Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li sam zaista "psihicki bolesnik"
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 21, 2007 12:12 am
Postovi: 13
POMOZITE!!!
imam skokove pritisaka.skokovi pritisaka nisu vezani za neki poseban momenat (stres,fizicki napor...).isla sam kod lekara na razne pretrage i ovako nalazi otprilike kazu:kardiolog kaze sve ok, endokrinolog kaze sve ok, snimala da vidim krvotok u vratnom delu ok,ma radila sve sta mi padne na pamet i meni i lekarima opste prakse,sve ok,osim krvne slike koja je u globalu dobra,ali imam povecane vrednosti LDL za koji kazu da je moguci razlog hipertenzije.e sad to je sve tako kako jeste,dok mi jednom nije skocio pritisak koji ja uvek cini mi se dodatno dignem jer se uplasim osecaja i panika me uhvti,dr na hitnoj nije napala zasto se toliko prepadam da se smirim i da idem psihijatru jer sam nervni bolesnik...precutah to tada ipak nije mi dobro,ali taj dan cim se malo oporavih ja odem kod psihijatra i kazem moje probleme i da sam dosla i kod nje da mi kaze sta i kako.osim par pitanja ko sam gde radim sta radim,bla blanapisala mi je terapiju 5 injekcija lorazepama sa b vitaminom i to je to.rekla mi je kao malo da se opustim i posao koji obavljam je jako stresan i zahtevan i bla bla sve u svemu kao anksiozno stanje.posle par meseci odem opet malo do nje onda je napisala depresija ne smem vise ni da idem ko zna sta ce da pise.pijem ja ksalol dva puta dnevno uz terapiju koju su mi dali za pritisak enap od 5 mg.vidim ovde se pisalo o tim terapijama grupnim ovakvim onakvim pa me zanima gde to ima da pokusam nesto da uradim i ja povodom toga.ovde u mojoj sredini ici psihijatru odmah ste ludi znate kako to funkcionise u malim sredinama,mada mene to bas ne dotice ali nema dobrih pravih psihijatara u smislu da rade te terapije.bilo je dosta stresnih situacija u mom zivotu pa verujem da ima njih koje me podsvesno onako "udaraju".ajde pomozite mi i uputite me gde da se obratim.da razgovaram sa nekim ko ce uci u srz pa da pronadjemo srz mojih problema.lekovi ne pomazu,ja sebi moram pomoci ali mi treba mala pomoc oko problema.hvala svima koji su do kraja procitali moje izlaganje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 11, 2007 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 09, 2007 10:20 pm
Postovi: 32
Nezahvalno je i stručnjacima s praksom nešto reći na osnovu fragmenata celog problema, ali rekao bih da je kognitivno-bihejvioralna terapija - terapija izbora za Vas. E, sad, koliko je to izvodljivo, možete li da putujete do nekog mesta gde ima takvog terapeuta i sl. ne znam. U svakom slučaju, nikako se ne bi reklo da ste psihički BOLESNIK, već da imate izvesni poremećaj nalik neurozi, ali zbog tih skokova pritiska (koliko su dramatični?) morala bi da se uradi analiza VMA urina (vanilmandelična kiselina) i kateholamini, možda još neka analiza, da se isključi feohromacitom (vrsta benignog tumora koji može da luči hormone koji podižu pritisak). Ne treba se ovoga bojati - ako je to u pitanju, izlečivo je. Ako nije, valjalo bi otkloniti sve moguće fizičke uzroke povišenja pritiska.
U svakom slučaju, neće odmoći da uzimate magnezijum i vitamin B, možda i valerijanu, makar kad osetite uznemirenje, ako ne i redovno neko vreme. Pa možda kapsule kantariona i sl.

Ako se ipak ispostavi da hipertenzija nema organsko poreklo: moram da kažem da su psihijatri, nažalost, najčešće orijentisani na medikamentozno "rešavanje" problema, naročito ako su "prebukirani", bez mnogo ili bez imalo razumevanja za klijenta... Možda bi vredelo da potražite nekog dobrog psihologa (i oni mogu da se bave na početku spomenutom terapijom), nekog ko ipak ima dobre preporuke.

Pozdrav i srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ja
PostPoslato: Uto Sep 11, 2007 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 21, 2007 12:12 am
Postovi: 13
hvala punooooooo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 11, 2007 10:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 09, 2007 10:20 pm
Postovi: 32
Nema na čemu, javite šta se dešava i kako Vam je!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: