Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pre posete lekaru i sta dalje...
PostPoslato: Sre Nov 05, 2014 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2014 11:30 pm
Postovi: 5
Postovani,
Htela bih da vas pitam za savet/misljenje buduci da trenutno nemam vremena zbog posla da odem kod lekara. Naime imam bolove u predelu desnog jajnika, mozda malo vise, ali tu oko tog predela vec jedno sest meseci. Otisla sam normalno kod ginekologa jer sam mislila da su jajnici u pitanju - nista, sve je normalno. Potom sam od doktorke opste prakse dobila uput za hirurgiju gde su mi uradili ultrazvuk abdomena. Uzrok bola nije pronadjen, ali su mi nasli fibrozno tkivo na bubrezima i jetri. Elem, da skratim pricu, to me je dovelo do magnetne rezonance i tu se utvrdilo da je sve ok. Samo sto su napisali da imam izrazen meteorizam u predelu kolona, a na drugom ultrazvuku mi je doktor rekao da su mi creva puna gasova i da bi, citiram, "Mozda bilo najbolje da idem u tom smeru", sta god da to znacilo jer ocigledno nije imao volje da me uputi na specijalistu. Stomak me boli vec pet meseci, ponekad vrlo jako, cesto mi je muka i imam tvrdu stolicu. Najcesce me strasno boli stomak kada treba da odem u wc. Promenila sam nacin ishrane i smrsala sam deset kila, hranim se zdravo, unosim vlakna itd. ali i dalje imam bolove. Sta bi to moglo biti? Da li sam mozda postala "netolerantna" na neku vrstu hrane?
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pre posete lekaru i sta dalje...
PostPoslato: Čet Nov 06, 2014 10:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како се то "здраво" храниш ако имаш тврду столицу?

Пијеш ли какве пробиотике?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pre posete lekaru i sta dalje...
PostPoslato: Čet Nov 06, 2014 11:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Taj bol u jajniku moze da bude od vazduha u crevima. Ja bolujem od hronicne upale creva i bol u jajniku se javlja svaki put kada ga creva "nagnjave". Isla sam zbog toga ne znam koliko puta kod ginekologa.
Stolica ne bi trebala da bude cvrsta, jer to ukazuje da nesto ne radis kako treba. Povecaj kolicinu tecnosti, jedi probioticke jogurte (ne znam dal tu ima Aktivija).
Izbaci sve sto nadima (kiseli kupus, grasak, boraniju, tikvice....) pa vidi ima li neke razlike.
Mozes i da pijes caj od kormoraca, on umanjuje gasove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pre posete lekaru i sta dalje...
PostPoslato: Čet Nov 06, 2014 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2014 11:30 pm
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Како се то "здраво" храниш ако имаш тврду столицу?

Пијеш ли какве пробиотике?


Najpre, izbacila sam gazirane sokove poput Koka - kole i sve druge napitke sem vode i kafe. Imam obroke na 4 sata, jedem hleb samo za dorucak (Tonus, integralni sa semenkama, itd). Ne jedem slatkise, sem crne cokolade (1 stangla na dva dana). Ne jedem prženo, već dinstano meso, jedem dosta povrća.... Fizički sam aktivnija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pre posete lekaru i sta dalje...
PostPoslato: Čet Nov 06, 2014 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2014 11:30 pm
Postovi: 5
Dea je napisao:
Taj bol u jajniku moze da bude od vazduha u crevima. Ja bolujem od hronicne upale creva i bol u jajniku se javlja svaki put kada ga creva "nagnjave". Isla sam zbog toga ne znam koliko puta kod ginekologa.
Stolica ne bi trebala da bude cvrsta, jer to ukazuje da nesto ne radis kako treba. Povecaj kolicinu tecnosti, jedi probioticke jogurte (ne znam dal tu ima Aktivija).
Izbaci sve sto nadima (kiseli kupus, grasak, boraniju, tikvice....) pa vidi ima li neke razlike.
Mozes i da pijes caj od kormoraca, on umanjuje gasove.


Pa da, meni je sve ok sa jajnicima ;) Zato i pitam za creva jer su mi i rekli da su puna gasova, ali ne i kako da se toga rešim :). Ne pijem jogurt niti probiotike, pojedem eventualno kiselo mleko. Pijem dosta vode, čak i više nego pre. Probacu da vidim da li ce biti neke razlike dok ne odem kod lekara. Hvala na savetu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pre posete lekaru i sta dalje...
PostPoslato: Pet Nov 07, 2014 10:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не могу да видим где грешиш, али сигурно негде грешиш јер тврда столица на то указује.

Колико често имаш столицу?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pre posete lekaru i sta dalje...
PostPoslato: Pet Nov 07, 2014 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2014 11:30 pm
Postovi: 5
Na dva - tri dana. Ali oduvek je bilo tako pa sam to shvatala kao bas spor metabolizam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pre posete lekaru i sta dalje...
PostPoslato: Pet Nov 07, 2014 3:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Столица мора да се има сваки дан, без дискусије.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: