Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi sa ejakulacijom, zabrinut sam!
PostPoslato: Pet Feb 04, 2005 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2005 2:31 pm
Postovi: 3
Imam sljedeci problem:

U posljednjih nekoliko dana ne mogu normalno da ejakuliram, penis mi se uveca daleko vise nego ranije "otekne" i imam utisak da će eksplodirati, koliko se napuni krvlju i zacrveni. Prije nekoliko dana osjecao sam bol u objema preponama, zajedno i naizmjenicno, i malo uvecanu lijevu zlijezdu ispod vrata, kao rezultat jake prehlade koju sam imao. Takođe, osjecao sam peckanje prilikom čestog mokrenja, imao sam crvenilo na vrhu penisa, na izlazu mokracne cijevi (urinalna infekcija?). Koristio sam dva dana caj od uve i mirovao koliko su mi obaveze dopustale. Sada se osjecaj boli i tjeskobe u preponama smanjio, ali mogu da ejakuliram prilikom snosaja ili masturbacije tek uz veliki napor i dodatnu rucnu stimulaciju, nekoliko kapi vrlo guste sperme. Strah me je da se ne ozlijede krvne zile u penisu od velikog napora. Molim urologada mi da savjet o cemu bi se tu moglo raditi: vaskularna bolest, posljedica otoka zljezda, upala prostate ili nešto drugo. Kao i kako bi se to moglo lijeciti (kupke, cajevi, lijekovi), ili može proći samo od sebe. Takodje, napominjem da posle takve "iznudjene" ejakulacije osecam blag (prijatan) pritisak na deo izmedju anusa i skrotuma. Imam problem sto nisam socijalno osiguran, pa ne mogu ići ljekaru. Imam 22 godine, dosada nisam imao ovakvih problema, u vezi sam sa stalnom, zdravom partnerkom i do sada smo snosaj vrsili iskljucivo sa prezervativom, tako da je mogućnost polno prenosive bolesti zasigurno iskljucen. Jedino sto sam se doskora (do prije 12-13 dana) "igrao" sa odlozenom ejakulacijom - kad osjetim da ću ejakulirati, onda maltene "vratim" spermu nazad, jer sam imao problema sa preranom ejakulacijom na psihickoj bazi.
I da napomenem još jednu stvar - u posljednjih mjesec dana sam zbog raznih razloga bio pod intenzivnim stresom, malo sam spavao, dosta pusio duvan, da li je moguće da je to uslovilo smanjen imunitet i ovaj problem. Sada sam zbog ovoga još vise uznemiren - zacarani krug!!!

Unaprijed Vam se zahvaljujem na savjetu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 5:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Nema ovde lekara-urologa tako da cu ti malo ja odgovoriti.
Peckanje prilikom mokrenja znak je urinarne infekcije i tu se mora uraditi pregled mokrace i urinokultuta ako ne u bolnici onda privatno,sta da radis.
Bol izmedju testisa i anusa je najverovatnije znak prostatitisa odnosno zapaljenja prostate pa se tu treba uraditi bris uretre na hlamidije,mikoplazme i ureaplazme. Posle svega toga ide antibiotska terapija koju ni slucajno ne moj da pijes dok sve ovo ne potvrdis!
Sto se tice problema sa ejakulaciom ona moze da se javi kod retrogradne ejakulacije(sa cim si se ti "igrao"),oboljenja nervnih vlakana od kojih zavisi ejakulacija,smanjenja polnih hormona i upotrebe lekova protiv hipertenzije iz grupe alfa blokatora(fenoksibenzamin i fentolamin). Pa ako si popio neke lekove protiv povisenog pritiska moglo bi i od toga da se desi.Ali kako ti imas vise simptoma verovatno se sve to po malo izmesalo i uzelo ucesce u tvojim problemima.
Za zlezdu na vratu otidji da ti je neki lekar pregleda,zamoli svak ce ti pogledati i bez kartona!
Srecno!

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: