Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u stomaku od jaja
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2010 2:40 pm
Postovi: 1
Dobar dan svima,

Imam 24 godine, i do pre 7 meseci sam se aktivno bavio bodibildingom,inace sam rvac. To je zahtevalo balansiranu ishranu,5-7obroka i unos proteina od oko 2.5-3g po kg tezine. Od toga oko 15-20 belanaca dnevno uz moza tri zumanceta.Svaki dan naravno,vec godinama.

Zasto to govorim,pre 7meseci sam imao nezgodnu saobracajnu nesrecu,uz par preloma prstiju..Medjutim nesreca mi je potpuno poremetila ishranu,svela na jedan ili dva obroka,unos proteina i ispod 20gr dnevno, totalna improvizacija i gladovanje i sve to je dovelo do toga da izgubim oko 15kg kroz ovih 7 meseci. Jaja od tada nisam imao redovno u ishrani cak u poslednje vreme skoro uopste.

Sada sam ih uz ostale obroke vratio u manjoj kolicini, 4-5 kuvanih,sa vise zumanaca doduse(bez razloga).
Medjutim vec dva dana,od kad sam ih vratio, imam ostre bolove u stomaku.Od kada pokusavam da vratim normalniju ishranu sa vise obroka,i inace imam manje probleme sa zelucem,manji bol ili kratkotrajnu mucninu,ali od kada sam poceo ponovo da jedem kuvana jaja bolovi su nekako drugaciji,ostriji i duzi pa ih zato pripisujem jajima.

Interesuje me da li razlog tome moze da bude:
- Sto su jaja duze vreme bila odsutna iz ishrane?
- Sto generalno ishrana nije dovedena u red pa bolovi mozda imaju veze sa kolicinom hrane?
- Da li uzrok bolova mogu da budu zumanca?
- ili sam mozda razvio netoleranciju ili alergiju na jaja (posto nisam takve bolove imao ni od belog/crvenog mesa ni od ribe).
Nisam alergican ni na sta inace.

Posto jos par dana necu moci da odem kod doktora,nadam se da mi neko moze bar okvirno reci, jer se prilicno plasim te alergije posto mi je protein iz jaja prilicno neophodan logicno.

Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: