Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: operacija debelog creva
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 1:33 pm
Postovi: 3
Moj otac ima 63 godine i sutra treba da ide na operaciju debelog creva. Ima neko suzenje. Nema nikakve tegobe i slucajno je otkrio da ima to suzenje. Na onim pregledima pre operacije su mu rekli da ima dobro srce, pritisak i sve ostalo, ali ja se i pored toga svega jako bojim i drhtim vec danima jer sam cula da ta operacija traje 5 sati, da je jedna od najtezih koje postoje. Molila bih sve koji znaju nesto o toj operaciji da mi napisu. Koliko je teska, kako se izvodi, koliko dana se u proseku provodi u sok sobi i koliko traje postoperativni period. Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 9:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 1:33 pm
Postovi: 3
Zar niko nista ne zna o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Prvo, "ima neko suzenje" nije bash dijagnoza pa da znamo sta je osnovni problem na osnovu kog bi vam mogli reci neshto vishe.

Na kom delu debelog creva je suzenje?
Sta ga uzrokuje? Tumor? Strano telo?

Nadam se da ste bili na kolonoskopiji i irigografiji pre operacije pa ne bi bilo loshe da te nalaze prepishete ako zelite vishe informacija.

Operacija traje onoliko koliko treba da traje, ne meri se satima vec uspeshnoshcu samog operativnog zahvata. Uvodjenje u ansteziju, pristupachnost mestu koje treba da se operishe, velichina i vrsta tkiva koja se treba otkloniti, stanje okolnog tkiva i josh mnogo toga ce uticati na to koliko ce operacija trajati.

To ne treba da vas brine, vec saznajte dijagnozu zbog koje je indikovana operacija i posle operacije sachekajte patohistoloshki nalaz ako je uzrok suzenja debelog creva tumor ili polip.

A oporavak, mozete da zakljuchite i sami, opet ce zavisiti smao od toga kako se radi operacija, sta se odtranjuje, da li se radi bez ili sa sechenjem abdomena, a to opet azvisi od mesta na kom je promena zbog koje se radi sama operacija.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 1:33 pm
Postovi: 3
ne znam tacnu dijagnozu, zivimo u razlicitim gradovima, pa nisam imala papire da prepisem tacno sta je, mada su njemu lekari rekli da ce znati kad otvore. Inace, operacija je prosla, trajala je 2 sata i rekao je doktor da ce biti na intenzivnoj nezi dok ne prorade creva. Hvala ti puno na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: