Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim odgovor -da li je moguće!?
PostPoslato: Pon Jul 07, 2008 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 2:01 pm
Postovi: 16
Da li je moguće da se posle spermograma sa apstinencijom od tri dana i 2miliona/ml spermatozoida, četiri dana nakon toga ima spermogram od 18 miliona/ml ! Svi ostali parametri su manje više isti, a za pomenuti je možda bitno da je spermogram od pre četiri meseca bio 15milona/ml. Volumeni ejakulata su bili identični sva tri puta po 3ml. Sva tri spermograma su radjena u tri različite laboratorije.
Nije bilo izlaganja nikakvim ekstremnim uslovima ili slično!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 07, 2008 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Za 4 dana nije moguća tolika promena spermograma ali definitivno nije pogotovo ne u pravcu da si imao 2 miliona pa posle 4 dana 18 miliona !
Da si imao 18 miliona pa posle 4 dana 2 miliona to već može da se kaže da ima nekih šansi ali ovo što se tebi događa nije moguće ni teoretski !
Znači neka laboratorija te je zeznula u smislu da nije korektno odradila posao ! Ako si spermogram radio u privatnim laboratorijama onda šta reći to je kod njih normalna pojava a takođe je normalna pojava da je sve kod njih skuplje minimalno 2-3 puta nego u državnim ( a sve kao imaju poslednju generaciju opreme ??? ).

Kada se proverava sperma pod mikroskopom onda se prvo čeka da se razvodni ( ali ne mora ). Zatim se ejakulat promeša iz razloga da bi se u njemu spermatozoidi pravilno raspodelili tj, da struktura bude homogena. Onda se uzima jedan deo sperme za preparat i posmatra se pod mikroskopom. Ako nema spermatozoida ( što kod tebe nije slučaj ) onda se uzima još par nalaza iz istog ejakulata da se proveri da li eventualno negde mogu da se pronađu. Ako ni tada nema onda se radi centrifugat odnosno centrifuga ejakulata čime se spermatozoidi odvajaju od tečnosti ejakulata na dno ako ih ima. Eventualno pronađeni spermatozoidi se farbaju da bi se videlo da li su pravilnih oblika tj. kakav je oblik glave , tela i repa .

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 07, 2008 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 2:01 pm
Postovi: 16
Reci ću još to da je laboratorija kod koje sam imao nalaz od 2miliona po ml. jedina imala i kliniku za lecenje! Ne mogu da se otmem utisku da je ovo namerno urađeno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 12:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Sale mora da shvatiš da u ovoj zemlji sve mora da proveriš barem nekoliko puta na različitim mestima. Dal' je laboratorija napravila namernu grešku ne verujem ali verujem da je neko nesavesno uradio svoj posao što je jako česta pojava. Znaš, to ti je ono kad firma zarađuje dobre pare a radnik dobija mrvicu pa mu se onda baš nešto i ne radi kako treba mada ima i toga da nemaju ni uslova za odgovarajući rad a reklame su da su svemogući.

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje za SQL i ostale
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 2:01 pm
Postovi: 16
Imao sam vеć pitanje u vezi klomifena pa ponavljam deo sa novim momentima,
Ukratko: posle 6 meseci bezuspešnih pokušaja da mi žena zatrudni, njen ginekolog predlaže da uradim spermogram i spermokulturu. Spermokultura je uredu ali spermogram nije!
Rezultati su sledeći:
volumen 3ml
broj sperm. 15mil/ml
ukupno: 45miliona
progr.pokretni
a) 12%
b) 19%
pokretni c) 38%
nepokretni d) 31%
Likvefakcija parcijalna 30min.
konzistencija normalna
Vitalnost 0.72
Normalne forme 0.35
Abnormalne 0.65

Tri meseca nakon ovih rezultata odlazim kod urologa koji mi prepisuje: Klomifen 1x50mg 30 dana,Trental 400 1x uveče 5 nedelja, Proxeed 2x1 6 nedelja !
Neposredno posle toga posle malo čačkanja po netu vidim da je ovaj Klomifen hormonski lek pa sam na svoju ruku uradio hormonske analize i rezultati su sledeći:
LH 4.06 ref(1.5-9.3)
FSH 4.22 ref(1.4-18.1)
Prolaktin 177 ref(45-375
Testosteron 15.38 ref(8.4-28.7)

Ulazim i dodatni spermogram neposredno posle toga a pre par dana i on pokazuje sledeće:

volumen 3ml
broj sperm. 18mil/ml
ukupno: 54miliona
progr.pokretni
a)35%
pokretni
b) 5%
nepokretni
c) 60%
Normalne forme 0.56
Abnormalne 0.44

Između ta dva spermogram nisam ništa koristio osim što sam više vodio računa o temperaturi u delu oko testisa(bokserice,šetnja,manje sedenja...)

Nalaz od dva miliona po ml neću navoditi uz komentar da je vrlo sličan poslednjem od 18 miliona po svim ostalim vrednostima!

E sad me zanimaju mišljenja o terapiji koju mi je urolog prepisao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:23 pm
Postovi: 42
mom muzu je urolog prepisao skoro istu terapiju pa me interesuje da li si ti vec zavrsio sa terapijom ili tek treba da pocnes,nisam bas razumela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 2:01 pm
Postovi: 16
Nisam još počeo sa terapijom , a sve pod utiskom da možda i nije pametno piti ovaj klomifen, ali kako stvari stoje nema mi druge nego da krenem za koji dan!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: