Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: jetra-suplemntacija
PostPoslato: Sub Jan 21, 2012 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 21, 2012 10:42 pm
Postovi: 4
Zovem se zoran imam 22godine visok sam 186 tezina 86...pre godinu dana mi je ustanovljeno ostecenje jetre ili sta vec transaminaze su bile alt189 ast 76 ultra zvuk je bio ok nije bilo fokalnih promena na jetri bila je svetle boje,uzrok je alkohol...pre 5 meseci sam poceo lecenje alkoholizma nalazi su tad bili 120 - 42.zatim pre 3 meseca 88-53,i sad u decembru sam vadio krv alt mi je bio 63 ast 26 koristio sam lek eftil od kad je izbacen opale su transaminaze,koristim takodje lorazepam1+2+2 i tolvon antridep 0+0+1/2....razmisljam da se vratim teretani i da uzimam neku suplementaaciju mene zanima da mi kaze neki doktor koji je strucan za jetru bas...u kom je ona stanju sad dal je oporavljena i da li smem da koristim suplementaciju (protein i kreatin)....hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jetra-suplemntacija
PostPoslato: Ned Jan 22, 2012 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 6:37 pm
Postovi: 11
Pripazi na lekove koji se izlucuju preko jetre. U teretani ce ti nuditi svasta, moja je preporuka da nista od tih preparata ne koristis - ni tzv vitamine, minerale, proteine, jer sadrze najcesce i doping supstance. Dobar lek za oporavak jetre je Esentiale Forte N, iz licnog iskustva. Meni je uz alkohol jetru unistio i Ranisan, za koji u uputstvu stoji da treba za vreme upotrebe kontrolisati transaminaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jetra-suplemntacija
PostPoslato: Ned Jan 22, 2012 8:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 21, 2012 10:42 pm
Postovi: 4
Ok koristim silimarin,jel moze neki doktor da mi odgovori na moje pitanje???dal uoopste ima doktora na ovom forumu????hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jetra-suplemntacija
PostPoslato: Ned Jan 22, 2012 10:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
zordan89 je napisao:
Ok koristim silimarin,jel moze neki doktor da mi odgovori na moje pitanje???dal uoopste ima doktora na ovom forumu????hvala unapred


Vit.E 400ij ;
Silimarin caps. 2x2, 7 dana potom 3x1;
Zinkosel 1x1 ;
Hepalip forte 3x1;
Hepatična ishrana !
Alkohol ni na slici !!!!

Kontrola AST/ALT, albumina i GGT za tri meseca uz lipidogram.

ostale lekove izbaci ako možeš - nemoj ništa da uzimaš od suplemenata za povećanje mišićne mase.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jetra-suplemntacija
PostPoslato: Pon Jan 23, 2012 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 21, 2012 10:42 pm
Postovi: 4
ne mogu da izbacim lekove za smirenje jos uvek...vodi me psihijatar vadim krv redovno pijem silimarin 2 puta dnevno vitamine b komplexa...hvala na informacija jel si ti doktor???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jetra-suplemntacija
PostPoslato: Pon Jan 23, 2012 10:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
zordan89 je napisao:
ne mogu da izbacim lekove za smirenje jos uvek...vodi me psihijatar vadim krv redovno pijem silimarin 2 puta dnevno vitamine b komplexa...hvala na informacija jel si ti doktor???


da iznosim svoj identitet de facto ili de jure ne pada mi na pamet na forumu kakav je ovaj.
savet koji sam ti dao je stručan - možeš da proveriš kod drugih physiciana.
ono što je ključno je da moraš da očigledno zadržiš one lekove koji su ti NEOPHODNI u lečenju alcohol dependency a sve druge izbegneš.

I drugi kod kojih odeš će ti dati ovo što sam ti ja dao - ali možda drugog nazova i varijacije na temu sa malim modifikacijama. ovo je moja kombinacija za koju sam lično uveren da je najbolja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jetra-suplemntacija
PostPoslato: Uto Jan 24, 2012 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 21, 2012 10:42 pm
Postovi: 4
hvala druze,da li ima na ovom sajtu neki doktor koji moze malo bolje da mi objasni moje stanje jetre hvala unapred.....samo doktori nek odgovaraju pozz svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: