Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje za PedjuDj i ObGyn
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 2:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
Imala sam CIN III i tesku displaziju pa su mi radili konizaciju.kazu da je uzrok neka veca infekcija.Ja sam pre 15 god,kada sam imala prvi odnos jako mnogo krvarila.Neku infekciju nisam imala.Jedino nekih 2-3 god nakon toga sam osecala strasna svrab nekih 3-4 dana,jer sam pre toga pila antibiotik na bazi penicilina,a posle sam cula da se uz njega treba uzimati i Nystatin.Da li ovo moze biti uzrok CIN III rezultata?
Koja sve ispitivanja trebam da sada uradim da vidim da li je sve u redu i da li mogu da ostanem trudna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 09, 2006 11:41 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Emilija,
Sada je proslo 6-7 mjeseci poslije Vase konizacije ako se ne varam. Vi imate 36 g ( nadjoh to u nekim od Vasih postova ), i pretpostavljam da niste imali problem sa zdravljem osim konizacije zbog displacije. Pretpostavljam da ne pusite i da niste gojazni.

Nista ne znam o Vasem suprugu/ partneru...godine, da li ima djecu iz neke druge veze, da li pusi, da li pije alkohol, da li ima ikakve probleme sa zdravljem.
Ako zelite da idete kroz ispitivanja za 'infertilitet' ( stavljam ovo pod navodnike jer Vi po definiciji jos uvijek ne pripadate u tu grupu ), onda je potrebno da
1. VAs partner odnese spermu na analizu, klinika u kojoj ce to raditi ce mu dati detaljna uputstva
2. Vi treba da imate odredjen hormonalni profil:
FSH, LH, Prolaktin, TSH, estrogen, 3.dan menstrualnog ciklusa
progesteron 24.dana ciklusa, da se uradi glukoza nataste.
3. hysterosalpingogram ili laparoskopiju i test sa metilenskim plavim da se ispita propusnost tuba

I to bi bilo sve za pocetak. Prije HSG ili testa sa metilenskim plavim je potrebno da imate negativne cervikalne briseve na hlamidiju i gonoreju i to je sve.

Puno pozdrava i srecno.
ObGym


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 10, 2006 11:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:o Bolje bi bilo s obzirom da niste rađali da su vam uradili Loop eksciziju omčicom jer manje oštećuje kanal grlića materice tzv.endocerviks.
Samo bih dodao da trebate uraditi i HSG i laparaskopiju (zavisno od nalaza HSG-a), jer jedna metoda drugu ne zamenjuju već dopunjuju! Obavezno napravite pauzu između ove dve dijagnostiče procedure bar 2-6 ciklusa. Srećno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: