Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POvisena amilaza u urinu
PostPoslato: Čet Avg 27, 2009 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2009 8:25 pm
Postovi: 4
Imam 34 godine,radim prilicno puno u tamnijem prostoru (podrumske prostorije hotela u kojem su lokali),nema prirodne svetlosti i svezeg vazduha.
Ovo navodim kao mozda bitan podatak.Zdravstveno stanje mi je u principu bilo ok.Oko 16 godine sam imao kamencic u bubregu koji je izbacen ali nije bilo strasno jer se raspao u besici pa nije bolelo.Pre toga su mi dijagnostikovali neku upalu bubrega ili slicno,ne secam se,i znam da sam uzimao antibiotike.
Od pre dva ipo tri meseca su poceli problemcici.Osetio sam neko ispupcenje na desnoj starni abdomena u visini pupka ka preponama.Deluje kao debelo crevo da je puno pa se formira taj oblik.Kad se prisloni ruka,palpira,cuje se efekat pretakanja.U isto vreme je pocelo i nadimanje i pojava gasova.Stolica se blago promenila pa je malo meksa i ponekad pomesana sa gasovima.Uredno svakog dana.Nema zatvora.Posto se nije povuklo otisao sam kod interniste privatno i uradio mi je ultra zvuk.Sve je bilo ok osim kamencica promera 5 mm u desnom bubregu.Laboratorija je pokazala u urinu eritrocite15-20,3-4 le.Doktor kaze nema niceg drugog i da je to od bubrega ako osetim bolove to se kamencic pokrenuo.Nisam dobio terapiju.
Formacija u stomaku nastavlja da bude prisutna.Odlazim u Dragise Misovica kod hirurga i posle vrlo detaljnog pregleda i ultrazvuka u trajanju od sat vremena kazu da nije nista,svi su organi u redu,nema atoloskih promena osim kamencica u bubregu desnom 5mm.Nije kila,nije slepo crevo,nema promena u crevima ultrazvucno....sve u redu...pankreas,jetra,slezina...sve ok.
Jutros posle nekih mesec dana odlazim da uradim kompletnu laboratoriju.Sedimentacija 2,er ok,le 14 000.Ostale biohemiske analize sve normalne.Glikemija odlicna.Urea ok.Kreatnin ok.Amilaza ok.
U urinu 20 er,4 eukocita,ima bakterija,ima proteina i amilaza 970 anormalno 510.Znaci amilaza u serumu normalna a u urinu povecana na 970.
Dao sam stolicu na pregled i bris iz grla i nosa kako bi videli da li je sa crevima sve ok.U ponedeljak radim test na okultno krvarenje u debelom crevu,dajem ponovo urin na analizu i amilazu,urin na urinokulturu.
Nemam bolova u stomaku,nema peckanja pri mokrenju .Jedino sto osecam je to ispupcenje koje se smanji po ispustanju gasova ili posle defekacije.Ponekad ali retko se javi osecaj neke tezine u stomaku.

Sta moze da bude uzrok amilaze ,dali je u pitanju pankreatit ali zasto onda nema amilaze u serumu?Da li moze da bude urinarni problem samo?

Saveti,predlozi....

unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POvisena amilaza u urinu
PostPoslato: Čet Avg 27, 2009 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2009 8:25 pm
Postovi: 4
zaboravio sam da pomenem,bris grla sam dao jer mi se cesto od pojave problema javlja osecaj na jeziku kao kada se opecete na mleko i bude belicast.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: