Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Laesio hepatis
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 8:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 8:21 am
Postovi: 2
Imam jedan problem ali nadam se da nije veliki.

Naime vec tri godine u nazad imam povecane transaminaze jetre AST 43, ALT 66, radio sam sve virus analize i sve mi je negativno od hepatitisa A, B, C HIV, i ostale viruse koje mogu da ostete jetru.tj, imam kompletne analize ks, mada neke ne razumem, ali su mi sve normalne. Ne bih zaista da pisem sve rezultate jer su svi u granicama normale, samo su ALT i AST stalno povecani, isao sam na exo abdomena i na dopler ks bubrega, jetra mi je svetla homogena. Moram da naglasim da ne pijem i nedrogiram se, na koja sam sve pitanja morao da odgovorim bolje da ne znate. Isao sam na Infektolosko, tj. vec tri godine idem kod njih i stalno radim analize i stalno mi je povecano, od lekova pijem samo Reliv forte a to je nesto za regeneraciju jetre, mada nema uspeha.
Inace super se osecam, nista me ne boli, mada doktori misle da meni nije dobro. Tj. da sam prividno zdrav.
Ponudili su mi mogucnost biopsije jetre, jer jedino je to ostalo od pregleda sto moze da utvrdi sta mi je sa jetrom, mada ja nesto ne bih isao, da me bushe.

Kakvo je vase misljenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laesio hepatis
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 9:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
a anije,jel ste ranije imali povisene jetrene vrednosti?kakav vam je bilirubin?a sto se tice biopsije,nije to nista strasno,radi se u lokalnoj anesteziji i citav proces brzo bude gotov,ph nalaz se ceka ali barem onda znate na cemu ste,znacete sta je u pitanju...da se ne vucete vise od jednog do drugog lekara...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laesio hepatis
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 9:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 8:21 am
Postovi: 2
Non stop imam povisene vrednosti AST i ALT kao i triglicerida 3.29 ostale vrednosti su mi OK, i taj bilirubin mi je dobar 4.4 od dozvoljenih 20.5. Moram da naznacim da nemam nikakvih problema bavim se sportom, skijanje obozavam, rukomet, al su mi transaminaze non stop povecane.

Biopsija jetre, ne znam zasto sam preturao po netu, al kad sam video iglu za biopsiju jetre wowwwwww. Mislim da ne treba to gledati, bolje je nekada ne znati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laesio hepatis
PostPoslato: Pet Sep 11, 2009 11:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
mozda je to tako kod tebe normalno...meni su bilirubini uvek preko 30,nekad i 40 a jetra je sasvim normalna...bolje da nisi gledao,ali ti to ne osetis nista,nista ne vidis i brzo bude gotovo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Laesio hepatis
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 5:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Svetla (odnosno masna jetra) moze biti uzrok gojaznosti oko struka, iako su trigliceridi i holesterol OK, posebno sto ti je SGOT nizi od SGPT ukazuje na masne inkluzije u jetrenim stanicama. NIje bas dobro imati hronicno zamascenu jetru Takodje moze biti uzrok primarne jos neindentifikovane bolesti koja je ozbiljnija a sa kojom ide masna jetra. A ne mora biti nimalo ozbiljno. Krvni testovi za te zobiljnije bolesti nece otkriti nista. Potrebno je sumnjati na odredjenu bolest i potom ciljati na te analize. Lecenjem osnove bolesti nestace i masna jetra. Jedan od nosvinh uzroka masne jetre, koja se ishranjuje preko creva jeste bolest GIT-a: dakle, neki hronicni problem sa crevima ili unosom vece kolicine masnoca, iako ih u krvi nema, jetra ih vezuje za sebe jer creva i zuc ne uspevaju da ih prerade ili izbace. Izbacite, gazirano, masno, alkohol, svaki dna uzimajte probiotike pa na UZ pregled posle 6 meseci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: