Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dugotrajno povisena temperatura
PostPoslato: Ned Avg 25, 2013 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 10:08 pm
Postovi: 4
Pozdrav! imam stalno,vec vise od dva meseca povisenu temp 37-37.5 i to nakon operacije je pocelo. Jedino sto je nadjeno nakon mase analiza je Eserihija i enterokok u urinu. zanima me da li oni mogu biti izazivaci temperature? ja sam stalno na antibioticima i stalno imam temp. Mogu li gljivice dati temp?koprokultura je bila pozitivna na njih. Ako ko ima ideju,javite,pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dugotrajno povisena temperatura
PostPoslato: Pon Okt 07, 2013 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 07, 2013 4:29 pm
Postovi: 1
Dobar dan,
Moje pitanje je zbog cega imam dugotrajnu temperaturu 37,4 vec 7 meseci. Od 18 h temperatura mi raste do 37,4 pa mi oko 03 h nocu spada na 37. Radila sam nalaz krvi i mokrace sve je u redu, radila sam snimak pluca i doktorka mi je rekla da imam virusnu pneumoniju, atipicnu. I prepisala mi Hemomicin i rekla to da popijem, tj. te tri tablete i da ce temperatura da spadne. Popila sam tu kutiju i temperatura je bila u redu 10 dana i ponovo je pocela da raste i posle nekog perioda sam kupila ponovo Hemomicin i takodje 10 dana je sve bilo ok i ponovo raste do 37,5. Pitanje je da li je moguce da je u pitanju samo pneumonija pluca a da nikako nece da prodje? Da li je nesto drugo mozda u pitanju. Krvna slika mi je kao kod muskarca, inace devojka sam, imam 22 godine. Hranim se dobro i ne pijem gazirana pica. Ne kasljem, ali imam hronicnu upalu zdrela koja se pojavljuje s vremena na vreme, a otorinolaringolog kaze da nije nista opasno samo da ne pijem gazirana pica, hladna i topla jela i napitke i to je to. Temperatura mi smeta jer mi smanjuje koncentraciju, i brzo se umaram.
Unapred zahvalna na odgovoru,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dugotrajno povisena temperatura
PostPoslato: Pon Okt 07, 2013 11:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 2:11 pm
Postovi: 70
Ako se temperatura snizi nakon uzimanja antibiotika, znači da je u pitanju neka bakterija. Čudno je zašto je dr dala hemomicin ako je nalaz virusna pneumonija. Ja bih išao ponovo kod dr i objasnio šta se dešava, moguće je da treba promeniti antibiotik i/ili produžiti vreme terapije.

Ništa na svoju ruku, ponovno uzimanje istog antibiotika može da dovede do pojave rezistencije na isti, trebalo je da se pije u kontinuitetu. Radi i na jačanju imuniteta-vitamini, minerali, voće, povrće, omega 3, crveno meso, riba...

Citiraj:
gazirana pica, hladna i topla jela i napitke
Ovo nema puno veze sa upalom pluća, neće biti gore, a ni bolje od ovih stvari, a ni ždrelo neće puno patiti od umereno toplih/hladnih jela. Hronična upala ždrela je vrlo verovatno poreklom od sinusa, koji mogu da daju ovakve temperature. Treba uraditi bris ždrela i nosa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: