Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4286 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 286  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: DIJETA SA PIRINČEM
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 11:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 8:15 am
Postovi: 124
Pozdrav svima

Imam 34 godine, i od trudnoće pokušavam da skinem višak kilograma, ali nikako. Imam 84kg a visoka sam 176cm.

Pre izvesnog vremena sam srela jednu poznanicu koja je skinula 25kg za 200 dana pijući živi pirinač.

Dijeta ide ovako:
ujutru, pre bilo čega, popije se prvo jedno zrno pirinča, s tim što se svakog sledećeg dana dodaje po jedno zrno i tako do sto dana sa sto zrna pirinča. Kada se dođe do stotog dana, kreće se unazad, znači 100 pa 99,98.....

Devojka je skinula 25kg i nakon četiri godine nije vratila ništa. Izgleda fantastično.

Zanima me da li je neko probao ovu dijetu, i kakva su iskustva sa njom.

P.S. Nema posebnog režima tokom ove dijete, navodno se samo vremenom drastično smanjuje apetit. Ja sam stigla do 19-tog zrna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 3:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 10:07 pm
Postovi: 59
Lokacija: Užice
To definitivno nije zdravo zbog zeludca.
Mada nisi pitala da li je zdravo, vec da li je efikasno... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 3:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 8:47 am
Postovi: 120
Hm, cula sam za ovu dijetu, nisam je probala, i cula sam i za dobar rezultat pri skidanju viska kg. Najbolje bi bilo konsultovati nekog nutricionistu koji prati sve to - ne nekog zatucnog koji ce samo odbiti ideju o njoj, vec nekoga ko zaista ima neke argumente za i protiv. Pirinadz navodno prikuplja stomacnu kiselinu iz zeluca, i kako zrna bubre tako se stvara osecaj sitosti, sto simulira hranjenje.
Kako se ti osecas? Kako stomak, varenje, stolica, apetit?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Vredi li...??????dijeta?
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 4:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 1:11 am
Postovi: 159
Lokacija: Karaburma
Reci nam KZoja da li si za tih (20-tak dana) skinula koje kilo i kako se osecas? Jesi li izgubila apetit....??????


pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 4:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
ne bih da namecem svoje misljenje ali mozda ne bi bilo lose da procitas misljenja u temi intolerancija na hranu pa mozda i ti,bas kao i ja,se odlucis za ovakav nacin skidanja kilograma,a poenta je u tome sto ne samo da ces smrsati nego ces i mnogo toga dobrog uraditi za svoje zdravlje.pozz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 10:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 8:15 am
Postovi: 124
Izvinite što me duže nije bilo, bila sam na putu.

Što se tiče toga kako se osećam posle 20-tak dana, odlično. Nemam bolove u želucu, imam normalnu probavu, čak se osećam i bolje jer mi više ne smeta jutarnja kafa kao pre. Naime, ja imam osetljiv želudac, i uopšte organe za varenje, čak sam pre tri godine izvadila žučnu kesu, ali od ove dijete nemam nikakvih tegoba za sada. Veće tegobe sam imala dok sam uzimala herbafast.

Što se tiče kilaže, nema značajnih promena, možda samo jedan kilogram, ali ono što mi je jako važno jeste da nema ni povećanja telesne težine, što mi se redovno dešava oko novogodišnjih praznika. Znači svih ovih dana sam sasvim normalno konzumirala svu hranu, pa i slatkiše i pored toga imam sada kilogram manje umesto dva do tri više tako da to smatram izuzetnim uspehom. Kako će dalje ići videćemo. Ako krenu tegobe, prekinuću, mislim da sa pirinčem mogu imati najmanje moguće posledice i neželjene efekte jer se radi o nečem sasvim prirodnom.

Inače, poznanica koja je skinula 25kg sa ovom dijetom mi je rekla da kilaža značajnije kreće dole oko 30-40-tog dana, pa ću videti.

Ono što smatram da je dobro kod ove dijete jeste činjenica da smanjuje količinu unošenja hrane, što je i naj bitnije. Ono što planiram da promenim (već sam počela) u ishrani, jeste kombinovanje namirnica. Ja nisam pristalica izbacivanja namirnica iz ishrane, ma koliko se o tome bruji non stop. Po meni je zlatno pravilo unositi sve ali u umerenim količinama. Znači što raznovrsnije. Ono što izbegavam jeste svinjsko meso i možda još neke namirnice koje mi teško padaju pri varenju. Inače se svi hranimo relativno zdravo. Znači riba po dva do tri puta nedeljno, teletina i piletina, i mnogo povrća i raznih salata. E sada jedino želim da uvedem naviku u ishrani da u jednom obroku ne kombinujem ugljene hidrate i belančevine jer je to zdrav način ishrane i jedina logična stvar kojoj verujem jer za varenje jednog je potrebna bazna a drugog kisela sredina. Kada se unose zajedno stvara se zabuna i dolazi do problema.

I eto ja se raspisala...........

Veliki pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 3:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
PITANJE ZA KZOJU
Evo vec je januar 2oo8, interesuje me da li si uspela sa pirinac dijetom? Hajde napisi nesto pa da i mi probamo ako valja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 3:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
sorry ja ne citam dobro, pa ti si sada pocelau 2008. ajde napisi jos nesto o dijeti ako znas, ne smaras nas i da li treba piti vodu i tako to? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 7:34 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Ovo i mene interesuje,jer sam jako neodgovorna po pitanju ishrane,jedem sve sto volim(sve ono sto ne valja),tako da nikako ne mogu na neku dijetu,kao sto su one u kojima se broji svaki zalogaj jede jednolican dorucak i/ili vecera i sl.Kad ne jedem nije mi dobro,umirem od gladi i jos mi je gore, ne mogu da smrsam,unervozim se i ne istrajem u dijeti.Dugo sam se bavila sportom,navikla na obimne obroke,ali kad sam prestala da treniram,organizam zahteva i dalje tu kolicinu hrane,a ne trosim se i naravno dobila 20kg...PA mislim da mi nesto ovako treba,vec par dana pijem med i cimet i skinula sam 1kg,nastavicu.
A za ovo sa pirincem sam cula jako davno(pre 6-7god) i tada mi je neko rekao da je uspeo da skine kilograme,ali je razlika sto se ide do 40 zrna-40 dana i nazad.Ne znam da li to ima neke veze i sta bolje deluje 100 ili 40 pa ponavljati?
Eto tako,mozda sam ugnjavila nekog,ali morala sam to da podelim sa vama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 12:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 8:47 am
Postovi: 120
upssssssssss. greska, izvinjavam se sto upadoh :oops:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 10:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 8:35 am
Postovi: 13
Izgleda super, a ima logike da deluje. Ali, zar 100 zrna nije malo previse za popiti? I mora li to od jednom ili moze da se rasporedi na ceo dan? Nije mi bas najasnije, da li se piju nekuvana zrna pirinca, onako tvrda ili se pre toga eventualno potope u vodu da odstoje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 10:36 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Ej Kzoja, pustila si nam buvu, gde si javi se? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 1:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 8:15 am
Postovi: 124
EVO ME :D

Ne znam šta prvo da odgovorim. Pije se živ pirinač i poenta je ujutru na prazan želudac popiti isti kako bi mogao da nabubri. Poželjno je popiti bar čašu do dve vode, to logično zaključujem pošto mi niko ništa nije rekao. Ja ću probati da idem na 100 zrna, ali ako budem imala tegobe, smanjiću krajnju cifru. Videću otom potom. Ono što sam čula jeste da nije dobro ponavljati često. Bar ne dve do tri godine. A i ako se skida 25 kg ponavljanje nije ni potrebno.

Javiću se opet, samo sam sada malo u gužvi sa ispitima a kući mi trenutno ne radi net, pa ću se ujutru javiti opet sa posla.

Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 1:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Hvala Kzoja :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 3:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 8:15 am
Postovi: 124
Evo javljam se posle 34. dana.

Osećam se odlično i skinula sam 2kg.

Promene sam počela da osećam tek oko 29. dana. Promene su u vidu mnogo manjeg apetita, nemam nalete gladi i količinski mnogo manje mogu da pojedem.

I dalje doručkujem, ručam, a ponekada i večeram, ali zaista neuporedivo manje.

Javiću se opet za par dana kada bude promena.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4286 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 286  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: