Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem sa testisima
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 11, 2006 2:29 pm
Postovi: 1
Imam problema sa testisima. Jedan testis mi je uvecan, tj. kao da su se spojili u jedan. Imam 20 godina. Kada sam bio na regrutaciji doktorka me je pitala zasto mi je testis uvecan, ja sam rekao da ne znam i to je bilo to. Zbog toga sam verovao da je to u redu. Nikada me nista nije bolelo. Medjutim, ovih dana kada onanisem mnogo me zaboli glava tako da sam mogao da se onesvestim od bola. Taj bol (bol glave u predelu malog mozga) traje dugo nekoliko dana. Interesuje me da li je bol zbog testisa ako uzmemo u obzir da od puberteta imam nejednake testise i da nikada nisam imao problema sa njima sve do sada kada me jako boli glava i pitanje je da li me glava boli zbog toga? Moraju li testisi da budu jednaki kod muskaraca, da li ce nekada postojati problemi npr. prostata, neplodnost...... ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 4:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Od nejednakih testisa ne moze da te boli glava...osim ako te neko ne sutne u njih pa ti se smraci pred ocima.
Drugo,ljudski organizam je asimetrican,ni oba oka ti nisu ista pa ne moraju ni testisi.
Ipak,potrebno je da odes kod urologa ukoliko je taj manji testis bas malen,npr kao badem ili maloi orah to onda znaci da je on manje i ne ovaj drugi veci,i pre ce biti da je to...znaci kod lekara ako je bas evidentna razlika izmadju nih..kao i ako je jedan tvrdji od drugog.neravan,sa nekim izraslinama...
Dalje,ukoliko iznad manjeg(obicno levog) testisa pod prstima napipas kao neko klupko glista,takodje je potrebno da se javis urologu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: