Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vazdusni mjehur
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 10:52 am
Postovi: 13
Iako imam problema sa srcem, rijesio sam da ovo pitanje postavim i ovdje , ako sam na pravom mjestu.Naime,
kada sam slikao zeludac (pio sam onu bijelu tecnost, ustanovili su mi da imam visoko polozen zeludac, kaskadnog tipa sa ovecim zracnim mjehurom u fronixu.
Odbacili su mogucnost hiatus hernie. Navodno, taj mjehur doprinosu srcanim aritmijama koje imam, jer se on stvarno nalazi u "blizini" srca pa kad recimo budem u lezecem polozaju, pocnu aritnije i srce strasno zalupa i aritmije koje prestanu kada se uspravim.To se ne dogadja uvijek ali dosta puta jeste, pogotovo nakon obroka>Posto imam jos problemam oko srca i pritiska , ovo je samo jedan segment.Taj vazdusni mjehur sam dobio prije 7-8 godina, i tegobe su s vremenom pocele.Dobio sam tablete, buscopan, digestal, sirup klometol ali osjecaj lopte ispod rebara nikad nije prestao, istini malo se jeste "toniziralo" ali sutradan se vec sve vrati na svoje.Imam osjecaj da se ponekad i pomjera ( ne bas veliki radijus, otprilike je uvijek na pribliznom mjestu).Kao sto rekoh imam ga 7-8 godina , slikano prije 2 godine ali i prije 15-tak dana.Nalaz, jednko isti.Nije mi jasno, ako su gasovi u pitanju, kako je moguce da ih ne mogu eliminisati da mi se zeludac vrati u normanlo stanje.
Molio bih ako neko zna odgovor na ovo pitanje da mi da, jer to mi je samo jedan od segmenata u mom lijecenju srca i problema koje imam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 5:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Izvinjavam se sto ce ovo da bude prizemno, ali moram tako da napisem: a zasto niste jednostavno pokusali da podrignete?

Vazduh (gas) u zelucu je poreklom ili od aerofagije (gutanja vazduha sa hranom ili "na prazno", bez nje, tipicno za halapljive i nervozne, ali i kod nekih poremecaja gutanja, itd.), ili je poreklom od reakcije sastojaka hrane sa zeludacnom kiselinom (na primer, kao kada uzmete sodu bikarbonu, pa posle nje podrignete). Treca je varijanta oslobadjanje gasova iz hrane kao kod gaziranih pica... Obzirom da ste "slikali" zeludac "na prazno", da je kontrastni barijum inertan i ne deluje sa kiselinom, sasvim je normalno pretpostaviti da je gas u svodu zeluca poreklom od gutanja.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 21, 2007 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 6:21 pm
Postovi: 2
problem sa želudcem
Vec duže vreme posle svakog uzimanja obroka stomak počinje da ‚‚skače‚‚ kao da otkucava. nervoza je uvijek prisutna. Prosto počnem da malaksavam. Osećama kao da mi srce preskače. Neznam šta sve nisam pio ali ne pomaže.
šta da radim? kome da se obratim? Snimao sam želudac i imam čir ali nemam nikakve bolove. Očajan sam. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 1:18 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Najpe izabranom lekaru, potom gastroenterologu, mozda i psihijatru.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: