.
Zelim da opisem svoje iskustvo u postupcima IVFa u Srbiji, jer se nadam da ce neko ko,me treba pronaci po koju korisnu informaciju, kao sto sam i ja u prethodnih godinu dana. Ovde objavljujem delimicno izmenjen tekst koji sam objavila na sajtu Serbiancafea.
Cene koje sam placala kod Radulovica u Jovanovoj sam placala:
IVF 1400 evra, a po zamrznutom embrionu 200 evra.
Pošto sam imala osam embriona za zamrzavanje to je
još 1600 evra. Lekovi oko 1000 evra. Kod njih mi ni jedan od sest pokusaja nije uspeo.

Kod Goce Ivanovic sam za ICSI platila 1500 evra. Za lekove oko 900 evra. Uspelo je iz prvog puta i sada sam u 14 nedelji blizanacke trudnoće.

Kod supruga su nalazi uredni.
Problem je u endometriozi koju imam
i koju sam operisala 2002. godine na GAKU kod Biljane Arsic.
U međuvremenu se endometrioza vratila (sto je dijagnostikovano tek 2005 na UZ pregledu kod Radulovica, a kasnije su potvrdili i UZ pregledi kod drugih doktora) dobila sam priraslice od operacije (koje su pritiskale jajovode, kako mi je objasnjeno) te oplodnja prirodnim putem nije bila moguća.
Kod Radulovica sam radila dijagnosticku laparoskopiju
koja je kostala 300 evra i nakon koje su mi samo opisali stanje i predlozili IVF.
Pre IVFa smo radili analize kariotip, bakterije
i ostale standardne analize koje su kostale dodatnih 300 evra.
Tako smo kod njih odradili IVF i embriotransfere smrznutih embriona sest puta bezuspesno.
Na sva pitanja oni su jednostavno odgovarali da se mora
samo pokusavati i pokusavati i da nema šta vise da se radi u nasem slucaju sem IVFa.
U junu 2006, nakon poslednjeg pokusaja sa zamrznutim embrionima kod
njih, otisli smo na nekoliko konsultacija kod doktora u BG.
Prva je dr Spremovic u BIS Intermedikusu koja je rekla da sumnja da
imam hidrosalpings predlozivsi da uradi operaciju i ukloni ih.
Ipak, meni se nije islo na još jednu klasicnu operaciju
jer je oporavak dug. Pregled je kostao 4000 dinara.
Na razgovoru sa doktorom iz Slovenije, Vlaisavjevicem
u Jevremovoj (septembra 2006), on je odmah predlozio ICSI i to u Jevremovoj za decembar. Na UZ pregledu je samo spomenuo sactosalpings, ništa ne predlazuci da se radi. Na moje insistiranje da
o tome nešto više kaže jednostavno je rekao da bi bilo bolje da ga nema tu. Ali ništa nije predlagao da uradim. Rekao je samo da operaciju ne bi trebao da radi bilo ko i da bi bila komplikovana zbog priraslica. Takodje je rekao da sam ja bila idelani kandidat za IVF verovatno i nakon sest meseci primanja zoladeksa. Pregled i konsultacije u Jevremovoj su kostale 100 evra.
Dan posle ovog pregleda, posetkom septembra, imala zam zakazan pregled kod Goce Ivanovic. Njen prvi kometar je bio da ja uopste nisam
prirpemljena za IVF i da se obavezno moraju ukloniti
hidrosalpingsi. Pritom, endometrioza se ponovo vratila.
To mi niko nije pominjao ranije, a FSH od 12 u junu i 10 u novembru 2006
su to potvrdili.
Odlucila sam se za laparoskopiju u Valjevu.
Mojoj odluci je znacajno doprineo i stav doktorke Obgyn koja se
javlja na ovaj forum, da se hidrosalpingsi
moraju obavezno ukloniti ukoliko postoji mogućnost da ometaju
proces IVFa. Ovom prilikom bih zelela da sa zahvalim doktorki na vide nego korisnim informacijama do kojih sam dosla citajuci njene odgovore na ovom forumu i diskusije koje vodi. Nisam se ranije javljala na ovaj forum, jer moj slucaj nije znacajnije odudarao od ostalih, i odgovori bi se duplirali.
Dr Jokic je predivan doktor koji je detaljno porazgovarao sa
nama i po sto puta nam objašnjavao šta će uraditi.
Laparoskopija je kostala 15000 dinara.
Uspeli smo da naplatimo osiguranje preko infostana
od CEPTER osiguranja. Isplatili su nam 12000 dinara.
Takođe sam se raspitala i podnela zahtev za naplatu
od osiguranja kodbanke Intesa jer kod njih muž prima platu
a ja imam ovlascenje. Naime, vlasnici tekucih racuna i osobe koje imaju ovlascenje u Intesa banci imaju osiguranje tako da su mi i oni isplatili oko 7000 dinara. Pa, ko nije probao eto ideje kako
da povratite deo para od operativnih zahvata koje obavljate. Mislim da proces IVFa ne osiguravaju.

Ispostavilo se da imam hidrosalpingse na oba jajovoda,
tako da levi uklonjen a desni termokauterizovan.

Nakon toga sam krenula sa terapijom kod Goce Ivanovic.
Embriotransfer sam imala 30 decembra.
I, kao sto sam napisala, uspelo je.
Goca je zaista direktna, ostra i iskrena, kao sto su
pisale mnoge žene pre mene.
Mislim da je to ipak bolje od laznog smejanja
i ljubaznosti koje ne rezultiraju uspehom.
Oni sto me je odusevilo je to što sam je, nakon testa
za trudnoću koji sam uradila u 6 ujutru, pozvala
u 7 ujutru u subotu. Ni sama ne znam zašto jer oni rade od 9h,
kolliko mi se čini. Goca se javila rekavsi da je
u laboratorili od 6h jer je, koliko sam laicki razumela,
cekala da sazre jajne celije neke pacijentkinje.
To je zaista dokaz predanosti poslu.
Takođe sam od nje čula da nije svejedno u kojoj se apoteci
kupuju lekovi jer i u toj oblasti ima mutnih poslova nu ovoj nasoj zemlji, valjda kao i u mnogim drugim oblastima.

Saljem i svoj odgovor na pitanje koja sam dobila:
Prvo lilihip2007 čestitam na trudnoći,i molila bih te da mi kažeš da li si posle operacije endometrioze primala zoladex i koliko posle ti se endometrioza vratila?
I da li su ti ET radili sa sve endometriozom i koju terapiju si koristila kao pripremu za VTO?
Odgovor: Meni je krajem 2002. na pregledu kod ginekologa Milice Vesic
ustanovljena neka promena. Doktori nisu znali o cemu se radi i Milica me je poslala kod dr Biljane Arsic u GAK NF. Kada je Biljana pregledala papire odmah mi je rekla da će morarti da radi klasicnu operaciju, sto ona ne voli kod mladih devojaka (tada sam imala 28 godina) jer se javljaju priraslice koje stvaraju problem kod zaceca.
Ipak, nakon još nekoliko pregleda izgleda da je to bila jedina opcija zbog čisticne promene, tek, marta 2003. imala sam operaciju. Biljana mi je otvoreno kazala da ne zna šta će naći i da ne može da mi obeca ishod operacije. Dan pre operacije su mi radili CA125 koji je srećom bio u granicama normale, sto ju je jako obradovalo. Ispostavilo se da sam imala veliku dermoidnu čistu na levom jajniku i endometriozu, za koju mi je Biljana kazala da je bila sluzava, sto je, kako zam razumela, nesvakidasnja forma za endometriozu. Napominjem da nikakve bolove ranije nisam imala i da su mi ciklusi bili redovni, na 28 dana. Endometrioza i čista su uklonjene i Biljana mi je rekla da su morali da uklone veci deo levog jajnika i manji deo desnog. Nakon toga sam sest meseci primala Zoladeks.
Možda je zanimljivo da napomenem da sam u bolnici upoznala devojku
koja je imala laparoskopsku operaciju endometrioze i koja je koristila zoladex 6 meseci. Pošto nakon toga nije zelela odmah bebu oko godinu dana je koristila kontraceptivne pilule. U prvom ciklusu nakon pilula, kada je pocela da radi na bebi, ostala je trudna i rodila devojcicu.
U decembru 2003. sam, na Biljaninu preporuku, pocela da radim na dobijanju potomstva. Međutim kroz nekoliko ciklusa, do aprila 2004. se ništa nije desilo. Nakon toga sam 2,5 godine provela na raznim folikulometrijama kod Biljane u GAKu i prirpremama za HSG koji nikako nije mogao biti zakazan jer sam stalno imala esherihiju ili nešto treće. Ponekad i ureaplazmu. Konacno, juna 2005. godine, nakon još jedne analize u Institutu Batut prema kojoj sam imala esherihiju i beta hemoliticki streptokok, jedan doktor mi je otvoreno kazao da ne gubim vreme na državnu ustanovu. Objasnio mi je da postoji laparoskopija u privatnim ordinacijama i da mogu pokusati tom metodom da utvrdim stanje.
Igrom slučaja, upucena sam kod Radulovica i laparoskopija je odradjena septembra 2005. godine. U laparoskopskom nalazu se ne pominje endometrioza već veliki broj priraslica koje pritiskaju jajovode. U njihovoj ordinaciji su mi na osnovu UZ pregleda konstatovali pojavu endometrioze. Ipak, doktor Radulovic je kazao da je situacija usled priraslica jako komplikovana i da mi on ne preporucuje nikakvo uklanjanje jer bi to moglo biti opasno po moj zivot. Jedina sansa je IVF i pored postojanja endometrioze. Dakle, ne znam kada tačno endometrioza vratila ali je cinjenica da je ponovo nastala za par godina od operacije.
Pošto mi ni dr Jokic, nakon laparoskopije u Valjevu oktobra 2006, nije pominjao endometriozu, rekavsi da su videli levi jajnik koji odlocno izgleda a da je desni ispod priraslica i da se ne vidi, shvatila sam da endometrioza, u mom slučaju, nije bila vidljiva laparoskopskim pregledom. To mi je i Goca Ivanovic objasnila, rekavsi da se neke stvari bolje vide preko UZ a neke laparoskopijom.
Inače, Goca mi je u par navrata, tokom folikulometrije u procesu IVFa, kazala da tako tesku endometriozu u jajnicima nije nikad videla, sem kod mene i još jedne pacijentkinje. I ona je predlozila da povodom endometrioze ništa ne preduzima. Dakle, ET su mi radili sa endometriozom.
Kod Radulovica sam u postupku stimulacije koristila Suprefact, GonalF i Menopur.
Kod Goce sam koristila Suprefact i Menopur.

Toliko od mene ovog puta,
Pozdrav,
Lilihip2007

_________________
2003 Operacija endometrioze
2004-2005 Folikulometrije GAKNF
2005 sep Laparoskopija Radulovic u Jovanovoj 2005 okt - 2006 jun 6 IVFa neuspelo - Radulovic
2006 okt Lap. Valj. uklanj. hidrosalp.
2oo6 dec ISCI Goca Ivanovic uspelo je!
nosim dve bebice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 12:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 1:34 pm
Postovi: 108
Za " lilihip 2007"
Jako mi je drago kada cujem da neko posle toliko muka ostvari svoj san,to mi uliva nadu...
Ja sam takodje u veoma slicnom problemu- dve laparaskopije radjene kod dr. Arsic u N. Frontu,uklonjen hidrosalfings,obostrana zapusenost jajovoda, pre toga HSG,konizacija i jedna neuspela IVF u Frontu, ova besplatna,pa koliko para toliko muzike! Uspesnost im je veoma losa...
Godinama sam pacijent dr. Mikovica iz Fronta ali kako sterilitet nije njegova specijalnost prinudjena sam da potrazim nekog drugog i tako sam se odlucula za dr. Ivanovic ( sa cime se i moj dr. slaze)
Zanima me da li je ta ordinacija u Grcica Milenka,koliko kostaju konsultacije i koliko se ceka na sam postupak,da li slucajno znas koliko kosta "klasican" IVF zato sto vidim da si ti radila ICSI i koliko sam razumela platila sve ukupno 2400 eura!
Ja tek mogu na jesen,tamo negde u septembru jer u medjuvremenu moram da pozavrsavam neke druge stvari,pa sam htela sto pre da prikupim sve informacije i da ako treba sto pre "zauzmem red"!
Mozes mi poslati i pp,cisto da ne reklamiramo odrinaciju!
Zelim ti lepu i laku trudnocu i zdrave i napredne bebirone!!!!
Veliki pozdrav :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: [b]HELP!!! HELP!!![/b]
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 19, 2006 2:34 pm
Postovi: 1
Molio bih da mi das telefon ili cak email da posaljem DR Goci neka pitanja. I ja imam problem sa sterilitetom a kako je uglavnom svi hvale zeleo bih da je kontaktiram.

Unapred hvala.

Blonde je napisao:
Evo mene!
Iskreno odmah da kazem da sam odusevljena sa pristupom i radom dr.Goce Ivanovic. Ja sam svoju doktorku pronasla! happy64.gif
Evo kako je bilo:
Grcica Milenka 54, plava lepa zgrada, ja plavo volim pa mi nekako odmah bi lakse, plavo podseca na nebo, na more a ne ono sivo U visegradskoj da ti se smuci zivot. Udjemo unutra MM i ja odmah sa vrata nam se smeskaju sestre kazu da sednemo i da sacekamo. Odmah su otvorile karton i tu stavile dokumentaciju koju sam imala kod sebe. Cekaonica lepo uredjena, zuckasti zidovi, fine stolice, klima radi, na plafonu neki ugradni reflektori ima ih oko 30-40 kom. (provereno 50 eur. kosta svaki, MM radi sa tim pa mi rece), znaci siroko nije se stedelo. Znaci ako brinu za to valjda je i laboratorija dobra. U cekaonici sto je meni vrlo bitno nema vestackog cveca happy64.gif , jedna velika dracena i neko cvece koje nisam uspela da identifikujem i cvetni aranzman od prirodnog cveca to je ok. Kad videh akvarijum sunce me obasjalo znaci vode racuna da se i pacijenti i oni osecaju prijatno u tom prostoru (unutra zebrice i neonke i jos neke koje nisam mogla sa te daljine da ocenim koje su, ko se razume u akvaristiku zna o cemu pricam). Ni traga od onih odvratnih postera sa presecima genitalni unutrasnjih organa muzjaka i zenki. Nema ni onih o sidi ni nista samo umetnicke slike akvareli i ulja koliko sam zapazila. Pod mermerni tamno nesto crno, sivkasto i cisto. Htela sam da odem zbog detaljnijeg opisa i u wc ali su nas prozvali. To cu sledeci put kad odem. U cekaonici sa nama je bilo oko 3-4 para jedan par je trudan!
Usli smo u ordinaciju gde nas je ona toplo docekala. Pregledala je dokumentaciju i odmah mi rekla ono sto je moja doktorka negirala i ono sto mi je Dr.Obygn sa doktor.rs odmah rekla jeste da nema sanse da mi VTO uspe dok ne otklonim sactosalpinx (hydrosalpinx) i kaze da mi zbog tga i nije uspela VTO i jos se cudila kako mi je ova uopste radila kad imam to i zasto mi odmah to nije odklonjeno kad su mi vec radili laparaskopiju. Odmah je predlozila laparaskopiju i odstranjivanje tog sactosalpinxa (sactosalpinx je vrecica koja se stvara na kraju jajovoda usled sraslih fimbrija,resica na kraju jajovoda, u kojoj se zadrzava neka tecnost koja spira embrione i mogu raditi 100 VTO nece uspeti dok se to ne otkloni)! Laparaskopiju je predlozila da se radi u Valjevu, sto u Valjevu? Kaze da tamo imaju najbolju opremu za laparaskopiju jer je ovde u Beogradu sve pokradeno i razvuceno kojekuda. Laparaskopija u Vajevu kosta 15000 din. to ukljucuje laparaskopiju i trodnevni boravak u bolnici! Naravno pre toga da uradim analize briseve, krvnu sliku, urin... i to gde ja hocu (ona je samo rekla da idemo u proverene laboratorije, Konzilijum, Batut, Institut za mikrobiologiju... znaci nije htela da mi otme pare)!
Onda mi se okrenula i stavila njenu ruku na moje koleno. Pomislih u sebi evo mi se slihta kao stalo joj do mene...odmah ja gard reko sta li oce? Nece me prevariti! Kad ona upita:Ko pusi od vas dvoje? MM kaze ONA a ja rekao:JA. Na sta ona meni: Ako hoces da te ja lecim nema pusenja! Ako ces da pusis nemoj vise dolaziti indifferent24.gif icon_confused.gif Tu je kupila mog muza a ja sta cu cutim, ok, prestajem! Onda je pocela sa savetima za ishranu, riba 3x nedeljno, piletina i teletina ostalo meso nista, maslinovo ulje obavezno! Da pazim da se ne ugojim posto prestajem sa cigarama i jos da skinem koje kilo (imam malo viska ne mogo)! Hebi ga, sve moje taktike pale u vodu, ona bre skroz normalna zena ja mislila sad kad pocne doktorski da mi se pre..rava ja cu kao znam ja sve da se frljam sa medicinskim izraczima, ne moze ona mene da predje icon_scratch.gif
Pita ona zasto nam je radjen ICSI kad je spermogram MM ok? Otkud znam nama rekli tako je sigurnije da ce da se oplodi, ona samo odmahuje glavom. Ja cutim reko necu jos da se izlajem za nevladinu organizaciju i internet...imam keca u rukavu, e, glupaca ja 044.gif icon_eek.gif .
-Uspesnost:
Kaze da postoje 3 vazne stvari za uspesnost:
*Starost zene
*starost zene
*Starost zene
Bi meni ovako plavoj odmah jasno sta hoce da kaze. Al ja zapela daj procenat. Ona kaze da im varira 36%,33%, sto je zena starija sve nize, posle cetrdesete jako niska stopa uspesnosti. Uz to je napomenula da je ona Belgijski djak i da ima njihove procente sto se uspesnosti tice jer je od njih ucila kao i nabavljala opremu.
-Cena IVF-a je 1200 Eur. u tu cenu je ukljuceno sve sem lekova
-Za postupak nema cekanja jer se ona prilagodjava svakoj zeni i nema grupnih terapija...znaci svaka zena zasebno!
-Ima zamrzavanje ali ona preferira prenos embriona u stadijumu blaste a kad je embrion u tom stadijumu onda nemoze da se zamrzne ostatak. U svakom slucaju kaze da zamrzavanje moze i da ona to radi. Jos je spomenula da ce uskoro ici na neku specijalizaciju nesto u vezi blaste neka nova metoda sta nisam razumela. Mozda je mislila na assistinh heatching ali u stadijumu blaste ili sta vec nemam pojma ali ispitacu ja to. Uglavnom uzgaja embrione u stadijumu blaste, prenosi ih i kaze da ima dobar uspeh. Imala je sad neke zene iz Nisa kaze da je od 7 njih ostalo 5 trudno! Posle cu objasniti zasto grupa iz Nisa! Belgijanci joj cesto dolaze u inspekciju da provere kako radi i valjda da provere opremu.
-Sto se Et tice ona mladim zenama najvise vraca 2 embriona ako je sve ok!
-Terapija stedirilom postoji ali samo u nekim slucajevima ko ima PCOS...znaci u terapeutske svrhe ne u stelovanje termina.
-Ona radi ceo postupak i uvek ga je radila! Nikakav mikrobiolog Belgijanac nije postojao ona sve sama radi jos od pocetka. Samo je u Belgiju isla na specijalizaciju i cudi e ko je pustio tu buvu. Postavila je logicno pitanje? Kolko bi kostao taj postupak da ona ceka na Belgijanca da joj dodje za svaku VTO i da stvarno nije izvodljivo da ona tog coveka toliko seta a Belgija i njie bas blizu da moze da skokne! Znaci Belgjanac ne postoji sve radi i uvek je radila ona sama!
Kad je videla da sam ja tako bas lepo potkovana sa pitanjima pitala me kako ja to sve znam ja sam joj rekla sa interneta i dodala da bi ona trebala da napravi internet prezentaciju. Ona je rekla da se ona nikada nece reklamirati i da je to ne zanima i da joj se gadi svaka vrsta reklame na ovu temu, samo preporuka! Pokusala sam da je ubedim da bi prezentacija trebala da postiji u informativne svrhe ali avaj, ne pomaze! Pokusacu ponovo da je ubedim da shvati koliko bi to nama znacilo. Smejala se i rekla da zna kako je ogovaraju po internetu i da je njena cerka nasla neki komentar nekog lika da bi pre umro nego se lecio kod takvog doktora. Ja sam joj rekla da za godinu ipo ja nisam nasla takav komentar onda se nasmejala i rekla: "Vidis, mozda da me cerka zeza"!
Kolege ne ogovara, samo je prokomentarisala kako joj nije jasno da Jevremova nemoze da nadje dobrog biologa nego se ceka na Slovence i da joj nije jasno ko me nagovorio da idem u Visegradsku a toliko visim na internetu. rekla mi je i to da saradjuje sa CG i da oni svojim pacijentima placaju 2 VTO, kao i opstina Nis i otuda njoj 7 zena iz Nisa. Naravno radila im je svakoj posebno ali istog meseca ih je pripremala. Ja sam pitala kako opstina Nis moze da placa njima kao privatnicima ona je rekla da je to uredba opstine i da opstina to placa i da ima je bitno onda da je i uspesnost dobra i zato dolaze kod njih. Znaci to je na opstinskom nivou i to moze i drzava nema nista sa tim! Tako da cu ja pogurati opet ovu pricu sa nasom nevladinom organizacijom ne bi li nesto uradili i mi ovde u BG ali ne mogu sama pa vas molim da ako ima interesenata da mi se jave!
Eto, to su moji utisci o ordinaciji Ivanovic, otkazala sam konsultacije u Jevremovoj jer sam ja svoju doktorku nasla! happy64.gif Izvinjavam se ako sam bila opsirna ali to ste vi trazile, pokusala sam da budem malo i zanimljiva da ne bude referat, nadam se da ce vam ovo moje izlaganje pomoci da napravite vas izbor!
love38.gif love72.gif
Veliki poljubac, ostajte mi zdravo a ja odoh da ispusim poslednju cigaru,
Blonde
diva7ds.gif

p.s. Ako vas jos nesto zanima, pitajte, mozda sam nesto zaboravila da kazem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 8:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Poslala sam ti PP.
Pozdrav :D

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: KLINIKA IVANOVIC
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 27, 2007 7:31 pm
Postovi: 1
Ja sam pacijent Dr. Goce Ivanovic, sve mi je jako cudno, ne osecam se kao da sam u privatnoj ordinaciji i nije mi logican raspored ispitivanja i analiziranja mog problema. Volela bih da cujem misljenja njenih pacijentkinja. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ja bih kod Goce
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2007 10:35 pm
Postovi: 1
reci mi tvoja iskustva, molim te. Ja sam o ordinaciji Ivanović i o Goci čula sve najlepše. Ono što je najbitnije, čula sam da ima najveći procenat uspešnosti u Beogradu! Pošto sam i ja kandidat za ivf, planiram da idem kod nje, pa me zanimaju sva iskustva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 23, 2007 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 17, 2007 9:58 am
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Dragi forumasi,
evo konacno nadjoh par minuta da vam javim
da sam rodila dva prelepa decaka.
Moja prica se nalazi par poruka iznad ove.
Porodila sam se na samom pocetku osmog meseca trudnoce
krajem jula i bilo je veoma cupavo.
Deca su bila u jako kriticnom stanju i dva meseca su provela na Institutu
za neonatologiju.
Zelela bih da se jos jednom zahvalim dr Obgyn na informacijama
koje sam od nje dobila (citajuci odgovore na pitanja drugih ljudi
koji su imali slicne probleme).
I posebno se zahvaljujem Goci Ivanovic, na svemu sto je za nas ucinila.
Ne samo po pitanju IXCIja vec i na svemu ostalom posle mog porodjaja.
Ona nije samo doktor vec pre svega covek, prijatelj.
Slobodno mogu reci da smo kroz veoma traumaticno iskustvo
prevremenog porodjaja prosli samo nas troje moj suprug, Goca i ja.
Ne postoje izrazi zahvalnosti koji bi se mogli izreci za ono sto je Goca nama pomogla i ucinila.

Sada uzivam sa svojim sinovima koji imaju po tri meseca.
Majcinstvo je najlepsa uloga zene.
Svima koji imaju probleme porucujem da budu uporni i istraju
u borbi za dobijanje potomstva.

pozdrav
Lilihip2007

_________________
2003 Operacija endometrioze
2004-2005 Folikulometrije GAKNF
2005 sep Laparoskopija Radulovic u Jovanovoj 2005 okt - 2006 jun 6 IVFa neuspelo - Radulovic
2006 okt Lap. Valj. uklanj. hidrosalp.
2oo6 dec ISCI Goca Ivanovic uspelo je!
nosim dve bebice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 09, 2007 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2007 11:30 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Pratim forum vec neko vreme al tek sada sam smogla snage da se registrujem i napisem ono cemu sam tezila poslednje 2 godine i uz mnogo truda,zelje, nadanja, novca uspeli smo da nase "usamljene" zivote ulepsamo na najbolji moguci nacin sa 2 andjela koji su se rodili 23 oktobra.

2 decaka, prevremeni porodjaj u 33 ipo nedelje, jedna beba kriticno, u inkubatoru 3 dana, vise na onom svetu nego ovde, al kao feniks se izdize iz pepela i vraca se u zivot, cetvrti dan, vraca svoje roditeje u zivot, druga beba u poluintezivnoj, 12 dana u bolnici, sada smo kuci i uzivamo. :)

Prva beba 21oo, druga 225o.


Trudnoca nastala Vantelesnom, radjena u Jevremovoj, Ljubic radio, uspesno iz prvog puta, pre toga 3 inseminacije ne uspesno, razlog za sterilitet ne postoji, mi smo u onom postotku gde se ne zna razlog steriliteta, svi nalazii uredni i kod supruga i kod mene, laproskopija radjena u Bel medicu, trudnocu vodila Milica Ilic Ljubicev asistent, jer njega nikada nema on samo klasicno odradi posao i nema ga...

Pozdrav

_________________
Dupla mama :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 12, 2007 9:13 pm
Postovi: 3
Da li je neko radio IVF u Novom Sadu ili kod dr.Vesne Kopitovic? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Gde je bolje ici na IVF?
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 1:53 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Drage forumasice,
upravo sam se prijavila na ovaj forum, koji inace dugo pratim, jer mi je pre par dana propala prva IVF. Naime, posle 5 godina "lecenja" steriliteta, operacija, inseminacija(6) i ostalih testova, muz i ja smo usli u program besplatne vantelesne oplodnje na GAK u Visegradskoj.

Naime, par puta sam pokusavala da dodjem do vantelesne, uz upotebu Mikroginona, Suprefakta, Gonala F i Menopura, pa Pregnila i utrogestana, (proces i same znate), nisam imala dovaljan nivo estradiola na dan kada je trebalo da se vrsi punkcija ili nisam imala dovoljan broj folikula. U maju je geneticar sa GAK-a u Visegradskoj, usred ciklusa sa hormonima, i zapalio u Narodni Front?!

U petak su od 4 folikula dobijene 2 jajne celije. Da napomenem, posto je inspekcija Ministarstva rada uklonila iz operacione sale aparat za totalnu anesteziju, punkcija folikula nam je svima radjena NA ZIVO! U ponedeljak ujutro nam je receno da do oplodnje nije ni doslo. Rekli su nam i uzrok, koji nije tragican ni neobican, ali je poenta da je neoplodnja rezultat neuradjenog testa (jednog od milion koje smo uradili).

Sledeci korak je privatna klinika. Ne mogu da vise da podnesem to sto je jedna od vas napisala, sumorne hodnike, desetine parova koji izgubljeno cekaju i razmenjuju svako svoju pricu i muku. Elem, vidim da vas vecina hvali dr. Gocu Ivanovic, cestitke novim mamama, od srca! Drugi su mi savetovali "samo u Jevremovu kod dr Ljubica". Vidim da ni razlike u cenama nisu male, ali to je manje manje bitno. Da li treba da podsetim da smo za svaku inseminaciju davale po minimum 1000 evra samo za injekcije.

Molim vas da mi neko odgovori sto pre, s obzirom da smo odlucili da u sledecih nedelju-dve dana odemo u neku od tih klinika da se raspitamo o svemu. Unapred sam vam zahvalna na odgovorima i na svim takstovima poslednjih godina.

Dejana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 7:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Dejana, ako Vam nije problem - sta je razlog neoplodnje (koji test nije obavljen pre)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 9:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Dejana i mene zanima isto. Zasto nije doslo do oplodnje?

Mi smo u programu besplatne VTO u novosadskoj Betaniji. Trebalo je da je obavimo u oktobru, posle 9 meseci priprema, skupljanja svih mogucih analiza, ali nam je odlozena zbog otkrica hronicnog hepatitisa B kod mog supruga, kao i bakterije enterokokus u spermokulturi koja je unistila sav "materijal" za IVF. Sad prikupljamo specijalne nalaze koji treba da dokazu da suprug nije zarazan, jer mu je virus hep.B neaktivan i radimo na popravljanju "materijala". Ako Bog da, negde u februaru bi trebalo da nastavimo sa programom VTO.

Sto se tice tvog pitanja, mislim da bi trebalo da izbegavas ovdasnje klinike, jer na osnovu visegodisnjeg pracenja ovog i drugih slicnih foruma, zakljucujem da se VTO u slovenackim klinikama, kao i u Madjarskoj, radi daleko savesnije i ozbiljnije. Ovdasnjim klinikama je ipak na prvom mestu NOVAC, a ne dobrobit pacijenta. Dakle, na tvom mestu bih birala izmedju Maribora, Ljubljane i klinike Kaali u Segedinu u Madjarskoj.

Sve najbolje ti zelim !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Visegradska
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 1:53 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Cao svima,
evo da dam odgovor. Lekari su nam rekli da do oplodnje u visegradskoj nije doslo posto nije uradjen test na prezivljavanje spermatozoida. Naime, moj muz je imao neku infekciju koju je izlecio mesec dana (mozda tri nedelje) pre punkcije, i tada je kontrolni test pokazao da je sve u redu i da je ta infekcija izlecena.

Prema objasnjenju koje smo dobili, test nije uradjen jer se u "svega 10% slucajeva" dogodi da sermatozoidi ne prezive duze od 24 sata od ubacivanja u serum ( u kojem se obradjuju), pa su mislili da ni u nasem slucaju taj test nije potreban. " to nije konacno stanje, vec se leci terapijom", rekao je doktor. Eto, samo da znate.

Pretpostavljam da cemo od sada obavezno traziti da uradimo i taj test pre datuma sledece punkcije i "davanja materijala". :)

Nadam se da ce nase iskustvo biti bar nekome od pomoci. Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: