Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem sa spolovilom
PostPoslato: Pon Dec 05, 2005 2:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 2:43 am
Postovi: 1
Lokacija: hrvatska
Oženjen sam,imam 35 godina i imam problema sa spolovilom.
Prilikom odnosa kožica ispod penisa do glavića zna mi jako oteći,toliko da zna ćak i boljeti.Dok mi ne prođe ne mogu imati spolni odnos.Imao sam neku riblju kremu koju sam dobio za ojedine između prepona.Kada sam namazao kožicu sa time znalo mi je proći za nekoliko dana.Prije odnosa u zadnje vrijema prakticiram namazati spolovilo sa baby uljem,pa onda nekoliko puta mogu imati normalno odnos.Dok mi se opet iznenada ne pojavi otok koji zna biti jako velik i crven.Napominjem da je kožica vrlo pomićna,te da je mogu navući skroz ispod glavića.Mislio sam da je čak i prevelika jer je i spolovilo dosta veliko,pa da sama kožica stvara probleme.Razmišljao sam o obrezivanju spolovila,ali me interesira kada se obreže spolovilo,da li se ima osječaja i koliki je prilikom odnosa,te da li se može masturbirati,odnosno onanirati pošto je kožica odrezana sa penisa,pa mi nije jasno kako mogu ejakulirati.Imao sam upalu prostate-prostatitis,ali je sada dobro,tu i tamo su lagane smetnje.Da li zbog prostatitisa ili zbog mojih godina obrezivanje može biti komplicirano,koliko traje,kada mogu imati ponovni odnos nakon operacije,da li ima bolova i kontra efekata nakon obrezivanja,sklonosti upalama i infekcijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 09, 2005 2:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
1. Što se tiče otoka
Može da bude mehanički, a možda je i neka alergija (na latex - condomi, na spermicidne gelove ako ih koristi tvoja supruga ili čak na vaginalni sekret - vrlo retko ali moguće). Moguće je i to što pretpostavljaš da kožica ima neke veze sa tim, ali potreban je ipak pregled kod urologa da bi se tačno videlo o čemu se radi i da li obrezivanje može da reši taj problem. Dok ne otkriješ o čemu se radi probaj sa pravim lubrikantima, a ne sa baby uljem.
2. O obrezivanju
Radi se u lokalnoj anesteziji. Konci se skidaju posle 7 dana. Seksualni odnos i masturbacija zabranjeni su mesec dana. Šest nedelja je otprilike potrebno da se navikneš na novi osećaj (goli glavić), ali je to individualno. Svakako da ćeš moći da masturbiraš samo uz podmazivanje i trljanje šakom. Mnogi kojima je ta operacija urađena tvrde da je osećaj nepromenjen. Nađi dobrog urologa koji će da proceni da li ti je obrezivanje uopšte potrebno i koji će to da uradi kako treba. Moguće komplikacije su infekcija i krvarenje, ali sa OK doktorom to se lako reši (ako se desi).

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: