Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Abdominalni pritisak pitanje
PostPoslato: Sub Nov 16, 2019 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 11:08 pm
Postovi: 9
Negde videh da je navodno u 90 % gastroenteroloskih problema uzrok vazduh ili neki gas koji su se zatekli u sistemu-jednjak-creva,i da vrse pritisak na te organe i ostecuju ih-telo ih izbacuje ali ne moze sve a telu to smeta i nema koristi.Neki covek je napisao i knjigu o stomacnom pritisku ima klipova mislim na ytubu.Jel ima to neke osnove sta mislite,ako ima neko koje tenicke struke da odgovori posto mislim da je taj covek tehnicke struke i da se razume u fluide-gasove i njihovu dinamiku.Puno ljudi ima probleme sto sa nadimanjem sto sa crevnim bolestima-ostecenjima koja se mogu indirektno preneti i na opste zdravstveno stanje jer navodno sve pocinje od digestivnog sistema.[color=#0080BF][color=#000000][color=#000000][/color][/color][/color]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Abdominalni pritisak pitanje
PostPoslato: Ned Nov 17, 2019 9:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ваздух који је у желуцу или једњаку једноставно се подригне.

Гасови у цревима су последица неправилног варења хране или постојања гљивица.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Abdominalni pritisak pitanje
PostPoslato: Pon Nov 18, 2019 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 11:08 pm
Postovi: 9
Covek tvrdi da 90% gasova u crevima je udahnuto a samo 10 % je nastalo fermentacijom.Ipak pitanje da li zaista samo razni gasovi-ne racunajuci mikroorganizme i druge faktore deluju fizicki tako pogubno na gastro sistem izazivajuci puno problema.Valjda je to priroda uredila nekako da to nije hermeticki zatvoren sistem i da mora normalno da udje vazduha uz hranu(ne racunajuci fermentaciju i gazirana pica).
https://youtu.be/SkE75PkFprA?t=29
I jos jedno pitanje-moze li neko da malo uprosceno opise epta sistem lecenja i za koje bi se bolesti koristilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Abdominalni pritisak pitanje
PostPoslato: Uto Nov 19, 2019 2:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може он да тврди шта хоће али сав ваздух из јела се подригне. Занемарљиво мало уђе у црева ако ишта уђе.

То што пише о проблемима које изазива ваздух је исто као када би неко рекао да је болна модрица проблем а не то што што је неко пао због несвестице.

Дакле проблем су патогене бактерије и гљивице или недостатак ензима за варење због којих се стварају гасови.

ЕПТА систем можеш да заборавиш јер је њен творац умро. Да ли ће и када његова ћерка наставити, ко зна. Иначе њиме су се дијагностиковале и лечиле практично све болести. Лично сам се уверио.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Abdominalni pritisak pitanje
PostPoslato: Uto Nov 19, 2019 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 11:08 pm
Postovi: 9
Mozes li Aco ipak ukratko na koju foru je to radilo mislim na eptu.Sta je to bilo-fizicki lek,hemijski lek,neka vrsta programiranja celija......ili je neobjasnjivo a daje rezultate-mada je malo cudno da nikom autor nije ostavio taj tzv zanat onda je nesto samo vezano za njega licno.
A sto se tice gasova covek napisao knjigu,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Abdominalni pritisak pitanje
PostPoslato: Sre Nov 20, 2019 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Књиге пише ко стигне тако да то нема везе. Ено их пун интернет.

Када би успео да једеш наглавачке онда би било шансе да ти ваздух уђе у црева, а у противном све се подригне - због гравитације. То што успеш да прогуташ ваздуха и што успе да уђе у црева апсолутно је небитно и минорно.

ЕПТА систем је вршио дијагностику помоћу електрода постављених на слепоочнице и везаних на рачунар. Лечење је у почетку било помоћу воде која је магнетно програмирана у посебном уређају а мазала се на слепоочнице. Касније је прешао на терапију помоћу звука који је генерисао према болести коју је требало лечити. Слушао се преко мп3 плејера. Можеш ово да прочиташ:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=mental/reakcije/prijatelj
http://www.aca.rs/index.html?stranica=linkovi/zdravlje

Не знам зашто му се ћерка није на време укључила у његов рад. Имам информације да ће наставити али ништа прецизније.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Abdominalni pritisak pitanje
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 8:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 11:08 pm
Postovi: 9
Pa dobro ima osnove to sto govoris,al sto kazes mreza je kao neki seoski vasar,ima svacega.Kakvo je tvoje misljenje o vodi koja se provlaci kroz magnet s obzirom da volis magnet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Abdominalni pritisak pitanje
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 10:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Проблем са интернетом је тај што имаш особе које намерно пуштају лажне и полуистините савете, рецепте, информације и штошта друго. Они лепо упакују лаж тако да је човек лако прогута.

Сећам се једног дечка са форума који је, ако се не варам, на 9 места прочитао савет да се против затвора једу суве шљиве а на само једном месту је прочитао да треба да се направи компот од сувих шљива и то једе. Наравно да свој затвор није решио док није почео да једе компот од сувих шљива.

И овде на форуму имаш ликове који форсирају медицинско такозвано лечење којечега и тако се "лече" годинама. При томе постоје природни лекови које те проблеме трајно решавају за неколико месеци (на пример вирусни хепатитис, канцер).

Што се тиче магнетисања илити магнећења воде, не знам како бих је пио у тим количинама када не бих то примењивао. Флаширана вода је апсолутно бескорисна ако се не магнетише пре конзумирања. Имаш о томе на мом сајту на неколико места:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/voda_dilema
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/magnetno_delovanje
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/ishrana/namirnice_voda

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: