Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cisto informativno!
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 12:31 pm
Postovi: 30
cure,citala sam da zena u prvih meseca trudnoce moze imati menstrualni ciklus. mene zanima jel to bas normalni ciklus?kolicina,pms simtomi, boja, vremetrajanje istog..?jel zena moze primetiti da je trudna ili...? jel ima neko sa takvim iskustvom da mi objasni.
P.S ovo pitam cisto da znam-informativno :) hvala vam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 19, 2008 6:15 pm
Postovi: 6
Nemam iskustva, ali sam sigurna da zena trudnocu odmah osjeti. Bar moja mama kaze da je to tako.

_________________
Jahorina
Jahorina Hoteli
Jahorina informacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 3:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Slazem se.Svaka zena oseti trudnocu i to odmah,bez obzira da li je radila test ili ne.Ne zove se to bezveze"drugo stanje".
Sto se tice "menstrualnih krvarenja" u toku trudnoce,mogu da se jave,ali mnogo manjeg intezinteta,svetlije boje,ponekad braonkaste..Sve se to desava zbog hormonskog disbalansa,jer organizmu treba da uspostavi ravnotezu.
Opasna su samo krvarenja (sveza krv),ili krv boje kafe,jer je tada urgentan odlazak kog ginekologa.
Ovo sto se desava u "tragovima",nije puno opasno,ali se svakako treba obratiti doktoru da to tacno utvrdi i da prepise odgovarajucu terapiju,ako je neophodna.

Srdacan pozdrav. :)

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 12:31 pm
Postovi: 30
valjda se to oseti....nisam bila trudna pa mi taj filling nije poznat :lol: a posto mi nije u planu u nekoliko narednih godina dobro je educirati se zar ne? zato sam i postavila ovu temu-da bi pomoglo svim koi ne zele jos uvek trudnocu.
hvala vam veeeeelikoooooo na odvojenom vremenu ovoj temi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 11:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Sve je to individualno! Neke zene odmah osete trudnocu, a neke ni ne znaju da su trudne do osme, devete , desete nedelje-znaci ne odmah. Kaznjene menzisa pripisuju neredovnom ciklusu, stresu.A one koje ne osete odmah trudnocu-neke od njih ni nemaju simptome trudnoce, a druge imaju simptome pms pa ni ne pomisljaju da su trudne! Vecina se slaze da su simptomi trudnoce identicni simptomima pms, ali opet sve je individualno!
A pojava krvarenja u trudnoci je cesta, i moze a ne mora biti opasno! Ne treba to olako shvatiti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 12:31 pm
Postovi: 30
znate sta mene sada brine:znaci ja mogu imati ciklus(kao srecna dobila sam ) a da sam ipak trudna? to znaci da si trebamo nabaviti kutiju testova i samo to raditi celo vreme :D jel se taj "ciklus u trudnoci " po bilo cemu razlikuje od normalnog? koi su sumtomi alarmantni: recimo......boja.....ili..duzina ciklusa....ili....bolovi....?? stvarno ne razumem :-? koliko to zena ima "normalan ciklus" a ipak ....je doslo do oplodnje?
:roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 12:31 pm
Postovi: 30
:D joj cure...upitala sma jednog ginekologa putem mail-a,znaete sta mi je odgovorio?---ako sumnjate-uradite test!! :D :D :D :D bas mi je resio neke nedoumice :D :D :D poslacu mu sada jedan mail-hvala vam,sta bi ja bez vaseg saveta :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 18, 2007 9:38 am
Postovi: 9
Prema licnom iskustvu, to ne moze da se poredi sa normalnom menstruacijom. To je otprilike kao ono kad tek pocinje ili kad se zavrsava (6. dan), kada je dovoljan dnevni ulozak. Nisam jos cula da je neka trudnica krvarila onako kao kad nije trudna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 12:31 pm
Postovi: 30
hvala ti mish


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 10:49 pm
Postovi: 8
Lokacija: sarajevo
Sad ni ja neznam sta da mislim.Ja sam cijeli mjesec imala nezasticene odnose, a dobila sam 2 dana ranije :( . Sve simptome pms sam imala skoro citav mjesec sto ih imam samo zadnjih par dana pred menstuaciju. Jedan test sam radila prije 10 dana bio je negativan :( .Sad se osjecam dobro. Da li da opet uzmem tes ili ne?

_________________
volim te budalo mala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 22, 2008 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 12:31 pm
Postovi: 30
bas bih volela imati odgovor na ovo pitanje......kao sto vidis zagnih nedelju dana pokusavam sebi odgovoriti ovo ali ne ide mi bas. cak ni ginekolozi mi nisu dali prav odgovor.....stvarno neznam....ovo moze samo objasniti osoba sta je ovo prosla....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 24, 2008 9:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Znam par osoba koje su "imale" krvarenje,a ipak su bile trudne...
i DA,veoma se razlikuje od klasicne menstruacije najvise u kolicini
krvarenja a onda i po boji.

I slucajevi sa takvim "menifestacijama" trudnoce su retki,tako da oko toga ne treba bas mnogo misliti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 11:32 pm
Postovi: 3
da, vrlo se razlikuje od normalnog ciklusa. meni je kasnilo 2dana, odmah sam uradila test, i to popodne i pokazao je 2crte odmah. to vece sam isla da vadim krv - beta i ukazao je na trudnocu od 4nedeljice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 8:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 10, 2008 10:48 am
Postovi: 79
Moja mama je sa mnom u trudnoci imala normalnu menstruaciju tri meseca!!!! Bila je gojazna od prvog porodjaja ( sa mojom sestrom) tako da nije ni primetila. Imala je samo pjacan apetit zbog cega je na kraju i posumnjala na trudnocu i otisla lekaru- kad ono "JA" vec bila tri puna meseca u njenom stomaku....................


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 249 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: