Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: GERB
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 11:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Meni je u oktobru 2007 rađena gastroskopija, privatno,nakon dugogodišnjeg lečenja u kbc-u samo na osnovu UZ pregleda,tada(gastroskop.)je postavljena [b]Dg:GERB A/B,hiatus haernia sliding,gastroptosis et elongatio ventriculi,gastroduodenitis HBP(-) ,reflux biliaris,[/b]inače u distalnom delu sluznica hiperemična i edematozna,sa nekoliko površnih erozija koje ne krvare,želudac ptotiran,elongiran sa dosta hipers.sadržaja i refluktovane žuči,u antrumu sluznica hiperemična,šarolika i lako neravna,pilorus ekscentrično postavljen,zjapi,prolazan,sluznica duodenalnog bulbusa hiperemična...Th: famotidin tabl 40 mg, motilium, espumisan, ursofalk,omeprol...ne sve odjednom,ali to sam pila,prestala na svoju ruku jer mi je bilo gore a nikako da nađem vremena (snage) da odem na kontrolu .inače je rađeno testiranje stolice na okultno krvarenje i helikobak.test-sve negativno
INTERESUJE ME:MOŽE LI UOPŠTE OVO DA SE IZLEČI?
AKO DA ,KAKO?
DA NIJE MOJA TH POGREŠNA?
SVAKAKO ĆU SL.NED.OTIĆI NA KONTROLU,SAMO MI TREBA DODATNI STRUČNI SAVET I MIŠLJENJE!
HVALA UNAPRED!

p.s.želudačne tegobe imam od 1999,možda su pogoršane stresom,malo tokom studija,a malo na poslu,u poslednjih nekoliko godina,inače su tegobe,zbog kojih sam se i javila ,bile nadimanje,konstantno,tup bol u želucu,lupanje srca na pun želudac itd...pregled kod kardiologa pokazao da je sve ok,osim bradikardije i povremeno aritmije,nema srčanih mana...osim što je na sistematskom u decembru konstatovano sve ok ,osim :mitralni aparat pokazuje voluminozniji prednji MK koji kolenasto se ugiba u LA bez jasnih karakteristika za prolaps..nalaz ide u prilog prolapsa PMK bez hemodinamskog značaja...uf ,al se raspisa... :oops: javite se.... :roll:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 7:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa ja bi za pocetak uradio ponovno i kompletno ispitivanje zeluca u vidu radiolosko i endoskopsko ispitivanje zeluca.Radiolosko sa ciljem da se uoci reflux i ispita motilitet zeluca sa morfologijom sluznice,a najbolje je sve pogledati iz prve ruke endoskopom sa ponovnim uzimanjem uzoraka na PH analizu na H.pylory i uzimanjem uzoraka iz ezofagusa i pylorusa da bi se procenio stepen intestinalne i gastricne metaplazije.Terapija bi onda ukljcilo higijensko -dijetetski rezim (nista slano,masno,ljuto,kiselo,alkohol,manji obroci)uz prokinetike i antisekretorne lekove i u slucaju H.pylori pozitivnog nalaza i trojnu Th ,a ako to ne pomogne ili se utvrdi odredjeni stepen postojanja insuficijencije i piloricnog i donjeg ezofagusnog sfinktera mozda bi dosla u obzir i neka operacija za pojacanje istih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 10:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
joooj...šta ste mi sve napisali.... :cry: mislim ,hvala vam, ali to znači opet sonda..nego ja ću otići još jednom kod doktorke(internistkinje) koja je radila gastrosk.na kontrolu(trebalo je pre dva meseca... :oops: ) čisto da joj kažem da mi ništa nije bolje( baš ću da je nasekiram :wink: ) pa ću promeniti lekara...opet :roll: a svakako ću ozbiljno uzeti u obzir dolazak u bg,na vma..izgleda da u kg-u niko nije u fazonu da se ozbiljnije pozabavi pacijentima..a dr mi je i napričala nešto oko pilorusa i tog donjeg sfinktera..valjda da ne rade kako treba,pa se sadržaj vraća u jednjak a žuč se meša sa kiselinom.... :roll:
CIMANJU NIKAD KRAJA...a vodim računa o ishrani,ostavila kafu,popijem jednu u par dana,ne pušim...itd..ne jedem masno,nikad nisam ljuto,slabo kiselo...joj,šta da jedem,imam 57 kg.a visoka 1.70...smršaću... :wink:
malo šale,hvala Vam ,pozdrav!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 10:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Neko je vec pisao kako je radio gastrskopiju na VMA(potrazite na forumu)uz kratktrajnu analgosedaciju Diprivanom.Diprivan u venu i nista ne osetite,a sonda je najoptimalniji nacin da se dobije pravi uvid u stanje refluxa i eventualnih metaplasticnih promena,i za odredjivanje H .pilory .A bicu slobodan da kazem da su vam razmere manekenske :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 11:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
:wink: HVALA !!! :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 12:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa nema na cemu.Javite sta ste uradili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 10:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Samo da se javim da sam bila na kontroli kod interniste i rekla joj da mi nije uopšte bolje,čak gore...prepisala mi Loseprazol od 10mg 2x dnevno i dalje ursofalk 1 uveče... :roll: nešto je spomenula neki lek controloc ali prepisala loseprazol..kontrola za 7 dana,ako ne bude bolje...a nije bolje... :cry:
eto,toliko..... :roll:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 11:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Niste uradili gastroskopiju :o ,a i jedan i drugi su inhibitori protonske pumpe.Koriste se za smanjenje lucenja zeludacne kiseline tako da je manje-vise svejedno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 11:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
PA MENI JE GASTROSKOPIJA URAĐENA JOŠ PRI PRVOM PREGLEDU,TADA JE I POSTAVLJENA TA DG GERB,I DATA TH KOJA SE MENJA OD TADA...MA JA SAM OTIŠLA KOD NJE NA KONTROLU,DOK NE NAĐEM DRUGOG BOLJEG LEKARA,NAJVEROVATNIJE U BG-U,ŠTA ĆU,PIĆU TAJ LEK PA OPET NA KONTROLU,PA ĆU VIDETI,REKLA SAM JOJ DA SAM NERVOZNA DOSTA,MOŽDA TA NERVOZA I UTIČE NEGATIVNO NA MOJE STANJE... :roll:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 11:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Ma nije ni spomenula ponovo gastroskopiju...a ne znam nikog drugog u Kg-u ko to radi,uglavnom rade samo UZ i na osnovu toga prepišu th,jedino opet da krenem u kbc,na zakazivanje pa kad dođem do toga....prvo internista,pa gastroenterolog da neku th,pa kontrola,pa ne znam kad gastroskopija...znam ja da od toga nemam ništa i da moram da potražim ozbiljnijeg lekara...samo što nikako da odlučim da ga potražim....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: