Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PLODNOST KOD MUŠKARCA
PostPoslato: Uto Jan 18, 2005 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 4:28 pm
Postovi: 3
Već 2-3 godine imam povišen broj leukocita u mokraći oko 10-tak, a
povremeno na svaka 2-3 meseca sam primetio po kap dve krvi u stolici
(možda hemoroidi ili ??), pošto planiram porodicu mogu li gore navedeni
faktori uticati na [b]plodnost[b] muškarca ( Le- upala mokraćnih kanala, bakterije i sl.)? Mada pri nalazima mokraće nikad nisu pronadjene bakterije, ali nije radjena urinokultura već običan pregled urina na sistematskom. Unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 24, 2005 11:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Definitivno urinokultura je izbor! E sad ako je broj Le vec duze vremena prisutan u urinu a nije pronadjeno nista drugo trebalo bi da se uradi zasejavanje podloge po Levenstajnu,ne bih sad da te plasim ali cisto teoretski komentarisem sta dolazi u obzir. Kasnije mozda i bris uretre,mozda i nesto drugo,zavisi od stanja.
Za krv u stolici dolaze u obzir hemoroidi ali i jos mnogo toga zavisno da li je sveza krv ili nije ali bi to trebalo bolje da se ispita kod gastroenterologa. U svakom slucaju to ne bi trebao da zaobidjes vise zbog sebe samog i licno mislim da su ti ovo sad vaznije stvari,znaci to je moje misljenje! Kad se sve to uradi onda bi se moglo sigurnije i opustenije pricati o plodnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav
PostPoslato: Čet Jan 27, 2005 9:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 4:28 pm
Postovi: 3
Hektore hvala ti, uradio sam urinokulturu ona je sterilna sutra radim ultrazvuk stomaka za hemoroide si definitivno u pravu mislim da to nije ništa opasno nego sam ja u momentu povezivao sa Le u mokraći mada to nema veze jedno sa drugim valjda. Reci mi nešto više šta posle ako i ultrazvuk bude OK. Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 28, 2005 10:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Pa ako sve ovo bude ok nema razloga ni da ti smeta u planiranju porodice,logicno! :) E sad ako imas nekih drugih problema o kojima nisi pisao ti napisi ili otidji kod urologa za savet. Ne bi bilo lose ni da odes na Institut za ginekologiju i akuserstvo zajedno sa zenom i tamo se podrobnije raspitas u savetovalistu za planiranje porodice.
Puno srece,a ako imas nesto da pitas izvoli!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 03, 2005 10:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 4:28 pm
Postovi: 3
Hektore hvala još jednom na javljanju, samo još jedno pitanje: na ultrazvuku stomaka se ispostavilo da imam malo peska u jednom bubregu reci mi da li bi to trebalo da je uzrok Le u mokraći. Internista koji me pregledao je rekao da nije ništa strašno samo da pijem više tečnosti (čajeva) i sl. Šta ti misliš ? Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 03, 2005 4:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Pesak u bubregu imamo skoro svi,manje ili vise. Treba unositi vise tecnosti ali u razumnim kolicinama,mislim one koje za tebe nece predstavljati problem. Ono sto je bitno jeste da prisutnost peska znaci povecanu mogucnost stvaranja kamena pa je potrebnija cesca kontrola. Taj kamen opet ne mora stvoriti vece probleme ali i moze. Znaci trenutno bez brige!
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: