Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Krvava stolica
PostPoslato: Sub Okt 27, 2007 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2007 8:38 pm
Postovi: 2
Unaprijed se izvinjavam sto opet pokrecem ovu temu. Procitala sam postove vezane za slican problem, ali posto nisam nasla odgovor (tj. imam neke pretpostavke o cemu bi moglo da se radi), zamolila bih da mi pomognete.

Radi se o mojoj majci (62). Prije par dana je primjetila krv u stolici. To se ponovilo dva puta u toku tri dana. Drugih tegoba, sem blagog peckanja, nema. Inace, ranije nikada nije imala takvih problema i ima redovnu stolicu. Ona je jako zabrinuta (ne moze prije sledece nedelje otici kod doktora, jer je van zemlje), pa bih Vas molila da mi kazete sta bi mogao biti uzrok tome.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 4:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Sasvim je moguce da je Vasa majka imala hemoroide koji su pukli,pa sada krvare,ali krvarenje iz stolice moze imati veoma razlicite uzroke.Moj je savet da se ona sto brze javi svom doktoru koji ce moci da dijagnostikuje i otkrije uzrok svemu tome.Ipak su sva krvarenja na neki nacin patoloska pojava...Ako su joj simtomi atipicni i ovo ne bude hitan slucaj,doktor ce joj preporuciti verovatno da radi rektoskopiju,irigografiju ili kolonoskopiju.Od svih navedenih jedino je kolonoskopija malo detaljnija i jedino sa njom moze da se napravi prava klinicka slikja.Ovi pregledi nisu bolni,samo malo neprijatni,ali ako bude doslo do toga da mora da radi te snimke,ja bih joj licno preporucila da uradi skener ili magnetnu rezonancu,kako bi izbega grub nacin priprema za ove preglede i sam nacin pregleda.
U svakom slucaju,ako ona ima mucninu i neke druge pratece pojave,trebalo bi hitno da se javi svom doktoru,ali ako joj je samo krvarenje koje nije obilno i nema niceg drugog u pozadini,moze da saceka povratak u zemlju i da ovde uradi sve te analize,sto je u ovom slucaju OBAVEZNO!!!

U nadi da ce sve biti o.k,
Pozdravljam Vas!

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2007 8:38 pm
Postovi: 2
Nema nikakve tegobe ni mucnine. Za sad je ok, krvarenje se vise nije pojavilo (inace, bilo ga je jako malo), ali ce svakako prvom prilikom otici kod doktora.

Puno vam hvala na odgovoru!:D

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: