Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za pomoc pri lecenju
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 12:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:38 am
Postovi: 71
Zbog bolova i nadutosti stomaka, te bolova u perineumu i debelom crevu, kao i u donjem delu ledja date su mi sledece pretrage da uradim:

CRP, Fibrinogen, CEA, CEA 19-9, CA-125, IgG test na helicobakter, pregled stolice na gljivice i krvarenje, KKS, SE, urin.

Ultrazvukom abdomena i bubrega utvrdjene sledece dijagnoze:

Nalazom dominira veoma izrazena aerokolija. U abdomenu nema znakova prisustva slobodne tecnosti.

Dg: Nhephrolithiasis dex Microlithiasis ren.sin

Dyspepsia functionalis in obs.

Sy vertebrae LS chron. In obs

RTG snimak kicme: blage osteohondrtocine promene od VI 4 do VI 5 prsljena.
Umerene osteohondriticne promene od VI 5 do VS 1 prsljena sa umerenim suzenjem intervertobralnog prostora I subjhondralnom sklerozom naspramno pokrivajucih povrsina.

Od nalaza sam dosad uradila lab, pretrage na KKS, SE, urin, stolicu na krvarenje, CPR i fibrinogen, sve je u redu.

Interesuje me da li moram da radim test na helicobacter ukoliko je CRP normalan? Moze li ta bakterija uzrokovati bolnost debelog creva?

Tumor markere jos nisam uradila.

S obzirom da je bol unazad 3 dana najvise locirana u predelu debelog creva, interesuje me da li da idem da uradim odmah kolonoskopiju ili mozda neku drugu pretragu prvo poput irigografije? Sta moze da se vidi pretragom irigografije?

Rektoskopija je radjena prosle godine, nalaz je glasio: venac diskretnih unutrasnjih hemoroida.

Jos bih da dodam, da su stolice, redovne, bolne, tanjeg oblika nego inace.

Molim vas, ako neko ima savet kojim redom da nastavim potragu u nastojanju da otklonim postojece tegobe,

Hvala unapred na odgovorima!

P.S. Terapija za pocetak: controloc 20mg i linex caps.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2008 5:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:38 am
Postovi: 71
Dodala bih da su tumor markeri u redu, helicobacter je 20,0.

Cekam jos nalaze na gljivice u stolici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 10, 2008 5:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Uradite kolonoskopiju

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 10:49 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Meni je takođe potrebno mišljenje nekog lekara. Pre malo manje od 2 godine su počeli bolovi u predelu želudca. Pre toga sam imala dijagnozu:
Oesophagitis distalis gr A, Cascada et ptosis ventriculi, Gastritis. Tada su simptomi bili retki, relativno blagi i rešavala sam ih Ranisanom i Klometolom. U januaru prošle godine sam otišla kog lekara jer su bolovi svakodnevno bili jaki, nekad skoro neizdrživi. I tada je rađena gastroskopija a dijagnoza je bila: Reflux oesophagitis gr. A (LA), Gastritis / antritis chronica, Hiatus Hernia. Želudac ima hiperemiju antralne sluznice enantemskog tipa, u donjoj retroverziji manja hiatus hernia. Mikroskopski: Gastritis - antritis chronica ++, Activa +, Nonatrophica -, Metaplasio intenstinalis -, Helicobacter pilori ++ (samo u želudcu). Posle lečenja HBP se osećam malo bolje. Raspitujući se po internetu sam shvatila da u većini slučajeva moja dijagnoza ne daje simptome ili su blagi. Mene stomak boli svaki dan, nekad se nadujem od pola češe vode a bar jednom mesečno dobijem napad tako jakih bolova da po 2-3-4 dana ne mogu da ustanem iz kreveta. Sve ovo mi ometa normalno funkcionisanje i ne mogu da verujem da ću ovo trpeti do kraja života (sada imam 33 godine). Zanima me da li postoji mogućnost da nije sve ispitano i da bolujem od još nečega, nečega što mi u stvari pravi ovakve probleme? Zaboravila sam da napomenem da su mi ustanovili da sam blago malokrvna i sam dobila uput za analizu stolice na okultno krvarenje (to ću ovih dana završiti). Molim za odgovor tj. savet lekara ili nekog ko ima slično iskustvo. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 10:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Stolica na okultno krvarenje, ako treba i ponoviti gastroskopiju. Kolonoskopija je za sada pod znakom pitanja. Uradite i UZ abdomena da se vidi zucna kesica i td.....

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 10:49 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Više nisam mogla da izdržim bolove i otišla sam juče u privatnu kliniku. Između ostalog sam pitala doktora da li bi možda trebalo da se radi ultrazvuk abdomena a on je odgovorio da se želudac ne pregleda tom metodom ali mi uopšte nije pomenuo žučnu kesu. Šta može da se dešava sa njom što bi mi pravilo probleme? Da li taj ultrazvuk mogu da uradim privatno, na moj zahtev, pošto uput neću moći da dobijem? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 12, 2008 10:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
ZATO I REKOH DA JE MOŽDA POŽELJNA PONOVNA GASTROSKOPIJA A UZ ABDOMENA MOŽETE URADITI U SVAKOJ MALO BOLJOJ PRIVATNOJ ORDINACIJI.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: