Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Meningitis
PostPoslato: Uto Feb 07, 2017 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2017 9:08 pm
Postovi: 4
Postovani,

Pisem Vam jer sam prilicno uplasena, a ne uspevam da nadjem odgovor od lekara kod kojih sam bila poslednjih dana.

Naime, u poslednjih mesec dana imam svakodnevno temperaturu koja se krece izmedju 37,2 i 37,6 otprilike, a nemam nikakve simptome kojima bih tu temperaturu opravdala (nema gripa, prehlade, i slicno), osim nervoznog stomaka i povremenih proliva, koji vec za par sati prestanu i ne bude vise od 2 stolice uglavnom.

Kako sam citala o meningitisu i njegovim fatalnim posledicama i tome da se uglavnom dijagnostikuje onda kada je suvise kasno da se prodje bez ogromnih posledica, a i inace patim od blaze anksioznosti i strahova, jako sam uplasena da je u pitanju meningitis ili neka od bakterija ili virusa koji ga izazivaju.

Trenutno obracam paznju na svaku modricu, crvenilo i sl.koje primetim jer znam da su i to dodatni simptomi.

Bila sam na infektivnoj klinici kao i kod svog lekara opste prakse gde sam dobila isti odgovor da se meningitis odlikuje izuzetno teskim stanjem i da ne bih mogla mesec dana da ga "vucem", ali internet i brojni slucajevi sa foruma, youtube-a, portala itd.kazu suprotno, pa se zapravo uzasno bojim da je u pitanju to, ali da se svakog trenutka moze desiti da uznapreduje do tog ociglednog, teskog stanja.

Molim Vas, pomozite nekim konkretnijim informacijama ili savetima. Takodje me zanima kako se meningitis moze utvrditi laboratorijskim ili kojim vec putem, kao i da li kod nas postoji vakcina protiv istog?


Unapred zahvalna,

T.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meningitis
PostPoslato: Sre Feb 08, 2017 9:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Sta si zapela toliko za meningitis?Ne znam sta si citala po internetu ali zaista tvoje to ni ne potseca da je ista vezano za meningitis.I slika je totalno drugacija i gora.Mislim da vakcina nema i nema laboratorijski vec se na osnovu klinicke slike cele a kasnije i skenera glave dihagnostikuje.A ne znam stl si toliko zapela za meningitis..meni to vise lici na neki stomacni virus.Pregrst kolega mojih je sad imalo neke stomacne viruse..nekima uz povracanje neki uz dijareju..nekima blaze..samo blaga temperatura i blago retka stolica.Ako vec ti dajem dihagnozu ovako napamet ja bih pre rekla da imas neki stomacni virus.Uradi samo nalaz krvne slike cisto da vidis generalno stanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meningitis
PostPoslato: Sre Feb 08, 2017 9:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Takodje i odredjene bakterije u crevima izazivaju temperaturu i te tegobe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meningitis
PostPoslato: Čet Feb 09, 2017 3:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
Meningoencefalitis se skroz drugacije manifestuje i mislim da bi trebalo da potrazis problem negde drugde. Moj otac je kao mladic imao meningitis i kaze da takvu glavobolju nije mogao ni da zamisli. Mislio je da ce mu bukvalno otpasti glava sa ramena koliko je bolelo.
Kao sto ti je Kristina rekla, stomacni virus, mozda neki skriveni u nekom drugom delu. Vakcina za meningitis ne postoji jer se radi o bakterijskoj upali a ne o virusnoj.
Kakvi su ti nalazi krvi, pre svega leukociti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Meningitis
PostPoslato: Pet Feb 24, 2017 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2017 9:08 pm
Postovi: 4
Slavko_slavko je napisao:
Meningoencefalitis se skroz drugacije manifestuje i mislim da bi trebalo da potrazis problem negde drugde. Moj otac je kao mladic imao meningitis i kaze da takvu glavobolju nije mogao ni da zamisli. Mislio je da ce mu bukvalno otpasti glava sa ramena koliko je bolelo.
Kao sto ti je Kristina rekla, stomacni virus, mozda neki skriveni u nekom drugom delu. Vakcina za meningitis ne postoji jer se radi o bakterijskoj upali a ne o virusnoj.
Kakvi su ti nalazi krvi, pre svega leukociti?



Hvala obema :)

Leukociti su bili u granicama, kao i sedimentacija. Moze da se desi da je problem sa plucima posto mi je rendgenski snimak trenutno sporan, treba da se odradi profilno. To jedino ne objasnjava problem sa dijarejom, osim ako ista nije na nervnoj bazi posto sam pod prilicnim stresom i strahom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: