Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: upala besike
PostPoslato: Sre Jul 20, 2005 12:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Jos od malih nogu imam problema sa upalama besike koje su najcesce izazvane e.coli. Lezala sam i u bolnici par puta radi ispitivanja i nije ustanovljena nikakva promena u radu besike niti bubrega...sve je u redu, jednostavno, laicki receno, moja slaba tacka jeste urogenitalni trakt i cim mi malo iz bilo kaog razloga opadne imunitet ja dobijem upalu besike. Konstatno sam pod strahom da me ne zaboli besika jer znam koliko to boli i kakve mi muke zadaje.
Nisam pristalica antibiotika, ali kada moram da ih pijem naravno to i uradim. Inace trudim se da pijem dosta cajeva, u poslednej vreme najvise od brusnice, mada ponekad pijem i uvin ili nek edruge mesavine koje su dobre za besiku. U poslednej vreme sam bas dosta citala o nekim biljnim uroantisepticima ( npr. palisept, naturoplex...). Interesuje me u kolikoj meri su oni delotvorni i da li je bolje kada vec dodje do upale prvo probati sa nekim od njih? Ako jeste koji je po Vasem misljenju najbolji?


Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 28, 2005 1:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Podrzavam da treba pokusati sa nekim biljnim preparatima ali opet pod nadzorom lekara! Mada se danas prodaje veliki broj tih preparata i zaista bi trebalo da budes strucnjak da bi znala koji da odaberes zato zatrazi savet od tvog lekara ili nekog farmaceuta!

_________________
Sapienti sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 29, 2005 11:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 12:16 am
Postovi: 85
Hvala.
Ovo pitanje sam ovde i postavila upravo iz razloga sto se mnogo takvih preparata pojavilo na trzistu i stvarno covek ne moze da zna koji i da li je uopste neki efikasan. Ja sam se nadala da mozda neko ima iskusto u koriscenj nekog te da ce moci da ga preporuci. naravno, najlepse bi bilo kada bi neko strucan ( verovatno najbolje urolog) dao odgovor na ovo pitanje...
Jedna moja drugarica je probala sa paliseptom i sve je bilo u redu dok ga je pila, medjutim cim je prestala opet je dobila bolove i naravno pocela sa antibiotikom. Mada to sto njoj nije pomogao ne znaci da nije dobar.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: