Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: azoospermija i hormoni
PostPoslato: Sre Okt 27, 2010 8:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 09, 2010 7:42 pm
Postovi: 4
jutro!
imam 27 godina,moj muz 33. njegova dijagnoza vec 4 godine je azoospermija.
radili 2 biopsije.prva u Mariboru,nađene samo spermatogonije i spermatocite,a koliko se sjećam ,nisu ni kanalići bili u najboljem stanju.

2 godine nismo nista radili,jer je receno da je to to i nista se ne moze uraditi po tom pitanju, a onda saznamo za MICRO tese i odemo u Prag.medutim,rekose nam to je kod njih mesa/tesa,nisam nacisto sta tacno to znaci,ali ocito nije micro tese.rezultate sam ja znala jos dok je moj muz bio bunovan od anestezije,dakle,odmah nakon operacije.rekli:nema spermija za ICSI.

niko nikad nije pokusao da leci njega,na takvog dr.-a jos nismo naisli,niti nam je iko rekoa da se nesto po tom pitanju moze uraditi.
mene kopka sto su njegovi hormoni uredni, cak kad ih sad gledam,cini mi se da je dosta njih blize donjoj granici.
cula sam z aneke dr.e u Srbiji(ja sam iz BiH) koji se bave neplodnoscu i pokusavaju da je lijece, i nesto sam pocela razmisljati da bi se neko pozabavio i nama.

evo njegovih hormona(ni njih niko nije mnogo gledao,samo su nam uvijek davali velike sanse jer je fsh potpuno uredan)

FSH 4,40 (1-10,5)
LH 3,45 (1,0-5,8)
progest 0,400 (0,7-3,0)
estradiol 0,081 (< 0,13)
prolaktin 153,0 (83-414)
testosteron 15,6 (10,41-41,64)
TSH1,9 (0,17-4,05)

cini mi se testosteron blizu donje granice,kao i estradiol,progesteron(je l on uopce bitan za muskarce?)prolaktin isto nije visok,...
mozda neko ima kakvu ideju?ili kakvog dobrog urologa ili androloga koji bi se pozabavio mojim muzem?
hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: