Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: IBD: izmenjeni modaliteti lecenja
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 11:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Da ne ulazim dublje u materiju napisacu sto konkretnije. Statisticki gledano, Krona na zavrsnom delu tankog najcesce okace oni koji nisu operisali slepo crevo. Takodje je od ulceroznog oboleo znatno veci broj nepusaca nego pusaca. Ukoliko sekundarna terapija u vidu antiinflmatorika ne daje efekte, jer deluje samo na posledicu pokusajte sledece, posto se ovde oslobadjaju hormoni srece i zadovoljstva (dopamin, serotonin...). Pored zdrave ishrane i obavezne fizicke aktivnosti, bavite se onim sto vas zanima i raduje. Kombinacija antidepresiva i cigareta moze dati izvanredne rezultate. Pa ako ste nepusac, probajte sa cigaretama, umereno, da ne postanete ovisnici niti da pridjete granici skodljivosti organizmu posto se zna kako duvanski tim sa katranima i nikotinom utice na mozak, pluca...kasnije karcinome...znaci umereno, pola paklice dnevno uz anksiolitike i vezbe tela, preporucljivo redovan sex (sto duzi) ili jos bolje ljubav :) a sve u smeru da mozak pocne sa lucenjem dobrih hormona, jer mozak upravlja gotovo svim mehanizmima i moze dovesti do patoloskih i psihosomatskih oboljenja i disfunkcionalnosti organa. Postoji dobra sansa da IBD udje u remisiju, sto duze ste u remisiji to ce se teze vratiti, osim ako se ne klonite tezih stresova....eto par dobrih saveta pa se bacite malo na pusenje, rekreaciju i sex, jer ne moze da skodi vise nego sto sam IBD cini...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IBD: izmenjeni modaliteti lecenja
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 11:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
He, he he, cigareta se necu hvatati sigurno, a ni antidepresiva jer mi nisu potrebni. Meni se bolest uz dete sredila u poslednjih godinu dana super pa ni lekove ne uzimam. Gledam moje malo cupavo i eto ti hormona srece koliko god hoces.....A ovo za Kronovce i slepo crevo sam cula i ja i to na vise mesta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IBD: izmenjeni modaliteti lecenja
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 1:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 7:36 pm
Postovi: 178
MACHINE :D slazem se, sve sto relaksira, a ne skodi :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: