Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Candida,gaineri,povećanje težine???
PostPoslato: Pon Dec 24, 2012 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 30, 2012 12:31 pm
Postovi: 65
Pozz svima. Molio bih za pomoć.

Moj problem je u tome što sam mršav od malena.
Nikako nisam mogao da se ugojim a od 8-og razreda osnovne do do kraja 4-te godine srednje sam imao kilažu od 49-52kg.

Od Decembra 2011 pa do maja 2012 sam sa 52kg uspeo da dodjem do čak 59 kg na 180 cm što je za mene bio ogroman uspeh. :D
- Imao sam pravilnu ishranu, 4x dnevno
- plivanje 2x nedeljno ...

E sad, najveći problem je u tome što sam se sad krajem leta razboleo, dosta sam kašljao i popio sigurno bar 2-3 kutije antibiotika dok se lekarka nije setila da me pošalje na plućno. E tu mi posle analiza (brisa iz grla, nosa, usta...) otkriveno da imam candidu. Kako je doktorka rekla :"Candida u tragovima".
Pio sam neke male kapsule, i koristio neke sprejeve za nos. Danas sam opet radio analize.

E sad, pošto sam opet uspeo da sredim ishranu, plan mi je bio da ubacim gainer jer sada variram na 55,5-56 kg na 180 cm a BMI mi je ~ 17.1 (to spada u umerenu neuhranjenost??) što je svakako bolje nego pre, ali moj cilj je 62 kg do juna 2013.
Smem li ja da koristim gainer ili bilo koji drugi suplement ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida,gaineri,povećanje težine???
PostPoslato: Sre Dec 26, 2012 11:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Пре него што почнеш да пијеш неке глупости, провери да ли имаш паразите у организму. Постоје природни лекови против паразита који не могу да нашкоде па можеш да их користиш у сваком случају. Кефир би ти сигурно помогао.

Какве су ти столице и колико често их имаш?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida,gaineri,povećanje težine???
PostPoslato: Čet Dec 27, 2012 7:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 30, 2012 12:31 pm
Postovi: 65
Danas sam dobio rezultate analiza.
Radio sam bris grla,usta,nosa i dao ispljuvak na analizu.

Sve analize su mi čiste kao i prošli put, osim tog uzorka ispljuvka l tu mi je izolovana kandida mali broj kako je ona napisala.

Sa stolicom nemam nikakvih problema, sve je normalno, imam 1x dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida,gaineri,povećanje težine???
PostPoslato: Pet Dec 28, 2012 12:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мени једино падају паразити на памет (пантљичара, глисте,...), јер проблем са мршавошћу имаш од детињства. Неки паразити се могу дијагностиковати само из столице, неки само из веома ретке столице а неки никако. Можда ултразвуком ако лекар зна шта и где да тражи.

Прошврљај по интернету. Постоје којекакви чајеви који су нешкодљиви за организам а уништавају паразите. Скоро сам набасао на неке савете али сам успео да заборавим где. Можда чак и на овом сајту.

Могао би да пробаш и кефир да правиш и пијеш. Он елиминише кандиду, мада сумњам да ти је она узрок проблема јер си мршав од малена.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida,gaineri,povećanje težine???
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 2:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2011 11:44 am
Postovi: 15
Prije nego sto se odlucis za gainere, proteinske shakeove i ostale suplemente, pokusaj da pronadjes metod kojim ces bez toga pokusati da dobijes na kilazi...tipa treniraj, ako nista drugo, radi kod kuce sklekove, cucnjeve, trbusnjake, jedi 4-5 puta dnevno, samim treniranjem ces dobijati vise na misicnoj masi a samim tim i na kilazi, a imaces i bolji apetit...

Nisam toliko protiv suplemenata, i sam sam ih koristio, ali sve to moze da se postigne prirodnom hranom...

Ako vec mislis da ne moze, imas moj glas da pokusas sa gainerom uz pravilnu upotrebu, naravno.

Pozdrav;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida,gaineri,povećanje težine???
PostPoslato: Sre Mar 20, 2013 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 1:22 am
Postovi: 22
Evo i ja imam sličan problem imam 195cm visinu i težak 75kg. Al ta mi kilaža već 2 i po godine tako sotij ni gore ni dole a treniram 6 god. sam trenitrao kik box i sad sam napustio radim kod kuće skelkove i tako te vježb i stvarno se razumijem u trening i sve šta je potrebno za dobijanje kilaže al nikako to nemogu postići. Nenormalno jedem svakih 2-3 sata ja moram nešto pojesti dnevno jedem po 6-7 puta i uvijek imam osjećaj da sam gladan da mogu još i ja neznam gdje ide tolika hrana kad nemogu ni grama dobiti. Imao sam do skora gliste ali sam pio neke tablete i nemam više problema s tim i mislio sam da ću se poslije toga udebljati ali ništa. Ako neko ima neki savjet nek mi pomogne. neznam još možda imam ubrzan metabolizam pa je u tome poenta? poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Candida,gaineri,povećanje težine???
PostPoslato: Čet Mar 21, 2013 9:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Знам да су неке особе мериле базални метаболизам и тако утврдиле где им одлази енергија. Било је давно тако да се више не сећам детаља.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: