Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: GERB (svasta nesto) i voznja bicikle
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 19
Zadnjih desetak meseci lecen sam od astme. Medjutim, kako je lecenje odmicalo i pluca rasciscvana, ostao je bol oko grudne koste i osecaj "nadrazenosti" kroz sredinu grudi i grla. Pluca su mi sada cist, ali i dalje imam osecaj gusenja. Od simpttoma imam: pojacano lucenje pljuvacke, gorusica, zastajanje hrane u grlu, bol u gornjem delu stomaka (oko grudne kosti) narocito u sedalnom polozaju i promuklost koja prodje recimo kad setam malo duze, stezanje negde "odozdo" kad osecam i da mi se otezava u disanju. Radio sam RTG zeluca, pa potom ezofagogastroduodenoskopiju (gutanje sonde).

Ezofagus: cilidrican ocuvane peristaltike distalan koza hipermicna.

Kardija se lako otvara na doziranu insulfciju vazduha

Zeludac: normalnog toka naobora ocuvane peristaltike veca klicina sekreta antrana sluzkoza hipermicna u retofeksiji znaci za H. H.

Pilorus: centralno polozen

Duodenum: pregledan do D$ nalaz uredan

DG K44 Hiatus Hernia
K20 GERB gradusA
K29.3 Gastritis bacterialis (Helikotest poz)

Terapija Controloc 20mg 2x1, Sinacilin, Orvagil (7 dana), posle samo Controloc. Posto mi taj Controloc nije nesto pomagao, dobio sam Sabax, 30mg, i to mi pomaze u dozi 2x1. Cuo sam da je potreban duzi vremenski period da se sve ovo zaleci. Sad jedno pratkicno pitanje. Posto sam lecen od astme, u februaru sam kupio bike kako bih se malo rekreirao (tako mi bilo preporuceno) i dobro ga platio jer sam malo "gabaritan" (198, u to vreme 125kg, posle redovnih poseta nutricionisti sisao sam na 106kg), p anisam mogao da dodjem do neke jeftinije varijante. Medjutim, voznja mi predstavlja problem, verovatno polozaj, jer imam osecaj kao da nesto mi bije iz zeluca, steze u disanju. Dakle, pitanje - dali ce mi taj polozaj stalno praviti problem u voznji bicikle, ako hoce - da je odmah prodajem da ne bi gubila previse na ceni?

Takodje bih molio za dodatno objasnjenje nalaza, s obzirom da ne poznajem strucnu terminologiju.

A, evo i citave predistorije http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sc&start=0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 19
Zbog "leptirica u stomaku" koje osecam konstantno, prepisan mi je bio ksalol od 0,5 mg, medjutim i nije mi nesto pomagao. Doktor mi je rekao da ce mi najverovatnije prepisati sulpirid. Da li je to bezbedan lek?

Koji su prirodni nacini (cajevi i sl.) koji pomazu obnovu sluzokoze zeluca, jednjaka i sl.?

Da li ce mi gubitak jos kojeg kilograma doneti boljitak?

Im ali kakve povezanosti pada imuniteta i pogorsanja GERBa?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 1:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Pozdrav. GERB bi trebalo da se dosta popravi vremenom, savet je jesti na 3 sata manje obroke. Jesti hranu koja ne nadima, sto vise barenog povrca, musli obavezno jedan obrok... Sto vise kretanja (setnja i plivanje). Da li ti se zeludac penje prema grudima. Ako da, napisi. Uspeo sam da "spustim" zeludac odredjenim vezbama. Pozdrav i ne daj se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 19
Hvala na odgovoru. Posto redovno idem kod nutricioniste, jedem k'o beba :). Nemam osecaj da mi se penje zeludac. Znam da me malo stisne sa disanjem kad se prejedem (ali to je bilo poslednji put pre 3 meseca), ali uvek posle obroka kao da mi zasmeta nesto sa disanjem. I ako sednem odmah posle obroka, isto. Zato uvek setam. Jos uvek nisam u stanju da izdvojim sta mi smeta. Pratio sam sta jedem i izbacivao pojedine namirnice, ali uvek isto reagujem na bilo koju hranu.

A kakve su to vezbe?

Znaci da cekam jos, da nista ne prodajem bike?

Koliko vremena treba da se smiri? Pod terapijom sam mesec dana, mesec i pod.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 19
Zadnja tri dana zestoko osecam tegobe i to oko grudne kosti. Kao kad se imaju "leptirici u stomaku", pa se taj osecaj popne na mesto oko grudne kosti. Jedem sto i stalno, terapija 2x1 sabax 30mg, sulpirid - ali to nista ne pomaze. Koliko treba da se stanje smiri? Postaje doista neizdrzivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Pedja Jo

Aj ako mozes napisi koje su to vezbe,zato sto se meni zeludac penje bar dva puta dnevno,pa mi otezava disanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 08, 2009 10:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 19
Koje vežbe i koji sportovi su mogu praktikovati bezbedno uz hiatus herniju?

Koliko vremena je pod terapijom potrebno da se stanje smiri, zaleči? Pod terapijom sam mesec i po dana, ali mi još pravi debele smetnje. Steže me u gornjem delu stomaka i kao da mi ne da udisaju da se raširi, ne mogu da dođem do punog udisaja. Astma je isključena na Kliničkom centru Srbije, tako da ostaje još jedino ovo da me guši.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: