Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO ZA GASTROLOGA! PLAŠIM SE!
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 5:53 pm
Postovi: 8
Pre skoro 3 godine počeli su moji problemi sa želudcem. Odmah sam otišla na rentgen i dijagnostikovana mi je hipersekrecija u želudcu, i to jako izražena. dali su mi RUPURUT.E onda sam počela da se lečim sama. ranisan, Famotidin, nexium, terapija za helicobacter, iako mi nije dijaknostikovana, a tegobe iste. KiselinA, danju, noću, svaki dan. Probala sam da pijem i omeprol i controloc, ali me muči ogromna glavobolja kad ih koristim. Planiram da za nekoliko dana idem na gastroskopiju, pa mi prvo treba mišljenje nekog gastrologa o ovome što sam radila, i što mi se dešava, a drugo ako neko zna kako da dodjem do privatnog, dobrog gastrologa u Kragujevcu. Hitno je! Želudac me muči više nego ikad!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 9:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
Draga moja,ja imam te probleme od 1999 god.išla sam x puta kod gastroenterologa,uvek samo Uz pregledi,kojima ne može mnogo da se dijagnostifikuje,pila sam svakojake lekove,išla sam i privatno,kod jednog Kg poznatog gastro. ali ništa....pa sam to zapostavila ,vremenom su se ,malo i zbog stresa tegobe pojačavale..uglavnom,odem ja i privatno kod drugog gde mi je rađena gastroskopija , dobijem ja ozbiljnu dijagnozu i lekiće,koji su menjani pri svakoj kontroli jer mi nije bilo bolje uopšte,i tako ja prestanem ,na svoju ruku da ih pijem , a nikako da odem na kontrolu,ali zaista ne znam da li da ti preporučim tu ordinaciju gde radi internista a ne spec gastro.
Uglavnom mi je na ovom forumu preporučeno da potražim ozbiljnijeg lekara,van Kg-a,jer ja imam ozbiljnu Dg,tako da mi je preporučena VMA klinika,pa i ti možeš da razmisliš o tome,ali ti je moj savet da ne piješ ništa na svoju ruku,eventualno neki čaj za želud,tegobe koji će samo malo uticati na kiselinu,a znam da u postavljanju prave Dg su neizostavni rtg želudca i gastroskopija.
Nisam ti mnogo pomogla :roll: ,ali se nadam da ćeš razmisliti malo o daljim koracima,ja to iz svog,dugogodišnjeg iskustva. :wink:
Pozdrav! :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 9:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
P.S. možeš da pročitaš o tome malo u okviru teme GERB i gastroskopija,pozzzzz

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 5:53 pm
Postovi: 8
zmaj76 je napisao:
Draga moja,ja imam te probleme od 1999 god.išla sam x puta kod gastroenterologa,uvek samo Uz pregledi,kojima ne može mnogo da se dijagnostifikuje,pila sam svakojake lekove,išla sam i privatno,kod jednog Kg poznatog gastro. ali ništa....pa sam to zapostavila ,vremenom su se ,malo i zbog stresa tegobe pojačavale..uglavnom,odem ja i privatno kod drugog gde mi je rađena gastroskopija , dobijem ja ozbiljnu dijagnozu i lekiće,koji su menjani pri svakoj kontroli jer mi nije bilo bolje uopšte,i tako ja prestanem ,na svoju ruku da ih pijem , a nikako da odem na kontrolu,ali zaista ne znam da li da ti preporučim tu ordinaciju gde radi internista a ne spec gastro.
Uglavnom mi je na ovom forumu preporučeno da potražim ozbiljnijeg lekara,van Kg-a,jer ja imam ozbiljnu Dg,tako da mi je preporučena VMA klinika,pa i ti možeš da razmisliš o tome,ali ti je moj savet da ne piješ ništa na svoju ruku,eventualno neki čaj za želud,tegobe koji će samo malo uticati na kiselinu,a znam da u postavljanju prave Dg su neizostavni rtg želudca i gastroskopija.
Nisam ti mnogo pomogla :roll: ,ali se nadam da ćeš razmisliti malo o daljim koracima,ja to iz svog,dugogodišnjeg iskustva. :wink:
Pozdrav! :wink:

Hvala ti puno, ali bi zaista da odem bilo gde samo da uradim to da vidim da li se stanje nije pogoršalo.daj mi, molim te neki br.telefona, ili adresu, nemogu više ovako da se mučim. mnogo mi je jaka kiselina. dan, noć.Svaki. NEZNAM ŠTA ĆU. A PLANIRAM TRUDNOĆU.A TO SA OVOM KISELINOM NEMA ŠANSE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 6:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
tomic7777 nemojte ici "bilo gde" nego u neku od drazvnih ustanova!!!
ne smete uzimati terapiju na svoju ruku, veca je verovatnoca da cete dodatno ostetiti sluznicu neadekvatnom kombinacijom i dozom lekova!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: