Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Glikolna kiselina
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 11:22 am
Postovi: 24
Pozdrav svima! :)
Zanima me da li se glikolna kiselina moze kucno upotrebljavati tj. da li se moze kupiti u apoteci i koristiti kod kuce.
Ako moze, zelela bih da znam tacno kakvo je njeno dejstvo,koja je cena i na koji nacin se ona upotrebljava...

Hvala. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 8:57 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Za kucnu upotrebu su preparati do 10 % glikolne kiseline. Odlican preparat je Dercom Active brenda dr Wolf- izuzetno dobra podloga, bez mirisa, obozavaju ga muskarci, a i nekoliko mojih prijateljica u sestoj i sedmoj deceniji su odusevljene postignutim efektima.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 26, 2005 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 11:22 am
Postovi: 24
A da li se moze koristiti glikolna kiselina koja nije u sastavu nekih preparata?Recimo, ja sam na Internetu videla da se prodaje 30%, 40%...glikolna kiselina, koja se nanosi na kozu cetkicom i moze da se koristi kod kuce.I da li znate bar orijentaciono kolika je cena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 26, 2005 1:48 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
glikolna kiselina 30 i 40 % se koristi u kozmetickim salonima u kojima rade skolovani kozmeticari. Oni imaju licencu za rad do 40 % koncentracije . 70 % koncentraciju rade dermatohirurzi i hirurzi plasticari.
30 i 40 % nisu predvidjeni za opstu upotrebu neobucenim osobama. Inace odnos cost benefit je najbolji za kiseline lipo kozmetike-prof Slavice Siler Marinkovic

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 26, 2005 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 11:22 am
Postovi: 24
Znaci ipak mi je bolje da to prepustim pofesionalcima. :)
O.K. hvala vam na odgovoru u svakom slucaju!

P.S. Sve pohvale forumu!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 02, 2005 6:43 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ako već želite da uradite tretman voćnim kiselinama, sačekajte jesen i moj bi predlog bio Muradove kiseline.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 29, 2005 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 6:47 pm
Postovi: 22
Da li se glikolna kiselina moze kupiti u apoteci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 30, 2005 8:02 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
U apoteci mozete kupiti napr Dercom activ- 10 % glikolna kiselina u veoma dobroj podlozi -Ovaj preparat se pokazao zaista odlicnim za uklanjanje posledica fotostarenja a i zaustavljanje fizioloskog starenja. Narocito ga vole muskarci jer nije parfimisan. Ja sam ga nedavno poklonila mom decku da ne ostari pre vremena pa da ljudi ne pomisle da sam sponzorusa :D

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 30, 2005 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 6:47 pm
Postovi: 22
:D :D :D
A kakvo je tacno dejstvo Dercom aktiv preparata?
Ja recimo nikada nisam imala velike probleme sa bubuljicama, ali ipak me nisu potpuno zaobisle...tako da mi koza na licu bas i nije savrseno glatka.Zelela bih da uklonim te "mikro-oziljke" i da mi koza bude potpuno zdrava.Pa sad - sta mi vi preporucujete? :)
P.S. Molim Vas nemojte nesto preskupo... :o :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 31, 2005 10:30 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Dercom Activ ili 10 % glikolna kiselina stabilizovana u odlicnoj hidrantnoj krem podlozi blago pilinguje povrsinske slojeve koze uklanja visak mrtvih rozastih celija i stimulise deobu i stvaranje novih celija pokozice. Na slican nacin uklanja i mestimicne nakupine pigmenta u mrtvim rozastim celijama . Pored ovog regenerisuceg i izbeljujuceg dejstva na povrsinski sloj koze Dercom activ deluje stimulativno i na fibroblast osnovnu celiju krzna koze koja stara vlakna i medjucelijsku supstancu koji mogu da ispune defekt tkiva u vidu oziljka od akni kao i bore- mimicne gravitacione ili atroficne. Ima vise preparata sa glikolnom kiselinom ali je sustina u dobroj podlozi i stabilnom preparatu koje ce koza prepoznati kao prijateljske i propustiti ih kroz barijeru

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 31, 2005 12:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 6:47 pm
Postovi: 22
Koja je cena Dercom Activ-a? I u kojoj apoteci ga mogu nabaviti? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dercome
PostPoslato: Ned Jul 31, 2005 1:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 6:31 pm
Postovi: 282
Mari01 je napisao:
Koja je cena Dercom Activ-a? I u kojoj apoteci ga mogu nabaviti? :)
:P cena je 1.400 din. Odlican je od svih preparata koje sam probala a veruj mi ima ih mnogo! dercome activ je neprevazidjen! to ti kazem iz svog dugogodisnjeg iskustva sa katastrofalnom kozom! Pozdrav i kupi ga sto pre mozda malo skup za nase uslove ali vredi! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 03, 2005 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 03, 2005 7:19 pm
Postovi: 17
pozdrav
imam dva pitanja vezana za krem dercom activ:

1.da li ga mogu koristiti zene u zrelim godinama(cetrdesete) sa neproblematicnim licem,posto ste Gorana napisali da je odlicna za sprecavanje starenja?
2.Da li ovaj mali procenat kiseline 10% nije kontraindikovan u ovim suncanim danima (da li postoji mogucnost da ostanu fleke ako se direktno izlozimo suncu koristeci ovaj krem)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 03, 2005 8:11 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Možete koristiti taj krem, ali možda je bolje da sačekate jesen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 03, 2005 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 03, 2005 7:19 pm
Postovi: 17
tako nekako sam i ja mislila.

hvala :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 103 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: