Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: refluks zeludca, koliko su tacni pojedini tekstovi na int.
PostPoslato: Pon Feb 21, 2011 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 1:17 pm
Postovi: 10
Negde na internetu procitao sam kako je refluks zapravo "cep" zeludacni misic, koji se nalazi na sastavu creva odnosno zeludca i jednjaka i sluzi da dozvoli da hrana prodje samo u jednom pravcu t.j. na dole dok u obrnutom ne. Mene zanima koliko je ispravna teza da se taj misic moze opustiti i tako speciti zatvaranje "cep-a" kao i da ukoliko se to desi kod pojdinih ljudi gasovi iz zeludca mogu vracati natrag i samim tim uzrokovati neprjatan zagah. Ja imam cesta nadimanja u zeludcu, gorusicu a u posednje vreme i problem sa stolicom a kao glavni problem los zadah pa me zanima da li je moguce da je sve ovo uzrocnik refluks? Sa druge strane, u mojoj porodici problem sa gorusicom je nasledna, brat,sestra i ja, nemamo je cesto i uglavnom ovisi o hrani koju unesemo,ali kod mene je to vise intezivnije i opet i zadah. Pre par godina radio sam sad ne znam kako se zove ali ono kada guraju kroz usta cev - kameru i nista osim polipa nije nadjeno, valjda je nemoguce da to nije primceno? Hvala na odgovotima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: