Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: otok na testisu
PostPoslato: Sub Mar 10, 2007 6:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Moj tata (66god) ima problema u zadnjih dva-tri dana sa ucestalim i bolnim mokrenjem, prvi dan je mokrenje bilo samo dve tri kapi,a da nas je posle enormnih kolicina caja od uve, rastavica i kukuruzne svile to koliko toliko normalizovano, odnosno jos uvek cest mokri i ima bol pri kreju, ali mokri vece kolicine. Ali sada se javio problem otoka na dsnom testisu, moram da pomenem da je isto sa desne strane pre mesec dana uradjena operacija preponske kile, sa ugradnjiom mrezice, takodje je pre skoro dve god. operisao cancer debelog creva i nije imao nikakvu terapiju posle toga.
Sada vas molim za misljenje oko tog otoka testisa, da li to ima veze sa opercijom preponske kile (rana mu normalno zarasta, sada oseca vise neki svrab, nego bol na mestu rane i neko ;zayrzanje;) ili nedaj Boze sa necim drugim. Znam da je pitanje neozbiljno, ali vas molim da date svoje misljenje ili iskustvo, dok moj tata ne stigne kod hirurga koji je trenutno na nadam se kracem putu.
Unapred zahvana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 10, 2007 9:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Najpre je potrebno da tvoj tata pregleda mokracu a zatim da sa tim nalazom ode kod urologa koji ce ga pregledati.
Da li je testis bolan i tvrd,crven i vruc?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 1:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Da svakako ce dati urin na pregled, problem je sto je on prestrasen i plasi se nekog novog operativnog zahvata. Testis nije vruc niti crven, mama kaze da je on napipao neki kruzic, zlezdu na samom vrhu testisa i korena penisa i da je to pokretno i nije jako tvrdo, znaci kao zljezda, ali da to ima i sa druge strane.
Znam da je obljasnjenje sturo i nabacano, ali ne znam kako drugacije.
Da li su zljezde tu smestene i da li ta kvrzica te tvrdoce i pokretljivost predstavlja neki los ishod?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 1:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Da svakako ce dati urin na pregled, problem je sto je on prestrasen i plasi se nekog novog operativnog zahvata. Testis nije vruc niti crven, mama kaze da je on napipao neki kruzic, zlezdu na samom vrhu testisa i korena penisa i da je to pokretno i nije jako tvrdo, znaci kao zljezda, ali da to ima i sa druge strane.
Znam da je obljasnjenje sturo i nabacano, ali ne znam kako drugacije.
Da li su zljezde tu smestene i da li ta kvrzica te tvrdoce i pokretljivosti ukazuje na neko oboljenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 7:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Molim te da budes malo jasnija,da li tvoj otac ima otok testisa ili je napipao nesto na testisu.To su razlicite stvari.Ali ni jedna nije alarmantna da bi mogao da se pribojava neke operacije posto nema bolova i toplote koji bi mogli da ukazu na neko hitno stanje.
Reci ocu da se ne brine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 8:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Puno Vam hvala na ovom utesnom odgovoru.
Tata sutra ide kod urologa i hirurga koji mu je operisao bruh pa ce videti.
Nadam se da nece bas dugo cekati na red.
Jos jednom najlepse hvala i javicu rezultat pregleda.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: