Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Gastro problemi
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 03, 2009 9:02 pm
Postovi: 4
Prosle godine u martu mesecu,imao sam strasnu upalu zeludca. Naime,par meseci unazad sam isao na fakultet,svako jutro. Intenzivno sam svako jutro pio kafu,a nisam doruckovao. Posto sam putnik,provodim 45 minuta u putu za fakultet,osecao sam malaksavost. Nisam ni sumnjao da je zeludac bio u pitanju. Jednog dana u martu mesecu sam bio ceo dan na fakultetu i nisam nista jeo,popio sam par kafa,koji pelinkovac i dosao kuci uvece i pojeo malo paprenkaste kobasice. Sutradan,ceo dan nisam nista mogao da okusim,a uvece sam zavrsio u hitnoj. Imao sam osecaj kao da sam pojeo ciglu i da ne mogu da se nadisem. Nadutost. Posle toga,zdravstveni radnici nisu nista ustanovili,mislili su da je srce,mada su se prevarili.
POsto je moja mama imala tih problema,pre, poslusao sam je i kupio sam ranisan i gelusil tablete. Nisam isao kod lekara,vec sam se sam lecio. Pomoglo mi je dosta,tako da je ta upala nestala.
Pred kraj prosle godine,nastavio sam opet istim tempom i osecao sam probadanja u predelu stomaka i nadustost. Isao sam da snimam zeludac,ustanovljena je upala,otvoren ulaz u zeludac i neki "kisobran" na kraju zeludca. Imao sam 2.16 antitela u zeludcu,odnosno helikopilori bakterije. Specijalista mi je dao 3 leka da pijem od 7-10 dana,pio sam 10 dana i mnogo mi je bolje. Sada pijem ranisan,najmanje 3 meseca,bolje mi je,ali kada jedem neku hranu,osecam da mi je teska i ponekad osecam nadutost. Koristim Gasvan. Dosta mi pomaze. Nemam vise probadanja u predelu stomaka.
Interesuje me,zbog cega mi smeta hrana,zasto osecam nadutost? Ja znam da nisam jeo par meseci u nazad,bio sam na dijeti.Da li je to zato,sto zeludac nije navikao na takvu hranu,jer sam sve blago jeo?!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: