Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Relativna fimoza - tretiranje kortikosteroidima
PostPoslato: Uto Jan 23, 2018 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2018 7:26 pm
Postovi: 10
Zdravo svima,

Malo sam guglao, i siguran sam da imam relativnu fimozu. Neko kao pocetno stanje.
Mazao sam kanesten, ali nije pravio mnogo razlike...
Sada sam odlucio da mazem kortikosteroid kremu. Kupio sam hydrocortisone 1% u apoteci (hteo sam betametazon, ali on moze samo na recept jbg)...

Da li je neko probao ovakvu ''terapiju'' i zanimaju me misljenja/komentari? Ako ovo ne da rezultate posle 2 nedelje, onda idem pod mac...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Relativna fimoza - tretiranje kortikosteroidima
PostPoslato: Čet Jan 25, 2018 12:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зашто не пробаш да мажеш товатном машћу? Какав бре кортикостероид?! Одакле ти идеја?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Relativna fimoza - tretiranje kortikosteroidima
PostPoslato: Čet Jan 25, 2018 3:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Jer kortikosteroid jako uspešno rešava fimozu.
Kupi didermal, mislim da može bez recepta, probaj na par mesta, ako ne može vidi da ti dr napiše jer je to dobra terapija.

Maži ga po sledećoj šemi.
Tokom dve nedelje ga maži dva puta dnevno u tankom sloju samo na kožicu koju si pre toga oprao i osušio. Dok mažeš didermal nema ni seksa ni mastubracije, jako važno!
Onda 10 dana maži Sudocrem ili slično po istom principu, 2 puta dnevno uz prethodno pranje i sušenje.

Nakon toga vidi kakvo je stanje, i ako treba možeš da ponoviš još jednom 14 dana didermala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Relativna fimoza - tretiranje kortikosteroidima
PostPoslato: Sub Jan 27, 2018 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2018 7:26 pm
Postovi: 10
Hvala puno na savetu, maze i ocekujem rezultate...
seks ne praktikujem neko vreme, vise sam se i uplasio da me opet zateze kozica. Jer generalno nemam nikakve probleme, tek posle sexa mi se javi zatezanje i crvenilo kozice...

Zasto je vazno da nema sexa i masturbacije? Inace ne masturbiram, ali sad kao vezbam rastezanje, pa mu to dodje na isto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Relativna fimoza - tretiranje kortikosteroidima
PostPoslato: Ned Jan 28, 2018 12:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Zato što tom prilikom može da dođe do minimalnih povreda kožice (ranica) koje bi sa produženim mazanjem kortikosteroidne kreme teže zarasle i lakše se inficirale.

I drugo, tako je predviđena terapija, da pustiš da krema deluje bezda rastežeš, to dođe posle..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Relativna fimoza - tretiranje kortikosteroidima
PostPoslato: Ned Jan 28, 2018 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2018 7:26 pm
Postovi: 10
Hvala puno na savetima Dejan...
Koristim mast koja ima 1% hidrokortizona, zove se cremicort (nisam u srbiji pa nmg da dodjem do didermala) , ali verujem da je sastav kreme slican, samo naziv/proizvodjac drugaciji...

Nisam znao za to sa masturbacijom, pa sam ga na taj nacin “rastezao” na svu srecu nije doslo ni do kakvih ranica. Nastavicu sada samo da mazem kremu pa cu videti ako bude rezultata uskoro....

Inace, ranice i zatezanje mi se javljaju samo nakon seksa, od koga se za sada uzdrzavam nekako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Relativna fimoza - tretiranje kortikosteroidima
PostPoslato: Pon Jan 29, 2018 12:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чудо је како се кортикостероиди користе за све и свашта а толико су штетни.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Relativna fimoza - tretiranje kortikosteroidima
PostPoslato: Čet Feb 16, 2023 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 16, 2023 1:16 pm
Postovi: 1
Citiraj:
Maži ga po sledećoj šemi.
Tokom dve nedelje ga maži dva puta dnevno u tankom sloju samo na kožicu koju si pre toga oprao i osušio. Dok mažeš didermal nema ni seksa ni mastubracije, jako važno!
Onda 10 dana maži Sudocrem ili slično po istom principu, 2 puta dnevno uz prethodno pranje i sušenje.


Dobar dan, registrovao sam se da bih vas ovo pitao. Pratio sam ovo uputstvo za relativnu fimozu, ali posle oko 6-7 dana didermala, pocelo je da mi se javlja crvenilo i peckanje na kozici. Pre toga je bas dobro radio posao, kozica je bila opustenija i lako se spustala, ali sam mislio da mora da ispostujem tretman od 14 dana. Prestao sam da koristim didermal i krenuo sam da mazem Pavlovicevu. Koja je procedura sa crvenilom, da lli da mazem pavlovicevu ili nesto drugo? Da li je trebalo da prestanem sa didermalom ranije, vec kad sam uvideo rezultate?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: