Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ULCEROZNI KOLITIS
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 11:55 am
Postovi: 30
Lokacija: sarajevo
postovanje!

molim objasnjenje nekog strucnog ili nekoga ko je imao iskustvo sa ovim slucajem.

koji su simptomi, kako se u tom momentu osjeca covjek,

AKO JE KRVNA SLIKA OK i URIN DOBAR i IMA SE MALO ZELJEZA, pao IMUNITET dali to moze da potice gore navedeni! :wink:

_________________
zdravo, zovem se edo i imam 23 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 11:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
Ulcerozni kolitis za razliku od Krona zahvata samo debelo crevo i to povrsinski sloj stvarajuci inflamaciju i ulceracije/cireve na njemu i moze se siriti kontinuirano zahvatajuci rektum pa sve do tankog creva. Odlikuje ga krvarenje, sluz i gnoj, veliki broj stolica, mrsavljenje...to je ozbiljno oboljenje nepoznate etiologije i neizlecivo. Obicno se vezuje za osobe jakog imunog sistema koji u jednom trenutku okida abnormalnu upalu kolona uperenu protiv dobrih bakterija ili sebe samog. On nema direktne veze sa time sto navodite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 12:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
U dijagnostici se uvek polazi od krajnje uopstenog da bi se na kraju postavila dijagnoza odnosno otkrio vrlo konkretan nozoloski entitet.To kako se vi osecate navescete kao simptome a ostale znake bolesti kao i posebne preglede odredice ce strucno lice.Zato nemojte da se raspitujete unapred o simptomima i znacima koji prate ulcerozni kolitis vec ako hocete savet navedite na sta se zalite,kakve tegobe imate ,koje su abnormalnosti u biohemijskim i citoloskim analizama krvi.
Inace dijagnoza ulceroznog kolitisa pociva pre svega na hronicnom toku bolesti ,endoskopskom,patohistoloskom i seroloskom nalazu kada su predhodno iskljuceni mikrobioloski uzrocnici koji isto mogu da daju krvavo-sluzave prolive,ucestale stolice,temperaturu gubitke u telesnoj tezini,
sindrom neselektivne malapsorpcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ULCEROZNI KOLITIS
PostPoslato: Pon Dec 31, 2007 3:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
edo je napisao:
postovanje!
molim objasnjenje nekog strucnog ili nekoga ko je imao iskustvo sa ovim slucajem.koji su simptomi, kako se u tom momentu osjeca covjek,
AKO JE KRVNA SLIKA OK i URIN DOBAR i IMA SE MALO ZELJEZA, pao IMUNITET dali to moze da potice gore navedeni! :wink:


To sto ste naveli ne mora da ima am bas nikakvih dodirnih tacaka sa UC! To je kao kada bih ja vas pitao da li to sto me povremeno zaboli glava znaci da imam mozdani tumor!
Ne znam gde ste culi za UC i kako vam je to uopste palo na pamet?
Ukoliko imate postavljenu dijagnozu UC, onda kazite, navedite sve sto vam je dr Ivica trazio i mozemo da razgovaramo.
Ako pak nemate takvu dijagnozu, onda navedite sta vam fali, kakve tegobe imate, od kada, navedite dosadasnje dijagnoze, lecenje, terapiju, otpusne liste....ukratko sve sto imate.
Ovako: malo gvozdja i pao imunitet - ne znaci nista, niti vam mi mozemo pomoci.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: