Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: helicobacter pylori u trudnoci
PostPoslato: Čet Jul 26, 2007 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 12, 2007 12:08 pm
Postovi: 22
U trecem sam mesecu trudnoce i danas sam saznala da imam helicobacter. Interesuje me da li neko moze da mi kaze da li je i koliko opasna ta cinjenica da sam trudna i da imam i tu bakteriju? U trudnoci za sada nisam imala problema bilo je mucnine, bez povracanja, ali ne svaki dan.
Napomena: Imam povremene bolove oko pupka i ispod desnog rebra(jos od pre). Bila sam kod gastroenterologa i on mi je preporucio da uradim test na ovu bakteriju i na jos neke krvne analize, kao i UZ stomaka, koje igrom slucaja nisam odmah uradila, vec sada (UZ jos nisam ni uradila). Pre godinu dana sam imala neki napad koji se zavrsio mojom posetom hitnoj gde su posumljali, zbog moje kilaze(mrsavica sam citavog zivota) i jakog lupanja srca da verovatno imam problem sa stitnom. Posle analiza, lecili su me od stitne par meseci i kako mi nije bilo bolje(pored toga sam imala bolove oko pupka pa su mi dali da pijem rupurut i famotidin) odlucila sam da promenim lekara, koji je kasnije ustanovio da i nisam imala poremecaj stitne vec da su mi tadasnji rezultati dali laznu trenutnu sliku o oboljenju stitne zlezde. Od tada nisam imala nikakvih simptoma
sto se tice stitne. Sta da radim i kako da se ponasam, molim za pomoc!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 2:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Ne znam kakve posledice moze da ti izazove ova bakterija u trudnoci zato najbolje da se obratis gastroenterologu za terapiju ali bojim se da se ti lekovi nesmeju uzimati u trudnoci.

Znam da ti nisam puno pomogla. Ja sam imala ovu bakteriju vec 2 puta i gadno sam prosla ali dobro se leci u smislu da su sadasnji lekovi pouzdani 99%.

Nemoj cekati zakazi kod lekara pregled da ti odrede terapiju.

Pozdrav

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 12, 2007 12:08 pm
Postovi: 22
Hvala, napokon da mi neko nesto odgovori, posto sam isti tekst postavila i na ginekoloskom forumu. Danas sam bila na ekspertskom ultrazvuku, sa bebom je sve ok i moj ginekolog mi kaze da u trudnoci necemo leciti bakteriju, kao i da uradim i taj ultrazvuk gornjeg abdomena, koji jos nisam uradila. Rekla mi je i da je ona imala tu bakteriju i da je moja vezana najverovatnije za zeludac. Ocigledno da cu morati da cutim i cekam da prodje trudnoca, a sta ako me opet jako zaboli ispod rebara ili me beba bude bas na zom delu jako pritiskala, sta onda?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: