Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Uto Jun 30, 2015 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2015 10:51 pm
Postovi: 18
Pozdrav.
Imam 18. godina i uplasen sam da imam UK, Kronovu bolest ili rak colona, s obzirom da imam geneticku predispoziciju za takva oboljena, jer je moja majka umrla od UK.

Prvo je pocelo sa podrigivanjem i gasovima, uglavnom dosta izrazenije u vecernjim casovima, mogao sam osetiti i krcanje creva. Za to vreme sam imao relativno normalnu stolicu. Jednom sam osetio bol u stomaku, kao tokom prehlade, i imao sam gustu dijareju, posle koje sam osetio olaksanje. To me je navelo da proverim stolicu da nemam krvi, nisam je primetio, ali sam jednom osetio svrab u anusu posle cega je ostao sitan trag svetlocrvene krvi na toalet papiru, nakon toga sam imao nekoliko dana relativno normalnu stolicu, a u medjuvremenu su gasovi prestali. Posle toga sam imao dijareju, uz blagi bol stomaka, uvece i ujutru, opet sam imao svetlocrvenu krv na papiru (ne iskljucijem mogucnost da sam nadrazio analni otvor upotrebom papira). Moram dodati da sam primetio nesto poput sitnog jajasca na vise mesta tokom perioda dijareje. Sledeci dan sam imao nesto tanju stolicu, sto me je jako uplasilo, ali je bila malo tanja od palca, ne poput olovke. Nakon toga sam osetio i manji bol u predelu cmara, posumnjao sam na hemoroide, ali nisam mogao da napipam nista.
Isao sam kod doktora i zakaozao ultra zvuk i labaratoriju (gde dajem krv, urino-kulturu i fekalije na uvid) imam jos par dana to doga. Moram dodati da sam zasnjih 30-ak dana dosta sedeo pripremajuci prijemni i bio sam nervozan u vezi toga i pomenutih simptoma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Sre Jul 01, 2015 8:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 07, 2014 12:43 pm
Postovi: 7
Polako, nemoj da se bojis. Najbolji nacin da utvrdis da li imas IBD ili ne daj Boze tumor kolona je da uradis Faecal calprotectin, CRP i na kraju kolonoskopiju. Prvi test kosta negdje oko 3800 dinara, drugi je jeftin 500-600 i treci zavisi od klinike kao i od toga da li radis u analgosedaciji ili ne. Ne znam gdje zivis, ali sve to mozes uraditi i u veini bolnica, osim Faecal calprotectin. Konsultuj se sa doktorom, da ti da uput kod nekog gastroenterologa, ako vec nije. Ne mora da bude nista ozbiljno, mozda je IBS, sto je mnogo cesce od IBD. Posto si imao u porodici nekoga ko je bolovao od UC, onda je najbolje da odradis ove testove. Srecno i javi ste je bilo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Sre Jul 01, 2015 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
9blue, не знам ко те уплашио али рекао ти је глупости. Када би се болести наслеђивале тако како говоре "велики" стручњаци, људски род би одавно изумро. Уосталом да ли су твоје бабе, деде, прабабе, прадеде и остали имали дотичну болест? Укључи мозак.

Исти породични начин живота је тај који доводи до сличних болести. Погрешна исхрана је први у низу узрока упале дебелог црева.

Корекцијом исхране и употребом веће количине пробиотских бактерија, за неколико месеци можеш да решиш свој проблем. Ако те занима могу да ти објасним детаље.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Sre Jul 01, 2015 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2015 10:51 pm
Postovi: 18
Pa tako sam procitao na internetu, da su velike sanse jer je imao neko u uzoj familiji. Koliko ja znam u mojoj porodici, sem majke, niko nije bolovao od ozbiljnije bolesti. Ja se uglavnom osecam dobro, nisam umoran, nemam temperaturu ili hronicne bolove. Pijem probiotik vec par dana, ne znam da li da nastavim da ga pijem i ubuduce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Sre Jul 01, 2015 2:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Подригивање, гасови итд. су знак лоше исхране и смањеног лучења желудачне киселине. То доводи до стварања отпадних киселина из лоше сварене хране које закишељавају цео организам а посебно црева. Обично се потом јавља гастритис и инфекција организма кандидом и упала дебелог црева. Потом се то даље компликује ако се не лечи како треба.

Пробиотик треба да пијеш бар пола године уз корекцију исхране. Који пробиотик пијеш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Sre Jul 01, 2015 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2015 10:51 pm
Postovi: 18
Probiotic ivancic i sinovi. Ne znam koju hranu da izbacim, sta da koristim vise? Jedem uglavnom sve. Imam neki osecaj da sve pocinje od zeluca, jer tu cujem krcanje prvo. A par puta sam imao stolicu meksu nego inace i bila je svetlo braon-mozda i neka tamnija varijatna zute


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Čet Jul 02, 2015 8:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То што си купио иванчића купио си и немој више. Чини ми се да је тренутно најбољи Мултилак. Било би добро да узмеш и Ацидофилус који продаје Панспорт па да их пијеш заједно. Мултилак један пут дневно а Ацидофилус три пута, све на празан желудац.

Храну за почетак коригуј тако што ћеш избацити све индустријске производе, хемикалије, разна пића, зејтин, индустијско месо, пекарске производе. Треба да гледаш да једеш домаће производе, више поврћа, чисте воде... Слаткише ништа. Мед може. Домаћи кефир је веома пожељан, бар пола литра дневно. У суштини то је антикандида дијета која алкализује организам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Pet Jul 03, 2015 7:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2015 10:51 pm
Postovi: 18
Hvala svima na odgovoru. Javicu rezultate uskoro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Uto Okt 20, 2015 1:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2015 10:51 pm
Postovi: 18
Rezultati krvi, urina i stolice su u propisanim granicama (donja crta), nemam anemiju, nisu mi nasli neku bakteriju. bio sam kod ulgednog gastroenterologa, on me je samo rutinski pregledao i na osnovu mog opisa dao mi lek koji pijem pola sata pred dorucak i sluzi za smanjenje zeludacne kiseline. Uz to mi je rekao da posto nemam bolova i rezultati su mi ok da ne pregleda zeludac sondom jer je neprijatno, pa ako me ne prodje kroz 2 sedmice da dodjem opet na pregled.. S obzirom da su mi problemi poceli sa gasovima, stucanjem i do 3 retke stolice dnevno, cesto i dijareja do ovog trenutka stanje mi se dosta popravilo ali nije sve jos uvek kako treba. Sada imam uglavnom 1 nekad i dve stolice dnevno, cvrsce su ali ne pravilnog oblika kao kada nisam imao nikakvih problema, osim par kada sam zaredjao normalnu cvrstu stolicu, ali sam onda otisao u mekdonalds i dobio dijareju. svi pocetni simptomi u odnosu na pre dva meseca su se znatno smanjili, korigovao sam ishrano, jedem svaki dan kuvano, industrijskih proizvoda i slatkisa vrlo malo. Interesuje me vase misljenje na forumu da li da nastavim ovim tempom ili da za svaki slucaj odem do gastroenterologa na detaljan pregled? par puta sam osetio nesto nalik grcevima u stomaku gde su mi creva krcela, ali bez bolova, i par puta za ceo ovaj period kratak bol sa desne strane pupka.. vise je podsecalo na neku toplinu nego na bol i veoma kratko je trajalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Uto Okt 20, 2015 2:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Дао ти је лекове за смањење желудачне киселине које ионако немаш довољно?!?!?!

Прочитај а онда проанализирај и провери оно што сам написао на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Желудац-гастритис.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Uto Okt 20, 2015 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2015 10:51 pm
Postovi: 18
aaaca je napisao:
Дао ти је лекове за смањење желудачне киселине које ионако немаш довољно?!?!?!

Прочитај а онда проанализирај и провери оно што сам написао на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Желудац-гастритис.


У суштини и не знам шта је узрок, једино знам симптоме. Пробаћу сада што више да убацим базних намерница, а смањим киселих па ћу пратити прогрес. Да ли би шкодило да убацим и пробиотике? не свиђа ми се да убацујем у себе хемију и остале таблете, више волим што природније да решим проблем, али ако пробиотици немају неке споредне ефекте, користио бих.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Sre Okt 21, 2015 1:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не желиш да убацујеш хемију у себе а управо те хемија довела дотле где јеси. А није могла да уђе у тебе осим кроз храну коју си јео и која је била пуна хемикалија.

Ако већ сматраш да је хемија лоша онда проучи како си је унео у себе. Такође проучи шта су пробиотици јер је неозбиљно да се представљаш као познавалац правилне исхране а не знаш шта су пробиотици.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Sre Okt 21, 2015 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2015 10:51 pm
Postovi: 18
Нисам ја никакав нутрициониста, само сам прочитао табелу и на основу тога правим распоред исхране 70% алкана 30% кисела, ако је уопште могуће.

Знам шта су пробиотици и чему служе, исто тако знам да ниједан препарат у апотекама није 100% користан. Више бих волео да то надоместим природним путем, разним врстама сира и јогурта, ако је могуће!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Čet Okt 22, 2015 5:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Добро, а где ћеш да купујеш сир и јогурт?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ulcerozni kolitis simptomi?
PostPoslato: Čet Okt 22, 2015 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2015 10:51 pm
Postovi: 18
aaaca je napisao:
Добро, а где ћеш да купујеш сир и јогурт?

Чуо сам да су домаћи најбољи, али да скратимо. Да ли пробиотике без икаквих споредних ефеката могу користити и сасвим здраве особе свакодневно?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: