Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: CIRKUMCIZIJA POSTOPERATIVNI OPORAVAK
PostPoslato: Pet Sep 20, 2013 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 24, 2013 10:36 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima,
18.9. mi je odradjena indikovana cirkumcizija, lokalna anestezja, boljelo je i dok je radio i poslije, ali sada je vec proslo, redovno previjam vise puta na dan, poslije svakog mokrenja. Ispiram rivanolom i stavljam baneocin puder. Ja se osjecam odlicno, cudan osjecaj medju nogama, ali valjda ce s vremenom proci, nadam se uskoro. Jedini problem mi je jutarnja erekcija ali i to nekako prebrodim. Moje pitanje je da li je dobro da se 3 dana poslije cirkumcizije krecem, vozim auto i sve ostalo, da li mi to moze naskoditi?! koliko bih trebao da mirujem? Kontorla mi je tek za 6 dana.

_________
Hvala unaprijed. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIRKUMCIZIJA POSTOPERATIVNI OPORAVAK
PostPoslato: Sub Sep 21, 2013 11:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 5:24 pm
Postovi: 112
Ja barem nebih preporucio da jurcas pre vremena ...
Najbolje je da odmaras prvih 7 dana i radis onako kako ti je urolog ispisao..
I da oblacis malo sire gace, da se naviknes sto pre.. Nemoj samo one uske da te ne steze itd. . Malo je nezgodno ali naviknes se brzo i ta neprijatna osetljivost prodje u roku od 10 dana ako radis onako kako sam ti rekao, ako budes odugovlacio sa tim naravno da moze da potraje i po mesec/dva/tri ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIRKUMCIZIJA POSTOPERATIVNI OPORAVAK
PostPoslato: Sub Sep 21, 2013 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 24, 2013 10:36 pm
Postovi: 6
Hvala, potrudicu se da mirujem sto vise za moje dobro. Trenutno me zezaju samo ove jutarnje erekcije, jedna prodje nakon par minuta druga i sve tako..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIRKUMCIZIJA POSTOPERATIVNI OPORAVAK
PostPoslato: Sub Sep 28, 2013 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 28, 2013 11:07 am
Postovi: 5
Takodje sam zbog fimoze operisan... (lakseg oblika, mogao sam da prevucem kozicu u opustenom stanju, ali prilikom erekcije je bilo bolno. Pokusavao sam i ovo sa kremicama i vezbama, topla voda i ostali fazoni, i posle 3 meseca bilo je jedva vidljivih rezultata, a vezbe sam radio redovno i po uputstvima, i od toga nista... verovatno bi mozda bili rezultati posle jedno 2 godine ali ja vremena nemam jer nisam juce napunio 18 vec sam stariji).

Elem sto se samog zahvata tice, toliko sam se usrao, da nemam reci, frka mi je bila da pomislim da odem kod urologa (jer sam znao da ce reci mora da se operise). Ali sam skupio hrabrost (zahvaljujuci nekim clanovima ovde). Uglavnom pre oko 10 dana sam operisan, posto imam frku od cele price uspavan sam bio... I kad sam se probudio bio sam u fazonu sta? Gotovo? Naravno osecao sam "pijanstvo" od anestezije (to se oseti i kad ti zubar da a kamoli ovo). E sad... naravno nije mi bilo super odma. Prvih par dana je bilo zeznuto, ali mi je doktor koji me operisao otkrio jednu foru a to je 3M Coban zavoj.... koji mi je bukvalno sluzio umesto flastera za gazu i samim tim posto je cvrst i elastican... uz slip bokserice omogucavao da fiksiram malisu tako da ne landara... E sad posto sam ja tako malo glupav ispao ja sam se svrckao odma prvih dana umesto da sam lezao... Moj savet... od prvog dana lezite i susite ranu.... 1-2x dnevno ispiranje kamilicom i to je to... nema potrebe da se rana kvasi non stop... i naravno posto sam pisao kao prskalica prvih 7-8 dana... sednete... posle nuzde obrisete papirom i mozete da isperete fizioloskim rastvorom ako je negde zahvatilo ranu.

Sto se tice toga gde sam operisan, to je odradjeno pri Klinickom Centru Srbije (beograd), ali izvan klinickog to je neka zgrada koja se valjda valjda vodi na resavsku i zove se Klinika za urologiju (operisan na 3 spratu iste). Svi koji se razmisljaju da li drzavno ili privatno ja kazem drzavno.
Necu da je zovem operacijom jer previse strasno zvuci, ovo je intervencija ambulantna koja je nezgodna samo zbog osetljivosti posle... ali evo i to se resava polako.... sve u svemu ljudi nema razloga za brigu.... da jos nesto... citao sam ovde da nekima odstrane vise kozice nego sto je potrebno... to se resi u razgovoru sa doktorom pre operacije... lepo odete i kazete....

I jos nesto, posto me je koza zatezala mislim da sam dobio na duzini.... oko 0.5-1cm sto nije puno, ali od viska glava ne boli :D ... cekam da sve zaraste, pa da ga pustim u promet :D pa cu reci da li je osecaj isti ili se gubi... ali sto se higijene tice... ovo je bar za sada milina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIRKUMCIZIJA POSTOPERATIVNI OPORAVAK
PostPoslato: Sub Sep 28, 2013 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 24, 2013 10:36 pm
Postovi: 6
Ja sam operisan 18.9. evo proslo je vec 10 dana, koci vec ispadaju, meni je ta "osjetljivost" prosla, sasvim normalno hodam i nema nikakvih neugodnih situacija. Pomalo mi jos prave problem jutarnje erekcije, jar zatezu ove konce, a i oni ce nadam se s vremenom proci, oporavio sam se i brze nego sto sam mislio, hvala Bogu.
u svakom slucaju zadovoljan sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIRKUMCIZIJA POSTOPERATIVNI OPORAVAK
PostPoslato: Sub Sep 28, 2013 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 28, 2013 11:07 am
Postovi: 5
Sto se tice konaca, negde su srasli... pa ide sporije (ako uopste ode, ako ne idem na vadjenje... zeznuto je jer kazu da boli ali boze moj to je valjda poslednja faza u ovoj prici). Na par mesta su promenili boju iz crne u braon-sivu... to mu dodje valjda kao znak da se tu razlazu... Sve u svemu koliko su napljuvali operaciju (ovde neki koji verovatno zive od prodaja tih krema) nisu bilu upravu 5%... i to tih 5% im dajem na anesteziju jer verujem da nekoga hvata a nekoga ne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIRKUMCIZIJA POSTOPERATIVNI OPORAVAK
PostPoslato: Ned Sep 29, 2013 3:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 24, 2013 10:36 pm
Postovi: 6
Što se anestezije tice kao da je nisam peimio, mnogo me boljelo, a sto se tice svega ostalog prezadovoljan sam, sada mi mnogo ljepse izgleda, a konci, imam ih jos par, ispadaju polako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIRKUMCIZIJA POSTOPERATIVNI OPORAVAK
PostPoslato: Čet Okt 03, 2013 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 28, 2013 11:07 am
Postovi: 5
Posto neki konci nisu ispali, danas sam bio kod doktora da ih vadi... nije prijatan osecaj :D
E sad pitanje je...imam jos neka 2 komada kod frenuluma... to sam tek sad video kad sam dosao kuci... jel to normalno da stoji tako? Posto je tu da kazemo najmanje zaraslo....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: