Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: PROBLEMI SA VRATOM
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 4:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 5:00 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
imam ispravljenu fiziolosku lordozu vrata i levostranu kifoskoliozu kicme, vec dugo vremena imam vrtoglavice u lezecem polozaju,zujanje u desnom uhu (ali to imam jako dugo pa nisam siguran da ima veze sa ovim problemom)svi moji neuroloski nalazi su u granicama normale ali bas svi koji se mogu u raditi meni su radjeni jer imam 21 godinu pa su hteli da budu sigurni...osecam neku nestabilnost,propadanje,zanosenje ni sam ne znam kako to da nazovem...fizijatar i neurolog prepisali vezbe staticke i dinamicke za vrat i neke vezbe za kifoskoliozu te vezbe radim vec dva i po meseca svakodnevno drzanje sam znatno popravio kao i misice oko kicme ali vratne misice nikako da pojacam...i dalje osecam simptome propadanje...ali sada mi se ne vrti u glavi kada legnem na ravno vec kada legnem na desnu stranu ili lezim na ledjima i okrenem glavu u desno...doktori su mi takodje rekli da imam velike sanse da to potpuno otklonim jer sam vrlo mlad za ovakve probleme...samo ne znam koliko ce mi vremena trebati,pomalo sam nestrpljiv i nervozan jer 10dana mi bude super i onda opet osecam simptome i polako gubim veru da cu ikada vise biti kao pre ili bar priblizno... izvinite na ovako rat i mir tekstu ali stvarno ne znam sta da radim pisao sam i na druge forume ali nista mi niko konkretno ne kaze.... MOLIM VAS DAJ TE MI SAVET :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 1:13 am
Postovi: 8
Ja imam slicne probleme.
Doduse, ja nisam isao na kontrolu kicme ali osecam da sam zbog dugotrajnog rada na racunaru u ne tako perfektnim uslovima pokvario drzanje.
Ja imam 25 godina i tek pre godinu dana sam poceo da osecam krivljenje kicme.
E sad, ono sto sam hteo da te pitam (da bih pomogao nekom da tebi pomogne) da li ti nosis naocale ili imas neke probleme sa vidom ili sluhom?
Ja npr nosim naocale i cesto me oblije cudan znoj i pocne da mi se vrti u glavi. To mi se NE desava kada lezim, tada je sve OK, nego mi se desava kada sedim ili pogotovo kada krenem da radim vezbe vrata i glave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: BPPV
PostPoslato: Čet Maj 14, 2009 9:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Dragi neki,
vi verovatno imate BPPV - Benigni Paroksizmalni Pozicioni Vertigo
to je najcesci uzrok vrtoglavice i javlja se bas kao sto ste i opisali
pri odredjenim pokretima, tj. okretima tela i glave
traje kratko, obicno oko 20ak do 30ak sekundi
po nekad moze biti pracen i lakom mucninom
to sto ste nekad bez simptoma je zato sto ova bolest obicno spontano prodje,
ali kad ne prodje spontano onda je uspesno lecimo primenom jednog od repozicionih manevara
zakljucak: vase tegobe definitivno nisu od vratne kicme !

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BPPV
PostPoslato: Pet Maj 15, 2009 3:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
drdusan je napisao:
...onda je uspesno lecimo primenom jednog od repozicionih manevara

Sta je to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 27, 2009 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 5:00 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
poslao sam vam pp ali nisam siguran da ste je primili...da li biste mi mogli pojasniti sta to konkretno znaci i koji su to metodi lecenja...od cega nastaju...ja sam imao detaljan orl pregled a i magnetna nije nista pokazal ssve je bilo u redu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 07, 2009 7:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
Nisam dobio pp
Naravno da cu da vam pojasnim
Problem je sto se kod nas o BPPV-u tek od skora prica
i ja znam svega nekoliko kolega u Bg-u koji to znaju da dijagnostifikuju i da lece
Na zalost zbog toga mnogi zavrse kao vi cak i sa magnetnom rezonancom. Nisam to jednom vidjao.

Naravno da se na magnetnoj rezonanci i na skeneru ne moze videti nista. Delocirane otokonije koje su uzrok ovog poremecaja su vidljive samo pod elektronskim mikroskopom - ovo su mikrokristali.

Evo ukratko:
Gore pomenuti mikrokristali - otokonije se nalaze normalno u jednom delu unutrasnjeg uva koje se zove vestibulum. One sluze u detekciji sile zemljine teze. Medjutim, iz nama nepoznatih razloga, one se otkace i upadnu u jedan od polukruznih kanala gde im inace nije mesto. Tako da sada pri odredjenim pokretima glave (i tela) ove otokonije zbune naš vestibularni sistem o orjentaciji u prostoru i dovedu do jake vrtoglavice.

Na srecu, kao sto sam vec napisao, ovo je benigni poremecaj koji se veoma uspešno leči. Koristi se neki od repozicionih manevara (ja koristim Eplijev) kako bi se ovi zalutali mikrokristali izbacili iz polukružnog kanala u koji su zapali.
Po nekad se ovo i spontano dogodi, te BPPV prodje sam od sebe.

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 5:00 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
hvala vam drdusane,samo mene sve ovo zbunjuje jer mene su i orl lekari pregledali i uvek je sve bilo u redu...a sta kazete za ovo moje propadanje osecaj propadanja pri hodu ili stajanju...sada problem imam samo kada legnem na ravno ali ravno bez jastuka i okrenem glavu u desno ili ponekad kada se nagnem napred u stajacem polozaju...zuji mi u desnom uhu ali to traje vec bar dve godine...imam ispravljenu lordozu vrata i mnogo sam nervozan zbog svega sto sam prosao pa cesto pomislim da je za moje propadanje krva moja psiha i stvarno kada se smirim kada se trudim da ne mislim na stvari koje su me mucile ili me muce mene to prodje,ali zujanje ostaje i cudan osecaj kada legnem na ravno i okrenem glavu u desno...i molim vas kazite mi gde vi radite u kojoj ustanovi....HVALA VAM PUNOOOOOOOO POZDRAVA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: BPPV??
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 6:06 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Postovani dr Dusane imam za vas pitanje pa bih vas molio ako mozete da mi odgovorite:
Imam 32 god visok 185/108 kg u zadnjih par godina sam dobio na kilazi inace sam bio moze se reci cak jako mrsav.
Imam problem unazad par godina sa vrtoglavicom (jako zanosenje pri hodu,nestabilnost,propadanje,utisak da cu se svakog momenta srusiti ponekad zujanje u usima i u zadnje vreme zamucenje vida koje traje destak sek.)Takodje mi se u zadnje vreme desava da i kad lezim da mi se zavrti..
Bio sam kod ORL nalaz uredan
Otoskopski nalaz uredan
Rinoskopski nalaz uredan
Audometrija:Obostran sluh u granicama normale
Vestibulometrija:Oba labrinta simetricno podrazljiva
Takodje sam radio dopler krvnih sudova vrata nalaz je :
Na subranijalnim segmentima magistralnih krvnih sudova glave nema morfoloskih promena.
ACC se racvaju pod ostrim uglom,Histogrami brzina su kontinualnog izgleda a protocisu prolaznog tipa,RI u fizioloskim granicama,Protoci u vertebralnim arterijama su anterogradnog smera,Zakljucak:Dopler krvnih sudova vrata je u fizioloskim granicama.
Da vas ne davim mnogo svi drugi nalazi su mi dobri jedino mi je holesterol povecan iznosi 7.
Ne znam vise sta da radim jako je neprijatno ovo sto mi se desava??
Ako imate neki predlog bio bih vam zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 6:06 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Da zaboravih da jedino nisam snimao vratni deo kicme :oops:
To cu ovih dana da uradim :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 7:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 9:44 pm
Postovi: 175
Lokacija: Gospodar Jovanova 9
neki,
vi definitivno i nesumnjivo imate BPPV
verovatno desnog uva jer su izrazeniji simptomi kad se okrenete na desno
inace za ovaj poremecaj je veoma karakteristicno to sto ste naveli:
vrtoglavica prilikom saginjanja, verovatno vam se javlja i prilikom zabacivanja glave u nazad, ali pretpostavljam s obzirom da vasi simptomi traju duze vreme da ste vi vec po malo ukrutili vrat i ogranicili svoje pokrete da bi ste izbegli ove veoma neprijatne vrtoglavice - organizam se brani. Kod BPPVa se moze javljati osecaj nestabilnosti takodje.
Zujanje je vama prisutno od ranije i nema nikakve veze sa ovim poremecajem. Zujanje bi trebalo ispitati takodje.
ja radim u Centru za Sluh i Ravnotezu - izvolte

za Zemunca,
na osnovu gore napisanog ne bih rekao da i vi imate BPPV
kod ovog poremecaja nema zamucenja slike, napada zujanja . . .
vi definitivno, pod uslovom da su gore opisani rezultati validni, nemate oboljenje perifernog vestibularnog sistema.
Ako se gore pomenuti simptomi javljaju udruzeno postoji mogucnost da je ipak neki cirkulatorni problem - ne bih sad da nagadjam.
Ono sto se cesce vidja i sto bi moglo da objasni ove simptome jeste napad panike koji se javlja u okviru depresije i daje simptome koje ste vi nveli: odjednom vam se zamuti, pocne zujanje, pocne vrtoglavica . . .
kako spavate? je l mozete da zaspite? je l se budite nocu? je l ustajete ujutru rano? je l cesto menjate raspolozenja? je l prisutan strah ? . . .

naravno dolazi u obzir jos mnogo toga, te ne mogu da nagadjam, potrebno je o vasim tegobama popricati malo detaljnije.
ja sam naveo samo dva moguca scenarija koja su mi prva pala na pamet.

_________________
Centar za Sluh i Ravnotezu http://www.orl.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 10, 2009 6:06 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
za Zemunca,
na osnovu gore napisanog ne bih rekao da i vi imate BPPV
kod ovog poremecaja nema zamucenja slike, napada zujanja . . .
vi definitivno, pod uslovom da su gore opisani rezultati validni, nemate oboljenje perifernog vestibularnog sistema.
Ako se gore pomenuti simptomi javljaju udruzeno postoji mogucnost da je ipak neki cirkulatorni problem - ne bih sad da nagadjam.
Ono sto se cesce vidja i sto bi moglo da objasni ove simptome jeste napad panike koji se javlja u okviru depresije i daje simptome koje ste vi nveli: odjednom vam se zamuti, pocne zujanje, pocne vrtoglavica . . .
kako spavate? je l mozete da zaspite? je l se budite nocu? je l ustajete ujutru rano? je l cesto menjate raspolozenja? je l prisutan strah ? . . .

naravno dolazi u obzir jos mnogo toga, te ne mogu da nagadjam, potrebno je o vasim tegobama popricati malo detaljnije.
ja sam naveo samo dva moguca scenarija koja su mi prva pala na pamet.[/quote]

Spavam odlicno,zaspem bez problema odmah,skoro nikad se ne budim nocu,ujutru ustajem oko 9 ne nesto rano,a raspolozenja mi jesu nekad promenljiva a inace nemam strahova osim od visine

8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 5:00 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
jos jednom hvala drdusane,verovatno ste u pravu...ja evo u poslednjih nekoliko dana osecam i zapusenost desnog uha,da li je to jedan od simptoma...reci te mi da li mi treba uput da bih dosao do vas ili zakazivanje...ako mi vi mozete pomoci da sve bude u redu dosao bih odmah...e da vrat mi i nije toliko ukocen ali mogao bi biti jos opusteniji,ja ga koliko toliko opustam vezbama za ispravljenu lordozu vrata koje radim kao sto sam rekao ranije vec vise meseci...pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 11:11 am
Postovi: 25
poz za drdusana mislim da cu ovog puta traziti pomoc od njega....ovako...imam 25 god sportom se bavim manje vise kad stignem ali nisam neaktivan svakako...prosle god sam imao oko 2 meseca osecaj ljuljanja i blago kao a mi se telo krece kad stojim osecaj da cu pasti.....e to je proslo i vratilo se ove god mnooogo jace....pocelo je u februaru kada sam dok sam hodao imao jak napad krenuo sam levo pa desno....pobledeo preznojio se i dobrih par min nisam mogao doci sebi....e od tad do sad ja imam osecaj isti ....ljuljanje kada gledam u jednu tacko ona kao da rotira od leva ka desno tj krece se blago po kruznoj putanji ali to samo kad se bas zagledAM....dok hodam neki strah u nogama i i oseaj da cu pasti....blaga osamucenost...nemam bistrinu i odsecan i siguran hod kao ranije...hodam dosta oprezno od tad....svaka jaka vrucina mi pogorsa stanje....umor rano ustajanje...osecaj zujanja simetricnog u glavi je konstatno prisutan samo sto preko dana ne cujem samo kao osecam vibraciju blagu a kad legnem zuji kao posle jake muzike......od analiza....laboratorija u redu....audiometrija u redu....kalorimetrijski navodno hipotonija levog ali kazem navodno jer je razlika oko 30sek mozda malo i manje ali kao dg paresis n.vest.lat.sin....neurolog kaze romberg blago pozitivan i navodi na nmr koju radim tek krajem avgusta....da bi moj lekar opste praxe rekao...UH BOJIM SE DA NIJE TUMOR ILI MS i od tada krece moj nemir i ne znam kako da sacekam nmr neurokranijuma....kicma imam skoliozu blagu,u vratnom delu malo povijena tj vrat mi malo ide unapred ali blagooo.....dr s obzirom na ovako negativne prognoze a moje duge ali diskretne simptome sta sve moze doci u obzir.....hvala vam mnogo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 12:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 11:11 am
Postovi: 25
zaboravih da kazem da mi se ponekad desava da osetim jak pritisak u glavi ali traje svega par sekundi kao zujanje jako i onda prestane....pritisak mi je malo nizi.....molim vas za pomoc////poz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 181 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: