Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Svrab na galvicu.
PostPoslato: Uto Mar 02, 2010 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 3:06 am
Postovi: 11
Znači pre tri dana sam imao seksualni odnos sa jednom devojkom bez kondoma i vec sutra dan mi se pojavio svrab na glavicu nemam nikakve tačkice, niti osip nista...samo svrab i ponekad blago peckanje ...čak i kad mokrim nema peckanja, pa me samo zanima da l je neko imao slična iskustva i da li ce ovo da prestane jer mnogo pocinje da me nervira...?? Da l nesto da mažem, da ga perem 3 puta dnevno :) ?! sta da radim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab na galvicu.
PostPoslato: Uto Mar 02, 2010 6:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
seks bez kondoma? a zasto to? TO NE, NIKAKO!!! kondom uvek koristi, cuvaj svoje zdravlje! svasta moze da se pokupi nezasticenim seksom, od laksih infekcija pa do neizlecivih obljenja...a ne treba ti sigurno nista od toga...
mozda se radi samo o iritaciji polnog organa tokom odnosa sto nije nista neobicno, ali to bi trebalo brzo da prodje...odrzavaj dobro higijenu polnog organa, uzimaj dosta tecnosti...ako simptomi ne prodju brzo, onda kod lekara naravno...da ne ispadne neka infekcija koju treba leciti, i to na adekvatan nacin...
I UBUDUCE UVEK KONDOM!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab na galvicu.
PostPoslato: Sre Mar 03, 2010 12:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 3:06 am
Postovi: 11
Znam potponu ste u pravu, ali imam problem da ne mogu sa kondomom jer gubim erekciju.... :oops: to mi se čak dešava i bez kondoma po neki put, u toku odnosa... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab na galvicu.
PostPoslato: Sre Mar 03, 2010 6:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
potrebno je samo da se naviknes na taj osecaj, a za to treba vreme, ne moze nista odmah...znaci moraces da vezbas, da bude odnosa i odnosa dok sve ne dodje na svoje... :wink: strpljivo, i sto je najbitnije opusteno, rastereceno, bez briga, razmisljanja sta i kako...jer to najvise smeta erekciji i sa i bez kondoma...a kad bolje razmislis mnogo realnije je da problema sa erekcijom bude vise bez kondoma jer si onda opterecen brigom da li ces nesto da pokupis od bolesti ili da li ce doci do trudnoce, pa zato kad stavis kondom mozes da se opustis i bez brige uzivas u seksu... :wink:
kondom je nesto sto u danasnje vreme ne sme da se izostavi, ako se pokupi neka bolest dzaba onda sve drugo...jeste lepsi osecaj bez kondoma, ali kondom glavu cuva...samo kada ste u ozbiljnoj vezi, kada imate partnera kome mozete da verujete sto se tice zdravlja mozete da se upustute u seks bez kondoma uz druge vidove kontracepcije...a za sve veze koje su u zacetku, za kratke veze, avanture, seks "za jedno vece", tad nikada bez kondoma!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab na galvicu.
PostPoslato: Čet Mar 04, 2010 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 3:06 am
Postovi: 11
hvala vam puno na pomoci, potponu ste upravu, samo jos jedno pitanje koliko moze da potraje ako je samo iritacija jer vec četvrti dan traje...ja sam mislio da sacekam 3 dana jos pa da odem kod lekara ako ne prestane...?!? baš sam se ufrkisao... :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab na galvicu.
PostPoslato: Čet Mar 04, 2010 6:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
obicna iritacija se brzo izgubi, za dan-dva-tri bi trebalo da sve bude ok...mozda zbog nervoze ti se cini da osecas...a mozda je i neka gljivica, peri penis blagim sredstvima, ne jakim sapunima, lepo posusi, odrzavaj glavic suvim...ako se ne povuce brzo, navrati do lekara da pogleda kako to izgleda, i ako treba da se primeni neka terapija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab na galvicu.
PostPoslato: Čet Mar 04, 2010 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 3:06 am
Postovi: 11
hvala jos jednom, čini mi se da se povlači malo...ali ja sam mnogo nervozan pa vise ne znam da l me svrbi ili mi je to u glavi... a ja sam sve nekim jakim šamponima od mentola prao jer sam mislio da ce tako da mi bude bolje... :o i jedino sto mokrim baš često mada je to moguce jer unosim puno tečnosti a i bio sam "malo go na promaji" ..ali na svakih pola sata idem u wc :roll: hvala vam puno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab na galvicu.
PostPoslato: Uto Apr 20, 2010 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 3:06 am
Postovi: 11
ipak nakon svega isao sam kod dermatologa i konstatovani su mi kondilomi i vec sam poceo tretman zamrzavanja, rekla mi je doktorka da to obicno traje mesec i po dana, na svaka 2-3 dana da dolazim na smrzavanje tecnim azotom i da postoji mogucnot i ako mi nestanu da se vrate opet, a u slucaju da se ne vrate u roku od 6 meseci znaci da mi je organizam postao imun na taj tip HPV, i da sam izlečen. i rekla mi je da 2 nedelje izbegavam seksualne odnose i sad imam pitanje za vas ako ja posle 6 meseci postanem imun, to znaci da nisam prenosioc virusa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab na galvicu.
PostPoslato: Sre Apr 21, 2010 1:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Virus i dalje mozes da preneses. Bila je ovde tema, ne mogu sada da je nadjem, uglavnom covek je 20 godina nakon sto je dobio i uklonio kondilome preneo virus devojci, a sve to vreme njemu se nisu pojavljivali. Ali nije sigurno ni da ti se nece pojavljivati bas nikad u zivotu, muskarci generalno imaju jaci imunitet pa im se kondilomi ne pojavljuju, ali ako ti nekada drasticno padne imunitet moguce je da ce ti se opet pojaviti kondilomi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab na galvicu.
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 3:06 am
Postovi: 11
znaci mogu da prenesem ali ne moram...nista mi tu nije jasno... :-? pa sta to onda znaci da nikad necu moci da imam seks bez kondoma jer cu uvek preneti nekome... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab na galvicu.
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 10:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ne znaci to, naravno, ali treba da kazes devojci unapred da si imao kondilome i da postoji neka mala verovatnoca da mozes da preneses taj virus (zapravo, ni kondom ne stiti od njega u potpunosti jer ne prekriva celo to podrucje, tako da bi trebalo da to kazes svakoj devojci bez obzira koristio kondom ili ne). U svakom slucaju verovatnoca da preneses virus je mnogo manja kada nemas kondilome nego kada ih imas (ali ipak postoji).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: