Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ehinokokoza - echinoccocus granulos
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 2:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 29, 2008 2:20 am
Postovi: 4
Oko nove godine sam poceo da osecam fizicki zamor i da imam probleme sa probavom (vetrovi,dijareja,grcevi,nadimanje).....ali u naletima,trajalo par dana pa bude ok 2 nedelje pa onda opet.Pokusavao sam da smirim sa lekovima za probavu (probiotik,liobif,loperamid) i donekle mi je uspevalo....ali sam vremenom osecao sve veci i veci zamor.Uradio sam krvnu sliku i utvrdjeno je da su mi transaminaze povecane 6 puta (i ALT i AST),uradje mi je ultrazvuk abdomena i utvrdjena je promena na jetri od 4 cm otprilike,nakon toga uradje je i CT i magnet koji su potvrdili da se radi o cisti a laboratorijski test krvi je pokazao da sam pozitivan na echinoccocus granulos.Lezao sam u bolnici 14 dana posto sam stvarno bio na ivici izdrzljivosti,polako mi se vraca apetit,ali terapiju za ehinokok jos nisam poceo (verovatno za koji dan) kad se parametri jetre vrate u normalu.Ono sto me zabrinjava je sledece...van bolnice sam vec 15 dana....snaga i stabilnost na nogama mi se jako slabo vraca i bukvalno mogu da predjem 100 metara i to je to.Citao sam da ehinokok zaista ima takve simptome,slabost,malaksalost,vrtoglavica....pa me interesuje da li je to tacno i ima li ikakve mogucnosti predvidjanja koliko brzo kad se krene sa terapijjom moze da se ocekuje poboljsanje na aspektu fizicke snage ...?

Moram da napomenem da takodje imam i steatozni hepatitis (masna jetra,koka kola i ostalo) pa verovatno i to ima uticaja na sve....hvala na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: